Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aro1975    116

przepraszam źle policzyłem, wartość 60kg potasu w soli to 145zł, w impuls jest tańszy tylko że strasznie mało go zawiera.

AGRIRAPID    15

ImPuls to Blend robiony przez Puławy w  Dobrym Mieści -  BDB jakość.

przepraszam źle policzyłem, wartość 60kg potasu w soli to 145zł, w impuls jest tańszy tylko że strasznie mało go zawiera.

Aro,

Na naszym terenie GR dają Saletrosanu czy ImPulsu - 300 - 400 kg/ha różnie w 1 - 2 dawkach - czasami uzasadnione a czasami nie ::

Więc - wychodzi ,że 18 -24 kg czystego K.

Jeżeli oprzemy się indywidualnie każdy  na swoich analizach glebowych - to będziemy wiedzieli jaki nawóz jest najbardziej odpowiedni. :) !

Impuls 24N 13S + 6%K - nie jest dla tych którzy mają niskie zawartości K w glebie :) to nie jest nawóz strikte K .

Impuls jest rozwiązaniem dla GR które świadomie stosują nawozy mineralne, w oparciu o doświadczenia i praktykę, Na pewno na start wiosenny uzupełni.

Możesz uznać ,że jest to mało - znam GR dla których jest to aż - bo np. na wiosnę na pszenicę nie sypią potasu wcale.

Znam takich którzy na zamarzniętą glebę sypią 100 - 150 kg K/ka brutto,

Proponuję zrobić próbne  doświadczenie  na własnym gospodarstwie z czystą solą w pszenicy. w w/w dawce.

W razie pytań służę pomocą.

Edytowano przez AGRIRAPID

aro1975    116

saletrosan daje tylko pod rzepak w  pierwszej dawce 350kg/ha + 100kg kizerytu i 100kg soli potasowej (kizeryt i sól przed na zamarzniętą ziemię), druga dawka saletra w dawce 350kg/ha.

pszenica po rzepaku więc stanowisko bogate w potas i siarkę, posieję kizeryt i saletrę, pod żyto dam po 50kg/ha soli potasowej (uzupełnienie) + kizeryt i saletra (stanowisko po zbożach)

w tamtym roku na pierwsza dawkę dawalem saletrosan+saletra, ale za dużo jazdy po polu

Wiadomość z agroFakt.pl

Renault9514    49

A dokładniej z jakiego powiatu takie ceny na Lubelszczyźnie ??

powiat biłgorajski, gmina Turobin mój sąsiad skupuje zboże i handluje nawozami :) ceny są z dzisiaj jutro będę zwozić :)

ZETOR Team !!!

AGRIRAPID    15

saletrosan daje tylko pod rzepak w  pierwszej dawce 350kg/ha + 100kg kizerytu i 100kg soli potasowej (kizeryt i sól przed na zamarzniętą ziemię), druga dawka saletra w dawce 350kg/ha.

pszenica po rzepaku więc stanowisko bogate w potas i siarkę, posieję kizeryt i saletrę, pod żyto dam po 50kg/ha soli potasowej (uzupełnienie) + kizeryt i saletra (stanowisko po zbożach)

w tamtym roku na pierwsza dawkę dawalem saletrosan+saletra, ale za dużo jazdy po polu

Elegancko wiesz co robisz.

Masz badania  zasobności aktualne zrobione ? ? 

Jakie masz pH? gleby?

aro1975    116

aktualnych nie mam - nie było kiedy pobrać próbek po żniwach, z miesiąc temu zrobiłem analizę próbki pobranej z pola gdzie ma rosnąć groch jadalny na nasiona (drugi rok użytkuję) i się załamałem zasobność gorsza i ph niższe jak 2 lata temu - co rok 3t/ha kredy na ściernisko, w pierwszym roku owies 5t/ha, w drugim żyto hybrydowe 7t/ha i nie wiem co jest grane - nie sadzę aby wyniki analizy kłamały. pod groch zamierzam dać 300kg/ha polifoski 6, 100kg/ha kizerytu i 100kg/ha mocznika - zastanawiam się jeszcze czy wczesna wiosną nie sypnąć dodatkowo 1t/ha kredy pylistej (większa powierzchnia działania jak granulatu)?

aro1975    116

3,97pH (było 4,12) pobierana w listopadzie fosfor 12,6 (było 6,7) potas 6,7 (było 7,0) magnez poniżej 1 - w nawiasie wyniki z maja 2013, zastanawiający jest wzrost zawartości fosforu, przy spadającym pH - dziwne

ahten    13

I na takich ph zamierzasz uprawiać groch? Przecież on wymaga ph takiego jak jeczmien albo nawet lepszego. A po drugie zby duża dawka azotu jak na groch. Zbyt dluga wegetacjia i wieksza podatnasc na wyleganie. Najlepiej stosowac do max 30-40 kg N

marluk    29

3,97pH (było 4,12) pobierana w listopadzie fosfor 12,6 (było 6,7) potas 6,7 (było 7,0) magnez poniżej 1 - w nawiasie wyniki z maja 2013, zastanawiający jest wzrost zawartości fosforu, przy spadającym pH - dziwne

albo zrobili cie w konia w oschr albo niereprezentatywna probka. Cos ci doradze jak to sprawdzic, koszt 25zl. Wez dowolna probke z dowolnego pola, solidnie pszemieszaj ziemie, ale naprawde solidnie i podziel na dwie i daj do analizy jako dwie rozne probki, jak wyjdzie rozbieznosc w pH wieksza niz 0,1-0,2 to im podziekuj i wiecej tam nie chodz, jesli identyczna wyjdzie to ty zrypales przy pobieraniu probek ewentualnie wapno miales do d...

• Like 1

aro1975    116

jestem pod ścianą bo podpisałem umowę kontraktacyjną na groch i muszę go posiać, a dodatkowo zazielenienia, dywersyfikacja i EFA - ziemia III, IV klasa.

kreda była dobra kornicka stosuje ją od 3 lat i są efekty, zrobię tak jak mówisz jak rozmarznie pole

konrad82    49

Jak ziemia się zakwasi to roślinki nie pobierają fosforu i dlatego jest wzrost fosforu.

kupie silos na pasze!!!!

aro1975    116

Konrad analiza dotyczy tylko form przyswajalnych, więc jest coś nie tak - nie może pH spadać a formy przyswajalne fosforu rosnąć

dawid35123    1

Co myslicie o zastosowania posypowgo siarczanu magnezu z Siarkopolu zamiast kizerytu?? Roznica w cenia troche jest i wlasnie zastanawiam sie co kupic.

aro1975    116

ten siarczan zawiera trochę mniej magnezu i siarki, ale jak dobra cena to bym brał - jak wychodzi cenowo?

AGRIRAPID    15

podaj kod dostawy to ci wycenię

to są Ceny  :)  na powiat Grudziądz Brodnica , Sztum, Ostróda, Toruń, Swiecie

Aro 1975 - co to znaczy bajer to ty masz ale nic po za tym?

Połączone

co to znaczy, że bayer mam sle nic poza tym 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.14 +1p. ostrzeżeń

timasz    52

A  RSM  w jakich masz cenach?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.