Skocz do zawartości

Polecane posty

nie    571

ampol-merol

sól potasowa 1520

polidap 2040

brutto za worki 50kg

globus512    17

Zastanawiam się nad nawozami na nowe zasiewy i mam dylemat czy na pierwszą i drugą dawkę dać mocznik lub na pierwszą saletrę a na drugą mocznik ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Farmkeen    7

Nie dawaj mocznika na pierwszą dawkę w oziminach. Ona musi dać roślinom ''kopa'' na start, więc konieczna jest forma amonowa i azotanowa, które szybko zadziałają, najlepiej saletra albo saletrosan. Mocznik w niskich temperaturach bardzo wolno działa, także odpada. Na drugą dawkę jak najbardziej się nadaje, bynajmniej w pszenicy, sam to w tym roku praktykowałem.

Edytowano przez Farmkeen

nunu85    82

ampol-merol

sól potasowa 1520

polidap 2040

brutto za worki 50kg

drogo

jakis miesiac temu od nich kupowałem dokładnie te same nawozy i były o 60 (sol) i 100zł (polidap) tansze.

wiec albo od tego czasu podrozały, albo chca cie zgolić.

Ulman    295

Nie może być. 250kg mocznika to ponad 100 kg czystego N. Lepiej podziel to na 150 + 100kg

Farmkeen    7

Np. na pszenicę polecałbym 200-250 kg saletry i 150-200 kg mocznika. Ale przy tych dawkach konieczne jest już skracanie.

XTRO    160

1470 zł Sól potasowa

Dzisiaj brana- w workach

Lubelskie

jajonasz    36

Polidap 1990

Sól Potasowa 1490

Polifoska 6 1740

Polifoska MAX 1660

Ceny brutto

Bychawa lubelskie

globus512    17

Np. na pszenicę polecałbym 200-250 kg saletry i 150-200 kg mocznika. Ale przy tych dawkach konieczne jest już skracanie.

Skracałem oczywiście, na ten rok przy takim nawożeniu planowane będą dwa skracania. Jedno skracanie a drugie usztywnienie dawką 0,2 Moddusa

aro1975    114

a to dlatego:

brak konkretnej ilości składników, z jakich składników jak naturalne można uzyskać fosfor? (fosforyty lub mączka kostna o innych nie słyszałem), gdzie polskie normy, certyfikaty z niezależnych instytutów, fosfor jest trudno wymywalny z gleby i trudno się przemieszcza w profilu, na glebach kwaśnych przechodzi w formy niedostępne dla roślin - jednym słowem bajkopisarze

a w jakiej formie wapń?

chcesz to siej, kto bogatemu zabroni?

• Like 1

SOKAN    12

W ogóle to jakoś nie widzę jednocześnie wapna i fosforu. To się krzaczy słowem jednym.

marcus1998    50

A właśnie, że nie macie racji.... Przecież są tam wszystkie certyfikaty jak i dokładny skład.... Tak, to jest mączka mięsno- kostna pochodząca ze spalania z dodatkiem wapna... Dlaczego wapna? Ponieważ weszły nowe normy i firmy utylizujące muszą je dodawać, aby "skazić" mączkę, by nie nadawała się do komponowania pasz...

Jak mówiłem u nas już próbowało paru. Robili badania i wszystko ok. jak też i rośnie ładnie. Wcale nie trzeba być bogatym, bo cena to ok. 700zł/ t.

aro1975    114

ale te certyfikaty ta firma wystawiła sobie sama, a skład mówi tylko o min. ilości fosforu. podaj konkretnie co się zmieniło w badaniach, jak zawartość fosforu wzrosła. wapno to zapewne tlenek który nadaje się na ciężkie gleby - nie jest uniwersalny. 

empro24    2

Skład Zaliwie-Piegawki Mazowieckie pow. Siedlce

Polifoska 8 - 1730 brutto bigbag 1700 brutto

Polifoska 6 1680 brutto big bag 1660 brutto

Polifoska M 1600 brutto

Salmag 1020 zł brutto

Saletrzak 1000 zł brutto

Kreda nawozowa 400/420 zł brutto

Saletra Puławy 1220 zł brutto

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.