Skocz do zawartości

Polecane posty

S0krates_    5

Mogę potwierdzić że wieloskładniki tanieją od czerwca, dystrybutorzy wczoraj dostali cenniki.

A odnośnie Agroloku to ich największym problemem jest brak dystrybucji grupy azoty ( czyli polifosek), co jest pokłosiem ich przekrętu sprzed kilku lat

Alio    61

Miałem też zadać takie samo pytanie:)

Sprzedam tegoroczne nasiona facelii tanio. 

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

Wiadomość z agroFakt.pl

S0krates_    5

Chodziło o tzw. ''przechowanie'' czyli usługę magazynowania towaru dla grupy azoty

Wytłumaczę na przykładzie:

Dystrybutor zwozi polifoski do siebie na magazyn dajmy na to w kwietniu. Może je wykupić w każdej chwili, ale po cenniku z danego miesiąca. Nie może ich sprzedawać jeśli ich nie wykupi.  W tym roku ceny spadają od czerwca, więc większość dystrybutorów wykupi towar właśnie w czerwcu.  Jest to dobre zarówno dla dystrybutorów bo mogą wykupić towar po obniżce, a grupa azoty tez zadowolona bo pozbyła się części towaru i będzie miała luźniej w sezonie.

Więc już pewnie domyślacie się na jaki genialny plan wpadł Agrolok.

Nie pamiętam dokładnie jaka była wtedy cena polifoski, przyjmijmy że w kwietniu kosztowała u najtańszych dystrybutorów powiedzmy 1700 zł.  Agrolok sprzedawał po 1670. Najtaniej na rynku, praktycznie z zerową marżą(według cennika kwietniowego). Popyt mieli ogromny. Zrobił się z tego straszny szum na rynku, skąd mają taką cenę. Grupa Azoty wysłała swoich ludzi do Agroloku na kontrole ''przechowania''. Sprawdzali hale w których Agrolok miał przechowywać polifoski. Wszystkie hale były zastawione polifoską po same drzwi, tak jak w umowie. Na szczęście ludzie z Grupy Azoty mieli trochę oleju w głowie i przy ostatniej hali kazali odstawiać big bagi, na co nie zgodził się obecny przy oprowadzaniu po magazynach jeden z dyrektorów Agroloku. Kontrolerzy jednak nie ustąpili. Okazało się że z hali jest tylko 3 rzędy big bagów z polifoską a dalej hala jest pusta. Tak było we wszystkich halach. Brakowało 3000 ton polifoski, rozpętała się potężna burza. Agrolok liczył że wykupi sprzedany towar po obniżce, zarobi na tym krocie, a nikt się nie dowie. Po tej aferze Agrolok stracił dystrybucje Grupy Azoty. Między innym przez to obecnie bawią się w ruskie nawozy.

Wojteslaw    1

Dostałem ofertę cena na czerwiec NPK 8-20-30 1290 plus transport. W zeszłym roku brałem to samo i tez w czerwcu było najtaniej.

jacek472    16

dzisiaj kupiłem saletre anwil włocławek bb 3t z dowozem po 1080 brutto, teraz żałuje że większość azotów kupiłem w sierpniu ;[

adrian3005    45

Zaskoczyła mnie ta cena i zadzwoniłem do swojego przedstawiciela . Zaproponował mi ta saletre przy 24 t z dostawą na podwórko po 930 zł brutto tona.
Fajnie stanialo

pabloooo    13

propozycja na wykupienie Polifoski Tytan 6-25-25+ Zn+Fe branej na przechowanie  po 1405 zł netto tona

kamils    4

propozycja na wykupienie Polifoski Tytan 6-25-25+ Zn+Fe branej na przechowanie  po 1405 zł netto tona

Nie ma rewelacji ! Sam brałem tytana w sezonie pod jarą  i płaciłem coś koło 1750 brutto a więc teraz powinna być sporo tańsza ale może się mylę ! A polifoska 6 była wtedy po 1730 !!!

JozeF84    1

polifoska 6 - 1530

mocznik - 1300

saletra kędzierzyńska - 1160

ceny brutto

z tego co mówił dealer to saletra ma być poniżej 1000  pożyjemy zobaczymy

PATr    242

W tym roku kupowanie nawozów na zapas to loteria, zawsze w styczniu-lutym drożały bo dopłaty schodziły pełną parą, w tym roku tego nie było, teraz nawet tanieją, więc typowe ruchy cenowe nawozów jak w ubiegłych latach to raczej nie w tym roku

JozB    26

saletra kędzierzyn 900 zł, litewska 34,5 po 920, 7-20-30 1430 zł. Ceny brutto. Myślę że jeszcze stanieje. Używał ktoś rsmu z fosforem, jakie są jego ceny?

ahten    14

saletra kędzierzyn 900 zł, litewska 34,5 po 920, 7-20-30 1430 zł. Ceny brutto. Myślę że jeszcze stanieje. Używał ktoś rsmu z fosforem, jakie są jego ceny?

Gdzie takie ceny?

sebstantu    1

czy widzicie zależność między pogodą, a cenami? mi się tak wydaje obserwując ceny, że im susza jest np. tym taniej można coś kupić

JozeF84    1

podaj namiary gdzie są takie ceny, u mnie poli 6 -1530brutto

Alio    61

Propozycja z dziś polifoska 6 1380 netto BB, polifoska 5 1350 netto BB, wapno granulowane w BB kornickie (kreda??) 100zł netto (!!) Ilości całosamochodowe

Sprzedam tegoroczne nasiona facelii tanio. 

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.