Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    290

orientujecie się z czego pochodzi MgO i SO3 w luboplonie kalium? czy to dolomit i gips?

luboplon kalium 1030zł/t,

korn kali 1140zł/t,

sól potasowa 60% 1300zł/t,

NPK 8-20-30 (niby yara) 1490zł/t,

NPK 7-20-30 1420zł/t,

polidap 1720zł/t,

polifoska 6 1450zł/t,

dlaczego importowane nawozy są droższe od krajowych?

Pod koniec listopada fabryki na wschodzie podniosły ceny swoich nawozów o 100-150zł/t przez co nie są konkurencyjne cenowo wobec polskich nawozów które dany zakład kupił wcześniej w niższej cenie.

empro24    2

Skład Zaliwie-Piegawki;

Cena na placu hurt-detal do końca tego tygodnia:

POLIDAP BIGBAG 1920 zł

POLIFOSKA 8 BIGBAG    1640 zł

POLIFOSKA 6 BIGBAG    1610 zł

PULAN SALETRA BIG BAG 1250 zł

SALETROSAN 26 BIGBAG 1160 zł

RSM28        930 zł

ZAKSAN WOREK 1260 zł

KREDA big bag 400-420 ZŁ

Oraz wiele innych

mikcom20    22

saletra 34% BB 1260 brutto

saletzrak BB 1045 brutto

z magazynowaniem do wiosny u sprzedajacego

Wiadomość z agroFakt.pl

g60dalk    3

Saletra Pulan 34%  worki 30kg-1250/t

Polifoska 8              worki 50kg-1650/t

Kupowałem tydzień temu

Saletra Pulan 34%  worki 30kg-1250/t

Polifoska 8              worki 50kg-1650/t

Kupowałem tydzień temu

sybiuszek24    3

Witam.Stosowaliście saletrosan na wiosnę?Planuję kupić teraz tylko na pszenżyto zimowe reszta będzie saletra.

Umnie;saletra 1350,saletrosan26 1120,mocznik 1500.

thor1984    7

Też się zastanawiam nad tym saletrosanem ale chcąc dać na start pod oziminy około 50 kg czystego N za saletrosan zapłacę 260 zł a za saletrę 200 zł więc różnica dość istotna. Saletrosan liczę po 130zł a saletrę po 133 zł za 100 kg. Tylko z kolei saletrosan ma siarkę która z tego co się orientuje pomaga w pobieraniu azotu. Co byście wybrali?

aro1975    114

saletrosan daje się głównie pod rzepak na wiosnę (I dawka), w tamtym roku dawałem pod oziminy i było ok, ale w tym roku posieję kizeryt (zawiera siarkę i magnez) wczesną wiosną i saletrę na pierwszą dawkę

andrzej1988    102

Najlepsze ceny azotów to wrzesień. teraz będzie już tylko drożej... 

U mnie nawozy były najtansze przełom lipca sierpnia. saletra 34% była wtedy po 1100 zł brutto. Ja kupiłem we wrzesniu po 1240 zł

BRUTAL    7

Dziwne że azot drożeje.Ogarną się jak po tego rocznych oziminach jak im zostałał NPK.Teraz azot będzie szedł z Białorusi a Puławy za swą pychę zostaną ze swoim do następnego roku.Ja w tym roku kupiłem całego tira NPK z Białorusi tylko dlatego że Polskie firmy nie widziały ile już brać za swój NPK.ZROBIE TAK SAMO Z KUPNEM AZOTU I NAMAWIAM KAŻDEGO ROLNIKA DO KUPNA BIAŁORUSKIEGO JEŚLI PUŁAWY SIE NIE OPANUJĄ!.

Edytowano przez BRUTAL

Vladoo1    9

Jak myslicie kupić przed nowym rokiem czy poczekać jak ropa tanieje to nawozy tez powinny??

Jak myslicie kupić przed nowym rokiem czy poczekać jak ropa tanieje to nawozy tez powinny??

BRUTAL    7

Jak bierzesz całego tira to zapłacisz minimalną marże i będzie zadowolony ten co sprzedaje.Tylko trzeba wiedzieć po ile jest w danym momencie.Okres zimowy jest najlepszym okresem do zakupu NPK także masz cały miesiąc na tańsze kupno.

bizon1    18

Kiedy zmienimy swoją mentalność? Jesli będziemy kupować nawozy ze wschodu, warchlaki z danii soje z ameryki koncentraty z Niemiec itd. to komu później sprzedamy swoje produkty? I będzie lament że rząd nic nierobi

Znam rolników którzy nie kupią świniaka u sąsiada na święta tylko pojadą na sąsiednią wieś.

Wiem że nie można wszystkiego zastąpić krajowym ale można ograniczyć import .

Wracając do tematu dziś kupiona saletra POLSKA po 1270zł/ t.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

• Like 1

pawelol111    712

Kiedy zmienimy swoją mentalność? Jesli będziemy kupować nawozy ze wschodu, warchlaki z danii soje z ameryki koncentraty z Niemiec itd. to komu później sprzedamy swoje produkty? I będzie lament że rząd nic nierobi

Znam rolników którzy nie kupią świniaka u sąsiada na święta tylko pojadą na sąsiednią wieś.

Wiem że nie można wszystkiego zastąpić krajowym ale można ograniczyć import .

Wracając do tematu dziś kupiona saletra POLSKA po 1270zł/ t.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Kupuj "naszą" saletrę - generujesz sobie koszty a jak na wschodzie będzie urodzaj i dowiozą tańszej pszenicy która urosła na tańszym nawozie to będziesz lamentował że Cię państwo okradło. Duńskie świnie lepiej rosną - opinia znajomego który wstawia na raz po 600 sztuk i miał porównanie. Zakład przetwórstwa szuka surowca tam gdzie taniej - my powinniśmy tak samo. A co powiesz jak nie tak dawno w Niemczech nasz nawóz był tańszy niż ten sam w Polsce? 

krzysztof73    0

ja też już zrobiłem zakup ;amonowa[kraj]-1250zł,saletrzak[kędzierzyn]-1050zł,sól potas-1470zł,lubofos -12-20[PK]-910zł.Co roku kupuję grudzień-styczeń;rozmawiałem z paroma handlującymi i mówią że azotowe co miesiąc 20-30 zł do góry.generalnie paliwo tanieje ale do prod.nawozu raczej potrzebny jest gaz a jego cena nadal wysoka.zakup zrobiony jeżeli podrożeją-zyskam;jeżeli potanieją-stracę.Zdrowych,Spokojnych Świąt

bizon1    18

Kupuj "naszą" saletrę - generujesz sobie koszty a jak na wschodzie będzie urodzaj i dowiozą tańszej pszenicy która urosła na tańszym nawozie to będziesz lamentował że Cię państwo okradło. Duńskie świnie lepiej rosną - opinia znajomego który wstawia na raz po 600 sztuk i miał porównanie. Zakład przetwórstwa szuka surowca tam gdzie taniej - my powinniśmy tak samo. A co powiesz jak nie tak dawno w Niemczech nasz nawóz był tańszy niż ten sam w Polsce? 

Niemcy mieli podpisaną umowę wieloletnią ze względu na słaby popytna rynku krajowym(cena zboża była wtedy po 400zł)

i nasze zakłady musiały im po  tej cenie sprzedawać podobnie jest w tym roku azoty w Puławach eksport saletry na zachód idzie

pełną parą -ciekawe czego nie chcą tej ze wschodu chociaż tańsza.

Duńczyki- hmm w kauflandzie jest promocja na schab z nich 7,99zł/kg tanio i co kupisz ? sraczka murowana do sylwestra

A też jestem ciekawy jaki masz ciągnik, maszszyny czy te tańsze czy droższe.

Mocznik pulan 1360.

pawelol111    712

Niemcy mieli podpisaną umowę wieloletnią ze względu na słaby popytna rynku krajowym(cena zboża była wtedy po 400zł)

i nasze zakłady musiały im po  tej cenie sprzedawać podobnie jest w tym roku azoty w Puławach eksport saletry na zachód idzie

pełną parą -ciekawe czego nie chcą tej ze wschodu chociaż tańsza.

Duńczyki- hmm w kauflandzie jest promocja na schab z nich 7,99zł/kg tanio i co kupisz ? sraczka murowana do sylwestra

A też jestem ciekawy jaki masz ciągnik, maszszyny czy te tańsze czy droższe.

Mocznik pulan 1360.

Debil podpisuje umowę wieloletnią z określoną ceną na towar. W ten sposób dostaje się po d*pie przy wzroście kosztów produkcji (choćby paliwa). Nie interesują mnie duńczyki z kauflanda - ścierwa nie jem, zaopatruję się w dobre mięso z dobrego źródła. Na skupie nie płacą drożej za świnię z chowu naturalnego więc odpuść sobie takie porównania. 

Ciągnik mam zachodni, kombajn również (8 lat bez awarii), maszyny w zależności od potrzeb - polskie/zachodnie. Proste porównanie: jeśli masz 25 ha ornego to nie polecisz po nówkę bronę aktywną amazone z nadbudowanym siewnikiem za 120 tys tylko kupisz agromasz bierny uprawowo siewny i do tego poznaniaka i będziesz śmigał. Dlaczego tak? Pomijając że nie stać na aktywną - amortyzacja takiej maszyny droga i żeby ciąć koszty kupuje się optymalny sprzęt na dany areał. Dlatego wole kupić wschodnie nawozy i zachodnie prosięta żeby jak najwięcej pieniędzy mieć w kieszeni.

anka1    1

Witam,

Vladoo1 tak jak krzysztof73 pisze - guzik ich chyba obchodzi , że ceny ropy poszła w dół. U nas ( północ kraju ) tak samo w listopadzie saletra była po 1250 zł a teraz ( od grudnia ) 1307 zł.

Mocznik był 1350 listopad, a grudzień- 1410 zł.

Nawet sól poszła z 1470 zł na 1480.

Ktoś tu pisał, że na NPK grudzień i styczeń to najlepsze ceny- u nas w listopadzie Polifoska 6 - 1580 a grudzień już 1650 zł. Od stycznia ponoć jeszcze wyżej ma być. Teraz tak upychać chcą Polifoskę Maxa 1585 zł i Plusa 1240 zł ( ale ta ma tylko 5-10-20 to nie wiem jak to się kalkuluje )

Pozdrawiam i Wesołych Świąt

asharot    176

Po nowym roku chyba zdrożeją nawozy bo u nas handlarze całe podwórka mają zawalone nawozami a oni chyba najlepiej się na tym znają.

przemol87    43

A mnie tez w okolicy pelne sklady bo rolnicy nie kupuja. Oby Putin nie przykrecil kurka bo dopiero bedziemy placic za azotowe

asharot    176

Gazu raczej nie przykręci bo to chyba jego jedyny towar eksportowy w dobrej cenie.

staszek131415    2036

Po nowym roku chyba zdrożeją nawozy bo u nas handlarze całe podwórka mają zawalone nawozami a oni chyba najlepiej się na tym znają.

Mają zawalone bo kto chciał to już kupił nawozy nie schodzą ja też sobie w tym roku PK odpuszczam będzie tylko azot raczej drożej już nie będzie a co mają mówić że będzie taniej?To by nikt nie kupował

Debil podpisuje umowę wieloletnią z określoną ceną na towar. W ten sposób dostaje się po d*pie przy wzroście kosztów produkcji (choćby paliwa). Nie interesują mnie duńczyki z kauflanda - ścierwa nie jem, zaopatruję się w dobre mięso z dobrego źródła. Na skupie nie płacą drożej za świnię z chowu naturalnego więc odpuść sobie takie porównania. 

Ciągnik mam zachodni, kombajn również (8 lat bez awarii), maszyny w zależności od potrzeb - polskie/zachodnie. Proste porównanie: jeśli masz 25 ha ornego to nie polecisz po nówkę bronę aktywną amazone z nadbudowanym siewnikiem za 120 tys tylko kupisz agromasz bierny uprawowo siewny i do tego poznaniaka i będziesz śmigał. Dlaczego tak? Pomijając że nie stać na aktywną - amortyzacja takiej maszyny droga i żeby ciąć koszty kupuje się optymalny sprzęt na dany areał. Dlatego wole kupić wschodnie nawozy i zachodnie prosięta żeby jak najwięcej pieniędzy mieć w kieszeni.

No po zachodnich prosiętach na pewno Ci zostanie więcej tyle co po wschodnich nawozach ;)

Rolnik1973    1275

Toż zapowiadali obniżki nawozów, ale rolniki nie dali by staniało bo kupowali jeden przed drugim a tylko głupi by spuścił z ceny jak ma zbyt pełną parą.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.