Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zibi80    12

Ale z nowej dostawy czy z ubiegłego sezonu? W mojej okolicy yary prawie nie ma, twierdzą, że jeszcze nie ma w kraju.

panowie orientuje się ktoś gdzie w okolicach  włocławka można nabyć rsm ok 4 ty litrów??

Edytowano przez wskpiotrus125

renault    2

przemo93pl ja w tym toku będę stosował polifoskę 21 miałem pod sam rzepak ale kupiłem pod wszystkie oziminy. jest lepsza podobno od saletry bo nie rozhartowuje rośliny po zimie. ja kupiłem we wrzeniu po 890 :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

saletra 1280/t. kuj-pom.

mf25    7

przemo93pl ja w tym toku będę stosował polifoskę 21 miałem pod sam rzepak ale kupiłem pod wszystkie oziminy. jest lepsza podobno od saletry bo nie rozhartowuje rośliny po zimie. ja kupiłem we wrzeniu po 890 :)

brednie piszesz , skad wogole masz takie stwierdzenia? poli 21 to syf

John175    33

Ja tam nie bronie tej Polifoski 21 ale czemu mówisz,że to syf? Pytam bo sam chciałem zastosować jako dodatkową dawke na oziminy.

wsiok    1

i zakwasza glebę... co będzie lepszym nawozem pod rzepak saletrzak 27N 4Mg  czy saletra 34N w takiej samej cenie w przeliczeniu na  zawartość azotu, siarkę dałem na jesień wiec nie planuje dawać saletrosanu

mf25    7

Tak jak pisza wyzej , juz jak ktos chce dac siarke to po co ta polifoska i potem jeszcze raz jechac z N? lepiej dac saletrosan , a jak ktos lubi saletre to wolalbym siarczan amonu z saletra niz poli 21

Vitasem    17

brednie piszesz , skad wogole masz takie stwierdzenia? poli 21 to syf

no to teraz "mądralo" rozwiń swoją wypowiedź,o tym "syfie",Czy stać Cię na przedstawienie argumentów za Twoim stwierdzeniem?

Piotr778    32

Czy siarczan amonu może kosztować jedyne 68zl? taki cennik dziś widziałem w pobliskim sklepie.

Piotr778    32

No to ciekawe bo nawet nie licząc tej siarki 24procent to czysty N wyjdzie po około 3zł a to taniej niż w moczniku który ma samo N.A co do polifoski 21 to 8% w formie amidowej reszta amonowej czyli wolniej i dłużej działające szczególnie w temperaturach poniżej +20 stopni a chyba nie o to w dawce startowej chodzi.

mf25    7

no to teraz "mądralo" rozwiń swoją wypowiedź,o tym "syfie",Czy stać Cię na przedstawienie argumentów za Twoim stwierdzeniem?

Ta , nie zamierzam przedstawiac argumentow bo po co? kup sobie i sam zobacz , testowalem znajomi tez jak bys mial troche wiedzy i porownal do innych nawozow to bys wiedzial

Krassus    95

Polifoska 21 to mieszanina mocznika z siarczanem amonu. Na I dawkę słabo się nadaje do tego dość drogi.

milanreal1    290

Polifoska 21 w rzepaku nadaje się ale na dawkę przedsiewną jesienią, szczególnie jak uprawiamy po zbożach z przyoraną słomą.

Piotr778    32

Szkoda tej siarki sypać jesienią aż tyle uczeni w piśmie mawiają że jest bardzo ruchoma w glebie i do wiosny niewiele jej zostaję choć może pod rzepak jest inaczej zdaje się głęboko się korzeni.

milanreal1    290

A co siarka jesienią dla rzepaku nie potrzebna? Są tacy co uważają ma większe znaczenie niż ta wiosną.

Piotr778    32

A no pewnie potrzebna w naszych stronach nie występuje to i wiedza marna z siarkolubnych to raczej czosnek w tym przypadku na jesień szkoda siarki.

Egzo    1

Piotr778  możliwe tylko ten siarczan się ciężko rozsiewa bo jest bardzo drobny i się lubi zapchać w siewce. Grubszy kosztuje chyba cos koło 840 zł tona a ten drobny nawet 650 zł tona :)   Jak sieałem w tamtym roku ten drobny to siewka dwała rade rzucać na 18m ale się przypychał wiec coś za coś ;/

wyrebski1    35

Ja zaczynałem od siarczanu amonu, potem ze dwa lata stosowałem polifoska 21, a teraz od dwóch lat stosuje Kizeryt-masz tam 20% czystej siarki i na dodatek sporo magnezu.

Zetor25    0

A obornik bydlęcy, koński, czy kurzak, to gdzie kupić na dolnym śląsku ? Bo z  cenami tej chemii to już na łeb poupadali. Kto to widział, żeby na 1 ha kupować chemii za 2 tysi ?? Paranoja.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.