Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robi57362    56

Bylem wczoraj w sklepie rolniczym i na tablicy cena mocznika 1400 szok dobrze ze kupilem wczesniej po 1200. Co do cen z zeszlego roku to tanialy bo gaz tanial a to jest glowny czynnik cen azotowych a w tym roku nie disc ze drogi to ma jeszcze drozec wiec na obnizki bym nie liczyl

mk9422    110
Napisano (edytowany)

jedni piszą że ropa droga to i nawóz drożeje a teraz jeszcze że gaz drożeje to nawozy też muszą. Na pewno ma to jakiś wpływ na cenę ale nie aż taką, czyli w tamtym roku jak pisze kolega zkrodalski w marcu saletra kosztowała 1250 zł a w lipcu 940 zł to skąd ten spadek ceny o 300 zł??? jak gaz od marca do sierpnia utrzymywał się na tym samym poziomie, jakieś delikatne spadki i wzrosty a ropa od marca cały czas drożała, więc cena nawozów też powinna drożeć a spadła i to o konkretną sumę a nie parę zł, 

trzeba się pogodzić w końcu z tym że cena nawozów zależy od zapotrzebowania. Wpływają dopłaty to większość  kupuje nawozy to i cena idzie w górę bo wzrasta zapotrzebowanie. I zaczynają się spekulacje że tego nawozu już nie ma, albo ciężko go dostać albo później będzie i na pewno cena na niego wzrośnie i na tym się zarabia, nie na cenie nawozu tylko na spekulacji która podbija cenę. Przyjdzie marzec / kwiecień i cena spadnie bo ruch zrobi się mniejszy, tak było zawsze i uważam że tak będzie i w tym roku

Edytowano przez mk9422

tomasz38    4

witam. a czy słyszeliście o czymś takim jak nawozy z firmy timacagro, bo był ostatnio u mnie jakiś cwaniak i mówił ze to takie dobre i w ogóle, tyle że jak później obejrzałem ceny to jakoś dziwnie wysokie. jakby ktoś coś wiedział to bym był wdzięczny za opinie.

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil18fmr    11

Timac to tak jak Yara - segment nawozów reklamowanych jako lepsze, bardziej przyswajalne ect......

tomasz38    4

Timac to tak jak Yara - segment nawozów reklamowanych jako lepsze, bardziej przyswajalne ect......

no dobra ale warte swojej ceny czy przereklamowane...??

Egzo    1

Witam mam oferte na RSM32 z chemirolu za okolo 800brutto. Dobra cena i jakie macie opinnie o RSM z chemirolu??

kamil18fmr    11

no dobra ale warte swojej ceny czy przereklamowane...??

Jeśli cena jest wyższa o jakieś 30 zł/t brutto w stosunku do polskich polifosek o analogicznym składzie to pewnie warto... Osobiście nigdy nie stosowałem nic z Timaca ani Yary.

magnum123    47

Bylem wczoraj w sklepie rolniczym i na tablicy cena mocznika 1400 szok dobrze ze kupilem wczesniej po 1200. Co do cen z zeszlego roku to tanialy bo gaz tanial a to jest glowny czynnik cen azotowych a w tym roku nie disc ze drogi to ma jeszcze drozec wiec na obnizki bym nie liczyl

bylem dziś w sklepie zaopatrującym rolnictwo itez tam wisiała tablica a na niej

Mocznik 1460

saletra 1120

salmag? saletrzak 1060

polifoska 5 1590

polifoska 6 1630 

siarczan amonu 890 i wiele innych których cen nie pamiętam.

miesiąc temu kupiłem mocznik tylko ze węgierski worek 25 kg po 1150

Morfek    13

Niby ten Timac jest za***isty - slowa goscia co badał mi glebę tyle ze jego cena zaporowa.

LuckyLuke12345    115

Stosowałem przedsiewnie pod pszenżyta, pierwszy raz na efekty muszę czekać  

Pkt. 1.1 – cytowanie poprzedniego posta/komentarza.

tomasz38    4

Niby ten Timac jest za***isty - slowa goscia co badał mi glebę tyle ze jego cena zaporowa.

No właśnie, u mnie też ten co był to kazał najpierw ph ziemi zbadać a później dobierać nawożenie, chyba zaryzykuje i wezmę na 1-2 pod kukurydzę (bo wg nich jest za***isty) i będę miał porównanie czy kupować u nich co innego czy dać sobie spokój.

milanreal1    290

Na próbę możesz wziąć i sam potem ocenisz. Wg mnie mają bdb produkty, ale nie aż tak żeby płacić 2x więcej za porównywalny nawóz z innej firmy.

Yara wg mnie jest nr 1 i zazwyczaj jej ceny są zazwyczaj niewiele wyższe i porównywalny polski nawóz, timac zazwyczaj ceni się znacznie wyżej niż yara.

renovoltage    72

Obecnie Yara viking po 1650 zł cenowo na czysty składnik wychodzi podobnie jak nawozy jednoskładnikowe, jak ktoś chce npk wiosną to wydaje się to dość rozsądne wszystko za jednym przejazdem nie przepłacając tak naprawdę nie wiadomo za co...

Saletra anwil 1000 zł

saletrzak cawil 840 zł

tomasz38    4

dlatego podejdę w tym roku małe wyzwanie, kupie sobie na 2 ha i zobaczę, a jak dobrze wyjdzie i to na raz to następny sezon damy na całość.... w sumie paliwo i czas też się teraz liczy.... a do tego lepszy plon... kurde coś w tym jest :)

rocco0987    19

Rzepak karmiłem NPS`em timaca i dla porównania w tamtym roku lubofoska 3,5-14-16,

wyniki - jeden kawałek na timacu który oddał ponad 5t ale reszta około 4,,, na lubofosce też miałem działke ponad 5t i pare w okoliach 4 ale słabe działki tak ze sam sie dziwiłem ze az tyle naleciało-na jednej przy zbiorze placami perz wyglądał ponad rzepak a dał 4t. Na wiosne z timaca leciałem sulfamo N23, w tym roku spróbuje czesc saletrosanem. Stosowałem też azot z timaca w pszenicy i kukurydzy- bezsens. Nawozy od nich TROCHE lepsze za to cena DUZO wyzsza, działanie nie rekompensuje ceny.

mk9422    110

polifoska jest tańsza niż yara po przeliczaniu na czysty składnik 

gomez181    9

Rzepak karmiłem NPS`em timaca i dla porównania w tamtym roku lubofoska 3,5-14-16,

wyniki - jeden kawałek na timacu który oddał ponad 5t ale reszta około 4,,, na lubofosce też miałem działke ponad 5t i pare w okoliach 4 ale słabe działki tak ze sam sie dziwiłem ze az tyle naleciało-na jednej przy zbiorze placami perz wyglądał ponad rzepak a dał 4t. Na wiosne z timaca leciałem sulfamo N23, w tym roku spróbuje czesc saletrosanem. Stosowałem też azot z timaca w pszenicy i kukurydzy- bezsens. Nawozy od nich TROCHE lepsze za to cena DUZO wyzsza, działanie nie rekompensuje ceny.

Dobry wynik jak na lubofosce,ile kg jej sypales?

bosss    4

Połowe siewnika zrób po staremu, drugą połowę zasyp timac, zrób porównanie roślin jak maja 0,5 metra oraz jak ziarno dojrzeje, tylko ze  trzeba je zważyć

koczas    54

kolego @rocco0987 ale rozrzut to naprawdę potężny timac vs. lubofoska ?? No polifoska i timac to już ok, ale twoje porównanie to jak maluch do BMW:P

michal1993    350

Przy lubofosce to wszystko wypada dobrze. Nie dość że skład średni to jeszcze rozpuszczalność słaba. Tak jak kolega wyżej napisał, porównaj z polifoską.

rocco0987    19

Rozrzut moze jest natomiast porównanie wypadło moim zdaniem b.dobrze, plon był taki sam jednakt na lubofosce wyszło taniej. Lubofoski dawałem 480-500 kg. Co do działania mi zawsze doradca mowił ze na wiosne fosfor z polifoski/yary jest dobry jednak na jesieni lepiej ten z lubofoski, powoli sie rozpuszcza wiec roslina ma go przez dłuzszy okres i sie tak nie uwsteczni.. W tej lubofosce jest jeszcze 10 wapnia 19 siarki + dodatek miedzi i manganu...W tym roku mam wszystko na tej lubofosce, jednak na obszarze 2/3 rzepaku nie spodziewam sie cudów bo niestety po zasianiu nawozu na sciernisko poszło 40l nawałnicy, więc napewno sporo z tego spłyneło :/

Maciektaski    1

saletra amonowa - 990 zł

salmag - 875 zł

NPK(S) 8-20-30-(5) ruski - 1390

siarczan magnezu - 755

ceny brutto, dzisiaj kupione ;-)

krychu    43

Bardzo dobra cena nawozów brutto jak na tą chwilę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.