Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    67

yara to jest wyższa półka przyswajalności, dlatego nie należy kierować się wyłącznie ceną lecz również rozpuszczalnością poszczególnych składników, szczególnie fosforu, dla przykładu lubofoski mają 80% fosforanów rozpuszczalnych w wodzie, lubofosy już 50%, polidap 90% podobnie jak yara, także warto również rozpuszczalność w wodzie uwzględnić w porównaniu, składnik nierozpuszczalny w wodzie owszem wniesiemy, ale rośliny szybko z niego nie skorzystają o ile skorzystają z niego w ogóle

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kiedyś w końcu skorzystają, tle że czasami nawożenie fosforem nieprzyswajalnym to nawożenie na przyszłe pokolenie :D Z drugiej strony dawać yare na kwaśne polskie gleby to też bez sensu, rozpuści się ale nie będzie przyswajalny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Co do fosforu to liczy się rozpuszczalność w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie. Z takiego fosforu w worku roślina korzysta.

Pytanie z innej strony. Jeśli fosfor jest uwsteczniony w glebie z różnych przyczyn to czy on pod wpływem zmiany środowiska (pH, wilgoć i tp.) będzie dostępny dla roślin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Ja nawozy zawsze kupuje w lisopadzie lub w grudniu bo wtedy według mnie są najtańsze. Potem jak zaczynają wyplacac dopłaty to cena zawsze zaczyna iść do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

ja w tym roku postanowiłem przetestować Yare. Zamówiłem 5-15-30 z terminem na styczeń za +/- 1900zł/tona. Jak myślicie dobra cena?? Polifoska 6 na lokalnym składzie po 2400, to ja gdybym chciał z tej Yary zrobić skład w/w 6 domieszując np. superfosfat, kosztowałoby to z 50 zł. A wapno płaciłem po 75zł/t z transportem - węglanowo magnezowe, CaCo-56%.

ja kupilem yare 8-15-30 po 1690 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

moze ktos powiedziec cos o nawozie NPK na wzór polifoski 6 2070 made Białoruś ? zastanawiam sie własnie nad tym od łukaszenki 1940 bądź amofoska 1990 (parametry podobne a nawet wschodni ma wiecej N

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

yara to naprawdę wyższa pólka jak pisał kolega kissmy a co do tych tanich nawożow swego czsu zrobiłem test rozpuszczalności nie chce tutaj sie rozpisywać ale jest tak jak pisałem wcześniej

ja kupowałem wapno z firmy nordkalk zestaw kosztował około 2500 zł mniej więcej bo każdy samochód wychodził trochę inaczej wapno naprawdę super na bazie kredy a to samo w formie granulatu najtaniej około 8 tyś


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

moze ktos powiedziec cos o nawozie NPK na wzór polifoski 6 2070 made Białoruś ? zastanawiam sie własnie nad tym od łukaszenki 1940 bądź amofoska 1990 (parametry podobne a nawet wschodni ma wiecej N

 

 

2 rok będziemy stosować wieloskładnikowy NPK tylko u nas cena to 1850 zł/brutto a polifoska 6 2050 zł/tona wszystko bax. osoba od której kupujemy już kilka lat tym handluje (mówi że były inne wynalazki i się nie sprawdziły a ten wieloskładnikowy tak).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

yara to naprawdę wyższa pólka jak pisał kolega kissmy a co do tych tanich nawożow swego czsu zrobiłem test rozpuszczalności nie chce tutaj sie rozpisywać ale jest tak jak pisałem wcześniej

ja kupowałem wapno z firmy nordkalk zestaw kosztował około 2500 zł mniej więcej bo każdy samochód wychodził trochę inaczej wapno naprawdę super na bazie kredy a to samo w formie granulatu najtaniej około 8 tyś

Jakie wapno stosowałeś bo zastanawiam się nad Magnesium tylko ta cena powala <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Kiedyś w końcu skorzystają, tyle że czasami nawożenie fosforem nieprzyswajalnym to nawożenie na przyszłe pokolenie :D Z drugiej strony dawać yare na kwaśne polskie gleby to też bez sensu, rozpuści się ale nie będzie przyswajalny.

pH stanowiska to jest podstawa, więc zamiast czynić pozorne oszczędności na nawozach lepiej kupić yarę czy też sól + polidap, a za oszczędzone środki dokupić chociaż tonę dobrej kredy co roku

 

ja kupilem yare 8-15-30 po 1690 brutto

 

teraz mają taką promocję czy wcześniej ją kupiłeś? chociaż z drugiej strony teraz taka ilość składników z soli i polidapu wyjdzie po 1400zł/t brutto, więc zraz będzie jeszcze taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

w mojej cenie jest bodajże 90zł/tona za styczniowy termin płatności, po zatym pierwsze zakupy w tej firmie. Co do kwaśnych gleb, ja osobiście wszystkie grunty mam regularnie wapnowane, nie boję się o przyswajalność fosforu. Co do Yary, stosuje ich nawozy w ziemniakach i warzywach i jestem zadowolony, dlatego spróbuje również na zbożach, tym bardziej, że wychodzi taniej niż Polifoska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Jakie wapno stosowałeś bo zastanawiam się nad Magnesium tylko ta cena powala <_<

 

to jest akurat dolomit, wiec lepiej poszukać dobrego krajowego, zamiast płacić za targanie go z końca świata, ewentualnie HaGe robi mieszanki tego magnesium ze standardkal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no tak kreda jest najszybciej działającą formą wapna i nie ingeruje tak w glebę jak tlenek poza tym na słabsze gleby tlenek raczej nie wskazany

a kupowałem nordkalk standart cal

a chcesz kupić mgnesium czyli nak rozumiem masz braki magnezu

moim zdaniem jeżeli masz dobre lub w miarę dobre ph wybierz jakiś zwykły dolomit jest tani a szybko uzupełnisz glebę w magnez np dolomit z kopalni romanowa koło kłodzka ma o 5% wiecej magnezu od nordkalku magnesium a kosztuje mniej niż połowę ceny nord warunek jest taki ze masz ph na przyzwoitym poziomie bo dolomit wolno działa jeżeli chodzi o podnoszenie ph

ps kolego kissmyy wapno nordkalk magnesium jest na bazie węglanu nie jest formą dolomitową

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

każdy dolomit jest węglanem wapnia, w praktyce jest to wapien, który uległ procesowi dolomityzacji, zapewne dolomit z nordkalk pochodzi z młodszych złóż i jest lepszy niż krajowe, ale moim zdaniem szkoda kasy na tak drogi magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Kolego a jak by uzupełnić pogłównie i dać wiosną Korn Kali bo mam lekkie gleby i potas łatwo się wypłukuje?Gdzie można go dostać bo pytałem wiosną w Chemirolu to nie mnieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kizeryt jest najlepszym rozwiązaniem, ale w korn kali nadal wychodzi taniej, wszystko zależy od tego jakie potrzebujesz ilości małe dowożą w kuj-pom ampol-merol (kizeryt mieli w dobrej cenie na wiosnę) oraz agrolok, chemirol ma drogie nawozy poza saletrą z puław od piątku, jeszcze możesz porozmawiać z lechpolem, bowiem teraz wszedł nowy handlowiec i będzie szukał roboty w terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

Kolego z okolic sędziszowa gdzie kupiłeś yare w tak dobrej cenie możesz podać namiary?

 

 

 

@sasza300 firma WAMEX filia jedrzejow (to nie jest reklama)

 

pH stanowiska to jest podstawa, więc zamiast czynić pozorne oszczędności na nawozach lepiej kupić yarę czy też sól + polidap, a za oszczędzone środki dokupić chociaż tonę dobrej kredy co roku

 

 

 

teraz mają taką promocję czy wcześniej ją kupiłeś? chociaż z drugiej strony teraz taka ilość składników z soli i polidapu wyjdzie po 1400zł/t brutto, więc zraz będzie jeszcze taniej

kupowalem w poniedzialek, ale ok dwa tygodnie wczesniej jak dzwonilem to cena byla ok 1900 brutto, ilosci jakie sie chce ale w bb

Edytowano przez cobrap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mam do Was Koledzy pytanie odnośnie moich planów co do pszenżyta na IV-V klasa ziemi otóz tak:

obecnie na polu jest QQ na kiszonke w czwartek tj.19.IX sieczka 19wywóż obornika i z rana badż wieczorem 20 orka :) ciekaw czy plan zrealizuje mam nadzieje ze sieczkarnia w koncy przyjedzie :( . nasiona klasyfikat Pizzaro

21 IX siew nawozu polifoska 6 200kg/ha po czym uprawa i siew jak najszybciej i wał po siewie

oprysk od chwastów tj miotły po siewie

3liski odżywka z siarczanem mg + mocznik

4 listki tak samo

 

moze troszke smieszne ale tak zamierzam to zrobić bynajmiej mam takie założęnia jesli pogoda dopisze czekam na sugestie krytyke itd.

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Posiał, popryskał od zielska i niech sobie rośnie Zima ładuj makro i mikro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj