Skocz do zawartości

Polecane posty

farmervip    78

Panowie warto zamówić teraz nawozy z dostawą na sierpień np yara 8-15-30 po 1800nett?

kissmy...    57

Panowie warto zamówić teraz nawozy z dostawą na sierpień np yara 8-15-30 po 1800nett?

na obecną chwilę polidap + sól potasowa wychodzi ponad 25% taniej, więc sam musisz ocenić czy się opłaca

Wiadomość z agroFakt.pl

farmervip    78

Opłacać napewno sie opłaca bo ten sam nawóz kupowałem w lutym po 2040nett, tylko czy jeszcze moze być taniej? :wacko:

Wojtek987    61

na obecną chwilę polidap + sól potasowa wychodzi ponad 25% taniej, więc sam musisz ocenić czy się opłaca

25% taniej :blink: jak ty to liczysz??? i jakie są ceny tych nawozów u ciebie?

kissmy...    57
Napisano (edytowany)

80kg N (58kg N mamy z polidapu) 22kg dokupujemy w moczniku po 1540zł/t= 75zł

150kg P205 z polidapu po 2000zł/t= 650zł

300kg K2O z soli potasowej po 1515zł/t = 808zł

czyli łącznie otrzymujemy nawóz 8-15-30 za 1531zł/t, czyli 15% taniej, przepraszam za błąd, oczywiście taki mix to nie yara, ale te 270zł/t piechotą nie chodzi

suprofos 26 (3-12-26) 1250zł/t netto osadkowski ten nawóz w przeliczeniu na mocznik (1540), polidap (2000) i sól potasową (1515) jest warty 1112zł/t i jeszcze mamy siarkę i trochę innych składników, ale moim zdaniem lepiej przepłacić 15% za yarę niż 12% za suprofos

Edytowano przez kissmy...

kat181    5

Podaj jeszcze gdzie takie ceny i przy jakich ilosciach. znam przedsiebiorstwa co z saletrą do ceny twojego mocznika dochodzą (no prawie).

kissmy...    57

ilości oczywiście całosamochodowe, mocznik w lechpolu był niedawno po 1530zł/t teraz powinien zacząć się zjazd, polidap i sól u wszystkich podobnie

seremiak    1

Polidap 1900netto i tak się zastanawiam czy brać teraz czy jeszcze sie wstrzymać jak myślicie??

kissmy...    57

kto ma po 1900 i czy to nie jest wschodnia produkcja? u mnie bez względu na dostawcę cena różni się +-10zł/t a koszty transportu z Polic w moim przypadku to około 45zł/t, zważając na spadające ceny surowców rolnych ceny nawozów powinny podążać ich śladem

seremiak    1

Osadkowski Nysa cena z dziś, niewiem czy już zamawiać czy jeszcze poczekać?? potrzebuje tylko 7 ton

kat181    5

Moje zapotrzebowanie w tym roku będzie wynosiło około:

Saletra 34 ok 14-15 ton

Polifoska 6 ok 7 ton

Mocznik 46 ok 2 ton

Sól 60 ok 1 tony

Kizeryt ok 1 tony

Wszystkie nawozy w BB. Generalnie rezygnuje ze stosowania mocznika w 2 dawce na rzecz saletry.

Jest ktoś z okolic Żnina kto chciałby zamówić skład saletry lub polifoski żeby się podzielić?

RudnikAgro    2

Polifoski potaniały. Nawozy saletra/saletrzaki potanieją. Tak to już jest o tej porze roku. Mocznik z importu chodzi po 1450netto/t z dowozem na podwórko.

ENDURAK91    1

ceny brutto:

polidap 2550zł :blink:

yara corn 2085zł

yara 5 10 30 1800zł

saletra puławy 1500zł

gdzie można kupić fosforan amonu z importu pow. chełmski?

ENDURAK91    1

24 tony fosforanu amonu to zadużo jak dla mnie? chodzi mi raczej o mniejsze ilości niż cały samochód

farmervip    78

Ale mi chodzi czy ceny które podałeś to są przy zakupie min 24T czy np 1T też bedzie tyle kosztować

kissmy...    57

pamiętacie może ofertę przedsiębiorstwa zajmującego się pośrednictwem w obrocie środkami produkcji (prawdopodobnie byli z Bydgoszczy)? reklamowali się swojego czasu na forum, jest to temat sprzed około dwóch lat, jestem ciekaw jak się rozwinęli, bo zupełnie o nich zapomniałem

było to coś podobnego jak poniżej:

http://www.agroopc.com/oferta.html

Arek    113
Napisano (edytowany)

Po ile u was jest polifoska 8? 1920zł/t netto to dobra cena?

Edytowano przez Arek

Florczan    2

Może trochę nie na temat ale jest to związane z nawozami. Interesuje mnie nowy polski rozsiewacz http://www.google.pl...00l%2F;1024;768 ma on pracować z Ursusem3512 na powierzchni 25ha.

Poleciliście by mi go czy raczej nie czy jakiś inny ale taki do 7tyś. Bo narazie na dorszy mnie nie stać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.