Skocz do zawartości

Polecane posty

andrzej1988    101

Według mnie może się sprawdzić ta trzydziestka. Niby ma mniej szybkodziałającego azotu o jakieś 5 % w 100 kg ale za to posiada siarke dzieki czemu azot jest lepiej pobierany przez rosline. Jest typowym nawozem pod zboża. Na nastepny rok planuje go dac na pierwsza dawke. W tym roku chcialem ale na składach nie mieli go jeszcze jedynie saletrosan 26 i wziąłem saletre ale podejrzewam ze w sierpniu albo w lipcu powinni juz miec na składach w moich okolicach

ekozar    3

Tam gdzie kupiłem mają z 500 ton saletrosanu  30 i salmagu jeszcze więcej .wszędzie  dowożą .Agrosklad pytajcie 44 719 24 88

Pozdrawiam :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Co powiesz na saletrosan 30 na pierwszą dawkę zamiast saletry? Nigdy go nie stosowałem i zastanawiam się jak działa.

myślę że 30 jak na pszenice czy rzepak na pierwszy rzut całkiem ok. Jak kolega napisał siarka pozwala na lepsze wykorzystanie azotu, co wpływa na skuteczność i wydajność nawożenia azotem. Ze startem rośliny też nie powinno być problemu, bo posiada więcej azotu amonowego niż saletrzanego w sobie więc rozkładanie jak i pobieranie przez roślinę będzie szybkie. Więc jak najbardziej można. Sam będę sypał 250 kg/ha na pierwszy rzut.

maniusie23    6

myślę że 30 jak na pszenice czy rzepak na pierwszy rzut całkiem ok. Jak kolega napisał siarka pozwala na lepsze wykorzystanie azotu, co wpływa na skuteczność i wydajność nawożenia azotem. Ze startem rośliny też nie powinno być problemu, bo posiada więcej azotu amonowego niż saletrzanego w sobie więc rozkładanie jak i pobieranie przez roślinę będzie szybkie. Więc jak najbardziej można. Sam będę sypał 250 kg/ha na pierwszy rzut.

Tak dla Twojej informacji kolego forma amonowa azotu rozkłada się dłużej i wolniej niż forma saletrzana (azotanowa) Saletrosan 26 zawiera 7 % formy saletrzanej (szybko działającej ) i 19 % formy amonowej ( wolniej działającej ) oraz 13 % siarki Ja osobiście od paru lat stosuje saletrosan na pierwszą dawkę N w ozimych i jestem zadowolony z efektów ( idealne połączenie siarki i azotu wzajemnie wspomagające działąnie ) Oczywiście trzeba go odpowiednio wcześnie zastosować Ja sieje koniec lutego lub początek marca o ile warunki w polu pozwalaja na siew Pozdrawiam

Tak dla Twojej informacji kolego forma amonowa azotu rozkłada się dłużej i wolniej niż forma saletrzana (azotanowa) Saletrosan 26 zawiera 7 % formy saletrzanej (szybko działającej ) i 19 % formy amonowej ( wolniej działającej ) oraz 13 % siarki Ja osobiście od paru lat stosuje saletrosan na pierwszą dawkę N w ozimych i jestem zadowolony z efektów ( idealne połączenie siarki i azotu wzajemnie wspomagające działąnie ) Oczywiście trzeba go odpowiednio wcześnie zastosować Ja sieje koniec lutego lub początek marca o ile warunki w polu pozwalaja na siew Pozdrawiam

sory moja pomłka, ale my mówimy o saletrosanie 30N(6)S.

jarecki7745    19

panowie czy słyszał ktoś że agrolook chce wprowadzić weksel inbanko przy braniu towarów na termin ?

PATr    238

A co w tym in blanco jest takiego niby strasznego i złego że na 100% stracą klientów? Bo jak dla mnie jak coś takiego wprowadzą to jak ktoś ma kupić z dłuższym terminem to i tak kupi...

michal1993    350

Wiesz, ale starsi klienci na wiadomość o wekslu powiedzą "A co to ku*wa?" I myślisz, że to podpiszą?

PATr    238

Jeśli będą chcieli nawozy z dłuższym terminem to po wyjaśnieniu co to jest podpiszą

staszek131415    2020

To my też zażądajmy od nich weksli bo przecież kierowca nie przywozi gotówki jak odbiera zboża czy żywiec B)

Kondziu1832    179
Napisano (edytowany)

Polidap - 2230zł/t

Polifoska 8 - 1790

Polifoska 6 - 1740

RSM 28% - 970zł/t

Sól potasowa - 1600zł/t

Mocznik - 1470zł/t

Saletra 34 (PULAN) - 1300zł/t

Saletra 32 (ZAKSAN) - 1340zł/t

Saletrosan 26 - 1200zł/t

Kizeryt - 1400zł/t

Okoliczny sprzedawca :D

Edytowano przez Kondziu1832

Napisano (edytowany)

mam oferte na suprofos 25 po 1060  co powiecie o tym nawozie? ma być stosowany pod  gorczyce na nasiona i pod owies

Edytowano przez wskpiotrus125

bizon1    18

W sobotę przywieźli polifoskę 6 zamówioną z miesiąc temu cena brutto 1720 - 2% rabatu ,aż sam się zdziwiłem

marian2011    111

Dzisiaj byłem po nawozik mały punkt, też dowoża do domu i miła niespodzianka nawóz u nich staniał w stosunku do grudnia nawet o 100 zł na dzisiaj saletra 1220 ,mocznik 1400 ,lubofos 12 - 1000 zł  WLKP  w małych workach

Napisano (edytowany)

Nawozy powinny jeszcze trochę stanieć. Może więc szczęście w nieszczęściu w tym roku, ze dopłaty będą spóźnione, bo wielu rolników zaoszczędzi parę ładnych groszy :-)

A jakie wapna stosujecie w swoich gospodarstwach? W jakich cenach je kupujecie? I jakie ilości wysiewacie?

Edytowano przez Rolnikszukaceny

soltys48    315

ostatnio kupuje wapno posodowe z Inowrocławia z transportem do mnie płn wlkp wychodzi 1500,- brutto za skład sypie ok 2,5-3t/ha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się