Skocz do zawartości

Polecane posty

RafaKdziela    141
pawelol111 kolego artykuł nader ciekawy z jednym wyjątkiem .Przy odczynie kwaśnym ,lub zbliżonym do niego kukurydza ma ogromne problemy z poborem fosforu i to najbardziej się uwidacznia na wiosnę .Miałem taki przykład w zeszłym roku .

PATr    238

mocznik na allegro znalazłem 1115 netto / 1204 brutto, taniej niż u nas w okolicy na składzie tylko ,że całe auto trzeba wziąć

całe auto+koszt dowozu a i według mnie to nie jest mocznik z grupy azoty...

wiesko    12

U mnie Agrolok zaczął działać z pobliskim składem nawozów i pasz tylko po to żeby mieć dostęp do nawozów z Grupy Azoty. 

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelol111    713

pawelol111 kolego artykuł nader ciekawy z jednym wyjątkiem .Przy odczynie kwaśnym ,lub zbliżonym do niego kukurydza ma ogromne problemy z poborem fosforu i to najbardziej się uwidacznia na wiosnę .Miałem taki przykład w zeszłym roku .

Nie twierdzę że lubofos jest dobry na każdą uprawę ale np ziemniaki, łąki wg mnie jest ok więc po co przepłacać.

nunu85    82

Fosfor z lubofosu rozpuszczalny jest w kwasach - u nas przeważają kwaśne gleby więc jaki problem?

Ty moze nie widzisz problemu, ja widzę

Dwa lata pod rzad stosowałem lubofos pod rzepak (w dawkach tych wyższych z zalecanych), tymczaem on juz od samej wiosny praktycznie do konca wegetacji miał czerwone/fioletowe liscie pomimo wysokiego nawozenia azotowego.

W kolejnym sezonie zmadrzałem, dałem polidap i sól zamiast lubofosu i problem zniknął.

NIgdy w zyciu nie zastosuje nawozu, w ktorym fosforu nierozpuszczalnego w wodzie jest wiecej od tego rozpuszczalnego.

Spotkal się ktoś z polidapem w workach big bag które nie sa opisane, tak jak na stronie producenta. Na moich workach pisze tylko grupa azoty, nie ma skladu nawozu, sklad jest na dolaczonej kartce a4, plomby grupy azoty sa.

kolego nie zastanawiaj sie długo, tylko dzwoń do przedstawiciela grupy azoty na twój region i z nim gadaj.

najpewniejsze info znajdziesz u źródła

Byłem ostatnio na szkoleniu i koles sam gadał, ze jak ktos kupi cos podejrzanego, niech do niego dzwoni.

Edytowano przez nunu85

gen    50

sprawdż  czy na uchu worka jest nazwa producenta  ,taka duża pieczęć i czy jest data pakowania nawozu ,worek foliowy ma mieć podwieszenie do ucha zrobione z folii ,jak tego brak to pewne że to jest podróba .

ogółem 1400 cennikowo brutto, 1370 jak trochę większa ilość a 1350 jak dobrze ugadasz

Dzięki, a w jaki to rejon kraju?

U mnie z firm, które składały oferty i rzeczywiście można zaufać etykiecie na worku ,to saletra 34,4% z Litwy w cenie 1110zł netto zaproponowali w okolice Siedlec. Z tym, że ładunku cało samochodowe. 

jankeson    6

Koledzy uważajcie na firmę Agrolok i jej nawozy. W ubiegłym sezonie skusiłem się i to był największy błąd sezonu,kasa wyrzucona w błoto:-( Nie wiem jak w tym roku,ale w ubiegłym mieli swój system płatności który ładnie wyglądał jak go handlowiec przedstawiał ,a jak przyszło co do czego, to porażka.

michal1993    350

Konkrety, mistrzu konkrety ;) Pierwszy Twój post i od razu naskakujesz na kogoś i jak na razie nie wiadomo po co i dlaczego.

pawel885    380

Dzięki, a w jaki to rejon kraju?

U mnie z firm, które składały oferty i rzeczywiście można zaufać etykiecie na worku ,to saletra 34,4% z Litwy w cenie 1110zł netto zaproponowali w okolice Siedlec. Z tym, że ładunku cało samochodowe. 

To u mnie w okolicy- płn mazowsze- saletra polska 1200zł/t brutto big bag w więc jaki to interes?

To u mnie w okolicy- płn mazowsze- saletra polska 1200zł/t brutto big bag w więc jaki to interes?

To rzeczywiście dobra cena. A kto po tyle tam sprzedaje?

nunu85    82

Koledzy uważajcie na firmę Agrolok i jej nawozy. W ubiegłym sezonie skusiłem się i to był największy błąd sezonu,kasa wyrzucona w błoto:-( Nie wiem jak w tym roku,ale w ubiegłym mieli swój system płatności który ładnie wyglądał jak go handlowiec przedstawiał ,a jak przyszło co do czego, to porażka.

Kolego, założyłeś konto tylko po to, zeby odwodzić ludzi od zakupów w Agroloku (masz napisane 2 posty i oba na ten sam temat).

Nie żebym ich jakos bronił, niemniej swego czasu sporo rzeczy stamtąd brałem i nigdy problemów nie było.

Tak wiec, jak nie chcesz być postrzegany jako przedstawiciel firmy konkurencyjnej robiący czarny PR konkurentowi, to napisz wyraźnie i jasno w czym cię oszukali i najlepiej załącz jeszcze jakieś dowody, typu skan faktury, czy umowe finansowania (z zamazanymi danymi osobowymi rzecz jasna)

pawel885    380

To rzeczywiście dobra cena. A kto po tyle tam sprzedaje?

Można powiedzieć że wszyscy w okolicy 1200-1220zł/t paleta 1260zł/t

asmodan28    7

Ceny brutto z dowozem niewielki ilości
Yara Miła 21-6-12 1650 zł
Sól potasowa 1636 zł
Korn Kali. 1425 zł

Chciałem wypróbować te nawozy wyżej yara i korn.
Stosował je ktoś wcześniej ? Trochę mi oziminy podmarzły. Słyszałem , ze to dobre nawozy i szybko się rozkladaja.
Na uprawy porażone mrozami może je porządnie wzmocnić..
Ma ktoś z was doświadczenie w tych nawozach ?
Co sądzicie o cenach ?

henio2    101

Sól 1560

Saletra Pulan 1200

Fosforan 2160 ceny brutto

Kuj-pom

MartineZ    14

asmodan28

yara to nitrofoski, na pewno lepiej się rozpuszczają i stosowanie wiosną NPK w ich przypadku ma bardzo duży sens, ale bez przesady z tym cudownym działaniem. Na pewno da roślinom kopa po zimie jeśli mocno nie oberwały. Jeśli są okej to efekt po samym azocie będzie na podobnym poziomie jeśli dałeś P i K na jesieni.

Edytowano przez MartineZ

Zodiax    9

Kolego, założyłeś konto tylko po to, zeby odwodzić ludzi od zakupów w Agroloku (masz napisane 2 posty i oba na ten sam temat).

Nie żebym ich jakos bronił, niemniej swego czasu sporo rzeczy stamtąd brałem i nigdy problemów nie było.

Tak wiec, jak nie chcesz być postrzegany jako przedstawiciel firmy konkurencyjnej robiący czarny PR konkurentowi, to napisz wyraźnie i jasno w czym cię oszukali i najlepiej załącz jeszcze jakieś dowody, typu skan faktury, czy umowe finansowania (z zamazanymi danymi osobowymi rzecz jasna)

Kolego ja też miałem złe wspomnienia z Agrolok nie dostarczyli mi nawozów w terminie i nie dałem pierwszej dawki pod pszenice

jankeson    6

Faktycznie mam dwa posty i jestem nowy. Trafiłem na wątek i postanowiłem podzielić się doświadczeniami z firmą,co by ostrzec rolników przed wdepnięciem w g... w sezonie zakupów.Jeżeli,tak jak piszesz, współpracujesz z nimi i jest ok to gratuluję! Ja się sparzyłem i skutki tego będę odczuwał jeszcze jakiś czas,więc postanowiłem powiedzieć to głośno! Czyż nie o to chodzi żeby nie dać się nabierać korporacjom? 

nunu85    82

Faktycznie mam dwa posty i jestem nowy. Trafiłem na wątek i postanowiłem podzielić się doświadczeniami z firmą,co by ostrzec rolników przed wdepnięciem w g... w sezonie zakupów.Jeżeli,tak jak piszesz, współpracujesz z nimi i jest ok to gratuluję! Ja się sparzyłem i skutki tego będę odczuwał jeszcze jakiś czas,więc postanowiłem powiedzieć to głośno! Czyż nie o to chodzi żeby nie dać się nabierać korporacjom? 

KOlego, nadal jasno nie napisałeś na czym to oszustwo polegało

Piszesz tylko nie kupujcie, bo oszukują, ale mechanizmu juz zdradzic nie chcesz.

Rozpisz się trochę, żeby było wiadomo o co chodzi.

BENNY82    34

A co z nimi nie tak? Zwir z piachem podaja zamiast nawozów? nie bronie ich bo co rusz czytam na forum że złodzieje oszuści itp. kupując na termin dodają swoją prowizje i trzeba dokładnie wypytać ile się nadpłaci i czy będzie to się nam kalkulowało- c do nawozów to zawsze skład i producenta można sprawdzić- żyjemy w dobie internetu . nie podałes żadnego argumentu popierającego twoje gorzkie żale. z nimi trzeba dopiąć każdy szczegół cena wysyłka i data produkcji.

Daros    1

Zakup 16.02.  Saletra puławska 1225 zł/t bb , Saletrosan 26  1135zł/t bb , Mocznik puławy 1340zł/t bb ceny brutto  z dowozem .

pawelus    0

Witam , Czy do nawożenia nawozami w płynie  RSM 32% wystarczy zwykły opryskiwacz  ? czy trzeba coś przerabiać z końcówkami ? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.