Skocz do zawartości

Polecane posty

Naskom    10

Panowie jak dobrze i efektywnie przechowuje się nawozy przez zime? Na paletach czy na betonie w garażu czy może coś innego się pod bb podklada?

ekozar    4

Tematy połączone

Mam pytanie koledzy w jakich firmach Hurtowych kupujecie nawozy i czy można dużo utargować w porównaniu z zakupami na składach .

Edytowano przez KRISTOFORn

Wiadomość z agroFakt.pl

Farmkeen    7

Sól potasowa 1750zł

Superfosfat wzbogacony 1680zł

Saletra 1420zł

Saletrzak 1230zł

Ceny brutto

read    4

ktoś ma doświadczenie w stosowaniu nawozów z FOSFAN Szczecin? wychodza taniej niż Polickie

FarmerB    9

lubofos 12 1030 zł

amofoska 4 1690 zł

amofoska 5 1458 zł

polifoska 6 2025 zł

ceny brutto ilości 24 tony

menos    4

Ceny nawozów ciągle do góry a zboża ostro w dół trzeba będzie się dobrze zastanowić w tym roku przed zakupem

PABLO555    13

Z zakupem nawozów trzeba poczekać producenci nawozów w końcu zrozumieją że zboża i rzepak staniały o 30%

SOKAN    12

Przepraszam że nie w temacie, nie wiem gdzie indziej można by zadać takie pytanie. Mianowicie, jakie jest wasze zdanie na temat nawozów Yara dokładnie 7-20-28. Bo dostałem ciekawą ofertę.

kissmy...    57

ja jeszcze nie słyszałem o cenie na saletrę poniżej 1100zł/t, w maju pojawił się saletrosan po 1000zł/t

kissmy...    57

saletra włocławek 1150zł/t (także już po obniżkach),

mocznik import 1350zł/t,

saletrosan 1000zł/t,

fosforan amonu 12-52 1900zł/t,

sól potasowa 1500zł/t

ceny na gospodarstwie, głównie Dalgety

FarmerB    9

aha dzięki za odp, ja nie wgłębiłem się narazie w temat cen nawozu, suprofos tylko kupiłem 5 12 24+ S za 1300zł brutto

kissmy...    57

właśnie ceny netto służą do porównań, a skłonność do uznawania wyłącznie cen brutto komplikuje sytuację, szczególnie w przypadku zbóż, dla których obowiązują różne stawki vat, ponadto stawki vat zmieniają się również dla środków produkcji, co utrudnia analizę dynamiki cen nawozów w okresie wieloletnim, jeśli posługujemy się cenami brutto, stąd właśnie powinniśmy posługiwać się wyłącznie cenami netto, bowiem w przeciwnym wypadku niedługo będziemy żonglować cenami na ha, jak niektórzy handlowcy mają w zwyczaju

8-20-30 Litwa, 1650zł/t netto na gospodarstwie, Jabłowo (podobno to nie jest blanding)

na EWGT wisi oferta:

- saletra amonowa 4 wózki po 1080zł/t powiat nakielski

- saletrzak 2 wózki po 940zł/t powiat nakielski, wszystko netto oczywiście

Edytowano przez kissmy...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.