Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dominos1201    0

ja nic nie chcę sugerować, ale kilka osób pokusiło się o zrobienie badań na różnych saletrach i wyniki były różne. Jakie można sobie samemu dopowiedzieć.

kryssr    50

tak, dlatego mówię że na litwie są dobre nawozy a są i takie kombinowane bez dołączania choćby badań partii itp. poniekąd kupując od większych firm masz łatwość z reklamacją itp ;) wszystko do ogarnięcia a i z polską bywały "jaja" w parametrach ;) 

Wiadomość z agroFakt.pl

ekozar    4

koledzy w listopadzie NPK  zawsze tanieje a na spadek cen azotu bym nie liczył znajomy pracuje u dużego dilera i pisał mi ze azot z 30 zl idzie w gore . każdy ma w swoim terenie jakąś znajomą firmę z którą już współpracuje , ja zakupiłem  wcześniej  z terminem płatności i nie żałuje. Teraz faktycznie składy sa zawalone i można sporo ugrać jak nie ceną to terminem płatności .a podobno polifoski z 150 zl stanieją  życze udanych negocjacji

bodo101    6

Ampol nie jest dystrybutorem firmy Padcor (nawozy Ultra) a Agrolok i Chemirol jest . Chemirol dziwnym trafem też nie jest autoryzowanym dystrybutorem Grupy Azoty.

Edytowano przez bodo101

BENNY82    53

agrolok może sprzedać każdy nawóz tyle że na te z grupy azoty nie maja dobrych cen a to przez konfikt jakiś tam. saletra anwilowska na termin płatności 1 X 2017  1229zł brutto 24t gruzińska 25 zeta taniej. ceny na teraz to 960 anwil a gruzja 935zl na 14 dni termin.mocznik 1100zl litewski polskiego nie ma i ponoć dłuższy czas nie będzie ale to pewnie tylko u nich aby sprzedać saletrę.

Azor07    187

Saletrzak 90 zł  , Saletra 100zł ,Mocznik 110zł ,Sól 135zł ,Polidap 200zł ceny brutto worki .

TheBociek1996    541

Co do wcześniejszych postów na temat importu nawozów głównie wschodnich do PL to ja powiem że one u lokalnych dystrybutorów dostepne są od dobrych 8 lat ale jakoś wielkim zainteresowaniem się nie cieszyły. Dużo mniejsze zainteresowanie było niż np tandetnymi nawozami z Luveny.

Wiem, że nic nie wiem.

pawelol111    837

Co do wcześniejszych postów na temat importu nawozów głównie wschodnich do PL to ja powiem że one u lokalnych dystrybutorów dostepne są od dobrych 8 lat ale jakoś wielkim zainteresowaniem się nie cieszyły. Dużo mniejsze zainteresowanie było niż np tandetnymi nawozami z Luveny.

Czemu wg Ciebie Luvena ma tandetne nawozy?

TheBociek1996    541

Chodzi o forme np fosforu jaką ma.

Dostałem oferte dzis na saletre Puławy BB 1000zl
Saletrosan 910zł/t BB
handlować i zamawiac czy czekac jeszcze?

Wiem, że nic nie wiem.

PATr    262

gdzie taka cena tej polifoski?

ten kolega podaje takie ceny że każdy się tutaj dziwi, twierdzi że takie ma a jaka jest prawda to ciężko stwierdzić, u mnie zawsze w tym samym czasie są 20-40 zł/t więcej, a jak ktoś przyjdzie kupić tonę lub dwie to ma 100-300 zł więcej...

nunu85    84

Chodzi o forme np fosforu jaką ma.

a jaki ma?

chodzi o to, ze nierozpuszczalny w wodzie?

Dokładnie taki sam fosfor maja amofoski, czy też nawozy ze Szczecina czy Tarnobrzega.

Ba, powiem więcej.

Z Luveny mozesz sobie kupić lubofos (i bedzie ten nierozpuszczalny fosfor),  możez tez kupić lubofoske i bedzie ten dobry, łatwo rozpuszczalny fosfor.

A takie Amofoski wszystkie są na bazie tego nierozpuszczalnego w wodzie fosforu.

Wiec jesli tylko na ten parmetr patrzec, to Luvena wcale nie jest taka zła.

tomo12    79

Z tego, co dealer mówił, to azoty już tańsze raczej nie będą. Ale ile w tym prawdy, to nie wiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez atomik
      witam
      czy ktoś z was bawi się w nawozy startowe koło nasion w postaci mikro granulatu, jakie firmy stosujecie, wasze opinie itd.
      z opinii użytkowników tych co znam najlepiej chwalili timac physiostart cena 180 zł na ha wychodzi chyba. Sam miałem ochotę spróbować ale już mam posianą w tym roku kukurydzę.

Zapraszam do dyskusji
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.
    • Przez roleeek
      witam  czy ktoś z rolników-forowiczów stosował RSM na czosnek ???? bo myśle ze jest to dobry nawóz azotowy ale nie wiem czy przypadkiem może poprzypalać czosnek.Z góry dziękuje za odpowiedzi. 
    • Przez agrofoto
      Ustawienie rozsiewacza do nawozu

1.    Pierwszą podstawową czynnością jest zapoznanie się z instrukcją obsługi rozsiewacza do nawozu.
      2.    Przed przystąpieniem do pracy, warto dokładnie obejrzeć rozsiewacz. Czy nie ma luźnych śrub, czy wszystkie elementy są spięte prawidłowo, czy nie brakuje zatyczek, gałek. Sprawdzić dokładnie wszystkie elementy.
      3.    Rozsiewacz do nawozu należy zagregować na 3-punktowym układzie zawieszenia ciągnika oraz podłączyć do sprawnej instalacji hydraulicznej.

4.    Następnie należy wypoziomować rozsiewacz. Ciśnienie powinno być takie same w każdej oponie ciągnika.
      5.    Następnie należy wypoziomować rozsiewacz w płaszczyźnie.
      - Nawożenie małych roślin – rozsiewacz może być w linii poziomej
      - Nawożenie wysokich roślin – trzeba go nachylić pod odpowiednim kątem.
      Z tyłu rozsiewacza, na ramie jest specjalny wskaźnik, który pokazuje nam jak należy ułożyć rozsiewacz, aby był prawidłowo wypoziomowany.

Ustawienie szerokości rozsiewacza

1.    Podłączamy wał przekaźnika mocy do rozsiewacza.
      2.    Ustalamy podstawowe informacje: jaki nawóz, jaką dawkę chcemy uzyskać oraz jaką szerokość roboczą.
      3.    Należy skorzystać z tabeli pomocniczej znajdującej się na rozsiewaczu lub z instrukcji obsługi.
      4.    Dobieramy nawóz i odpowiednie ułożenie łopatek na tarczach rozsiewacza.
      Każdy nawóz, każda szerokość wymaga od nas ustawienia odpowiedniego kąta łopatek na rozsiewaczu.

Jak ustawić dawkę nawozu

1.    Korzystamy z tabeli na maszynie lub instrukcji obsługi. Wybieramy nawóz, szerokość roboczą prędkość jazdy i zakładaną dawkę.
      Przykład:
      saletra
      18 metrów
      10km/h
      300 kg/ha
      Zgodnie z tabelą ustawimy pozycję nr 29.
      2.    Ustawimy lewą i prawą komorę na odpowiednią pozycje (w przy kładzie 29)

Siew graniczny
      Sposób 1
      Zmieniamy tarczę na tarczę do siewu granicznego i jedziemy zgodnie z ścieżką.

Przykład:
      Jeśli siejemy na 18 m, to siejemy 9 metrów od granicy pola.
      Sposób 2
      Ustawimy chorągiewkę/ osłonę pod kątem 45 stopni i załączmy tylko wysiew na tarczę, dozujemy na prawą stronę. Jedziemy 2 metry od granicy pola.

Obejrzyj film

• Przez agrofoto
      Przystępując do pracy z rozsiewaczem do nawozu, na samym początku należy wybrać nawóz.  Za pomocą tabeli wysiewu oraz książeczka DiS (porównujemy granule z wzorcem) szukamy wybranego nawozu i sprawdzamy jego parametry.   Ustawiamy rozsiewacz względem wyników w tabeli. Klikamy na konsolę za pomocą pokrętła, w górnym prawym rogu.     Zakładka 1 1.       Klikamy w menu 2.       Klikamy ustawienia 3.       Uzupełniamy dane z pomocą tabeli wysiewu a)      Dawka wysiewu b )     Szerokość robocza c)       Współczynnik przepływu (jest określony w tabeli wysiewu).  Jeśli nie znamy współczynnika, należy wpisać cyfrę 1. d)      Punkt padania nawozu (jest określony w tabeli wysiewu) e)      Start próby kręconej – opcja dodatkowa Ponieważ pomiędzy poszczególnymi rodzajami nawozów występują znaczne różnice, absolutną pewność gwarantuje wyłącznie wykonanie próby kręconej.      Rozwiązanie RAUCH: Dzięki systemowi szybkiego mocowania tarcz wysiewających, ich demontaż odbywa się bardzo szybko i bez użycia narzędzi. W rozsiewaczu AXIS, zarówno próba kręcona, jak i opróżnianie zbiornika przebiegają bardzo sprawnie. Zestaw do próby kręconej stanowi seryjne wyposażenie maszyny. Dzięki specjalnemu uchwytowi, zestaw jest zawsze przy rozsiewaczu. Więcej na  www.rauch.de   Zakładka 2 Uzupełniamy dane z pomocą tabeli wysiewu 1.Ustawienie obrotów tarczy 2.Tarcze rozsiewające 3.Możemy wybrać  SIEW GRANICZNY lub SIEW BRZEGOWY a) Prędkość tarcz obrotowych dla siewu b )Punkt padania dla siewu   ·         Przy siewie granicznym należy ograniczyć dawkę od granicy na poziomie 20%       Zakładka 3 1.       Wysokość montażowa (ok.50 cm nad poziomem roślin)     Zakładka 4 1.       Funkcje obliczenia OptiPoint a)      Wprowadzenie parametrów zasięgu nawozu b )      Średnia prędkość przy nawrocie – od momenty wyłączania siewu do momentu włączania siewu c)       Strategia jazdy (popularna Opti) Zastosuj wartości Pojawia się prawidłowo przeliczony system włączania i wyłączania siewu   Zakładka 5 Są to ustawienia, które należy uzupełnić, do wari sprite, czyli sekcji wysiewających.     Funkcja tabela wysiewu Jeśli ustawiliśmy wszystkie parametry poprawnie. Możemy je zapisać. Jest to dobra opcja, jeśli w przyszłości planujemy ponownie wykonać taką sama pracę   Przechodzimy na ekran roboczy. Uruchamiamy maszynę i przystępujemy do pracy.   Obejrzyj film:     Pozostałe filmy:  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.