Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    193

ogólnie jakis cyrk jest z azoten tzn brak towaru i cena co miesac lekko do góry. Obdzwoniłem delerów i wszedzie brak towaru a na listopad nie znaja cen i ilosci. Jakas paranoja zboze do dołu nawozy juz droższe niz przed rokiem.

Jurmiczek    11

Widocznie Rosjanie sprzedali Niemcom swoje udziały w Puławach bo larum był na cały świat że Rosjanie maja spory udział w grupie Azoty a ci wiedzą że musimy kupić azot ograniczają produkcje podwyższając ceny które są i tak wygórowane i do tego strasząc nas że Rosja zakręci kurek z gazem.To jest typowo żydowsko-niemiecka propaganda,sięjąc zamęt a z tym okraść jak najwięcej.Najgorsze jest w tym że PSL utożsamia się z rolnikami a będąc obecnie w rządzie działa przeciwko nam.Zobaczymy gdzie będą po wyborach bo ja już na tych frajerów nie zagłosuje.

grego    218

nic dziwnego, przecież w Polsce mamy w tej chwili jednego monopoloistę, który robi co chce. Wystarczy, że sztucznie zmniejszą podaz i są braki w towarze oczywiście na krótką metę bo długo tak też nie pociągną, a jak są braki to ludzie panikują i lecą zamawiać, a oczywiście producent cenę wtedy podnosi, przecież Kędzierzyn ileś tam tygodni stoi aby się towarem nie zastawić, który będzie łatwo dostępny  działają trochę jak kartel OPEC z ropą . Pozatym nie ma co liczyć, że tylko z powodu niskich cen zbóż zakłady obniżą ceny saletry to muszą wymusić rolnicy inaczej się nie da. Dla mnie logicze jest, że jak ceny zbóż są tak niskie to rolnicy powinni kupować mniej nawozów, te powinne zalegać i powodować obniżki ale tak widać nie jest, widać ceny zbóż i nawozów wielu pasują bo zainteresowanie jest, nie mówię żeby w ogóle nie kupować ale o ileś tam procent przeciez można mniej kupić.

Druga sprawa to system sprzedaży w zakładach jest delikatnie mówiąc p...y hurtownie i to tylko te największe muszą najpierw dostać odpowiednie limity i wywiązać się z nich do końca miesiąca więc, teraz o listopadzie się jeszcze zbytnio się nie myśli. Dopiero te największe podmioty, które kupują w zakładach rozdzielają towar na mniejsze itd. więc nikt nie jest w stanie powiedzieć ile czego będzie w listopadzie i kto to dostanie. No i zawsze pozastaje niepewność czy rolnicy się nie zdenerwują i nie pokażą środkowego paluszka, a hurtownik towar wykupić musi

Edytowano przez grego

Wiadomość z agroFakt.pl

kissmy...    57

na azocie nie ma obecnie żadnego ruchu (poza cenowym), ale nikt nie prognozuje spadków, które byłyby co najmniej uzasadnione, chyba że ktoś zacznie przetwarzać produkty azotowe z USA,

na rynku podwórkowym (ilości całosamochodowe, na gospodarstwie, netto):

- sól potasowa 1240zł/t,

- map 1760zł/t,

- mocznik 1190zł/t,

- saletra 1090zł/t,

- 8-20-30 1380zł/t

bialy2005    193

jakies dobre masz ceny

dzis obdzwoniłęm delerów znalałżme saltre po 1080 loco włocławek, a puławska 1090 ceny netto. Zamówiłem samochód puławskiej 1120 na podwórku mam 50km do Puław. Chyba że piszesz o kedzierzynskiej 32N.

grego    218

widzę że wy tam w kujawsko pomorskim macie najwyższe ceny zboża co jest zrozumiałe ale skąd tak niskie ceny nawozów? Mi znajomy saletre we wrześniu po kosztach zakupu w kędzierzynie czyli bez marży + transport za 70 km przywiózł po 1135 brutto potem była podwyżka o 40 zł czyli dzisiaj by mi przywiózł po 1175brutto. Jak to możliwe, że do was trzeba przejechać pół Polski + jaką marże raczej ktoś tam sobie naliczy i macie taniej niż ja bez marży i pod Kędzierzynem?  Z tego co wiem to obniżek nie było

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

bizon1    18

Ja tam zawsze przeznaczam równowartość 1100 -1200 kg zboża na nawozy, jak będą droższe to sie mniej kupi .

Swoją drogą w ubiegłym roku saletrę puławską kupiłem w listopadzie po 1210 brutto

kissmy...    57

mamy jeszcze anwil, w żniwa saletra z kędzieżyna była najniżej po 1030zł/t netto na gospodarstwie,

NPK w tej cenie agrolok, lechpol i pozostali, za brak wody należą nam się dobre ceny w tym sezonie, ale zimą będą jeszcze lepsze  

grego    218

hmm to coś mnie chyba znajomy roluje z tymi cenami choć jak sprawdzałem w innych punktach to po min 50 zł więcej liczyli handlarze. Ja kupowałem we wrześniu i nie wiem czy nie było już czasem po podwyżce wtedy. Następnym razem muszę się was pytać o ceny bo skoro mieliście taniej na północy niż ja pod kędzierzynem to znajomy zaczął kręcić lody i cały czas tylko płacze, że przydziały się kończą, ehh

bialy2005    193

Z tym kedzierzynem to jest troszke inna historia. Znajomy handlarz powiedził mi ze Grupa Azoty wymusza na nich tzw. transporty łaczone np. samochód azotu ( saltrzaku, saltry) i samochód wieloskładnika ( amofoska na które nie ma zbytu itp.) W takiej sytuacji licza jedynie 20zł do tony za transport nawet nad morze :) 

1. Nawozy dziś zamówione ceny brutto worek     Budwal                                                                                                                                                                          saletrzak           990 t                                                                                                                                                                                                 saletra            1190 t                                                                                                                                                                                                mocznik          1330 t                                                                                                                                                                                                polidap            1850 t                                                                                                                                                                                                sól potasowa   1420 t                                                                                                                                                           

renovoltage    72

Ceny na dzis w okolicy. brutto, duzy worek , ilosc kilka ton

saletra anwil 1180zł

saletrzak anwil 990zł

polidap 1890 zł

sól  potasowa  1435

korn khali 1280

kizeryt 1220

dawid35123    1

Tak sie zastanawiam czy nie lepiej kupic siarczan magnezu posypowy (MgS 21-30) z Siarkopolu zamiast kizerytu (MgS 25-50). Jest wogole jakas roznica w dzialaniu?

Edytowano przez dawid35123

kissmy...    57

znając życie to magnez z dolomitu, a siarka oby nie z gipsu, tak czy inaczej należy przeanalizować dokładnie skład tego nawozu z siarkopolu i zestawić jego przyswajalność z ceną, w ubiegłym sezonie polskie siarczany nie były dużo tańsze od K_S w przeliczeniu na czysty składnik, po ile masz kizeryt?

krilan06    64

Kurczę, ja nie wiem gdzie są takie ceny za saletrę, jak się pytam to wszędzie 1300 z hakiem, a tutaj na forum niecałe 1200zł. Jestem z kujawsko-pomorskiego, okolice Świecia, może ktoś podpowie gdzie najtaniej kupić (saletrę)?

Meg5    344

Saletra Anwil                      1240 zł

Saletrzak Anwil  (drobny )  1040 zł

Lubofoska 4-12-12              950 zł

Polifoska 6                         1650 zł

Mocznik                              1380 zł 

Ceny brutto .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto