Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

panowie a jak myślicie lepiej teraz kupićnawozy fosforowo potasowe (chodzi w szczególności o polifoskę ) czy zaczekać do wiosny ? jak myślicie kiedy bedzie tańsza??

BartekM    17

Jaka bieda na wsi?? Zadnej biedy nie widze a nawozy ciągną na potęgę, pszenica po 1000zł jeczmien po 900..

Wiadomość z agroFakt.pl

endzit    26

Ceny brutto na dziś Kuj-pom Che..rol

Saletrosan 1120

Sól potasowa 60% 1740

Mocznik Pulrea 1645 dziś zamówiony ,realizacja i płatność za 3 miesiące..

waldi33    0

powiat gniezno saletra amonowa 1400 t worki 50 kg saletrzak 1210 t worki 50kg cena netto zakup po kilka ton.

bialy2005    193

Ja juz nawozy mam kupione i czekaja na wiosne podaje ceny brutto:

saletra puławy big bag 1320 ilośc całosamochodowa zamówienie w pazdzierniku

mocznik puławy worek 25kg 1650 detal

saletrosan big bag 1340 ( drogi ale małą ilość i przez kilku posredników, bo u nas nawóz praktycznie nie dostepny)

fosforan worek 50kg 2400 detal

sól potasowa worek 50kg 1750 detal

NPK 5-20-30 big bag 1800

kissmy...    57

eksport saletry z włocławka idzie podobno po 800zł/t a Polscy dystrybutorzy nie wyrwą nic poniżej 1200zł/t, ciekaw jestem czy jest to efekt podpisanych kontraktów czy też zakłady chemiczne dokonały sobie segmentacji rynku i chcąc utrzymać klienta zagranicznego muszą podążać za trendami i rekompensować koszty transportu a na podwórku mogą mogą drenować dopóki rolnik jest wypłacalny

Edytowano przez kissmy...

saletra pulan 34% - 1400zł

saletrosan - 1310zł

polifoska 21 - 1280zł

polifoska 8 - 2150zł

siarczan amonu - 960zł

ceny z vat za 1t woj.lubelskie

kolego endzit ta realizacja i płatność za 3 miesiące to ceny były takie same jak przy kupnie od razu ? czy warto bawić się w takie coś czy są jakieś haczyki w tym ?

rafto    29

saletra z kędzierzyna po 1370

saletra z puław 1390

ilość kilka ton w workach 50 kg

pytanie która jest lepsza z kędzierzyna czy z puław ?? czy wg Was nie ma różnicy ;)

mocznik 1750

saletrosan 1250 w bigach ;)

LUKARD    0

Saletra Kędzierzyn czy saletra Puławy?

Ogólnie większość narzeka na saletrę Kędzierzyńską - bo ma grubsze granule i wolniej się rozpuszcza i dłużej leży na polu. Tylko co leży na polu? Brązowa otoczka z wapnia moim zdaniem - azot jest taki sam w jednej i drugiej saletrze - azotanowy oraz amonowy - czyli sam azot rośliny pobierają identycznie. Ewentualnie wapń i magnez zawarty w tej saletrze może zmieniać pH wokół granuli i wpływać na tempo przemieszczania azotu - są takie teorie, ale moim zdaniem wyższe pH tylko poprawia cały proces.

Saletra Puławska/Anwil - czyli drobna biała - azot 34% - Magnez 0,2%

Saletra Kędzierzyn - ciemna gruba - azot 32% - zawartość wapnia i magnezu nie jest teraz dokładnie podawana przez producenta, ale jeszcze pare lat temu była i wynosiła 7%CaO oraz 4%MgO

Czyli samego magnezu w Puławskiej jest tyle co nic.

I jeszcze na koniec sytuacja z wczorajszego dnia: klient był u mnie i zamawiał nawozy. W ubiegłym roku brał właśnie saletre Kędzierzyn i w tym roku powiedział że jej nie chce, bo "jakoś" nie przypasowała. W porządku - jest wiele produktów każdy może wybrać jaki chce. Ale nie potrafił dokładnie powiedzieć czemu... Rozmawialiśmy potem o plonie ozimin w tym roku.. Powiedział że u niego nie wymarzło - miał TONACJE i powiedział że takiego glutenu jeszcze nigdy nie miał bo "31" !! a zazwyczaj w tonacji osylowało w granicach 25.... i zadałem pytanie czy zmienił jeszcze jakieś czynniki w uprawie po za zmianą saletry na Kędzierzyńską - powiedział że nie.... i pytanie czy to zbieg okoliczności, czy saletra z małą ilością wapnia i magnezu może wpływać na jakość plonu?? Nie wiem - mogę tylko gdybać....

Jeszcze inna sytuacja - klient kupuje nawozy - zastanawia się nad saletrą zwykłą białą, czy kędzierzyńską - mam taką i taką i daję mu wolną rękę na przemyślenie i wybór - stwierdza że kupi tą z wapniem i magnezem bo ma pola nie wapnowane i górki - oczywiście nie odkwasi mu ona gleby, ale nie zakwasi jeszcze bardziej.

Zapłacił, odebrał, pojechał- za 2 godziny dzwoni że chce przyjechać i wymienić bo mu sąsiad powiedział że to jest ZŁA SALETRA - nic więcej - żadnej rozmowy - a sąsiad jak się okazało pierwszy raz ją na oczy widział, bo do tej pory tylko biała była....

Wnioski???

pti    0

Z tą Saletra kędzierzyńską jest tak że regulacja jakaś tam WE pozwala na podawanie akurat magnezu i wapnia jesli są bodaj powyżej 2% zawartości. Poza tym wapń podaje się (przynajmniej powinno) tylko te ilości jakie są rozpuszczalne w wodzie i tak: kędzierzyński salmag (saleterzak) zawiera ok 7% CaO ale 3,5% jest rozpuszczalne w wodzie i tylko to można podać na opakowaniu. Reszta to marketing jak w przypadku saletrzaku z Węgier, podają 7% wapnia a po gwiazdce małym druczkiem, że tylko 2% rozpuszczalne w wodzie

Pticor

michal1993    350

Nawozy zamówione w tym tygodniu w Rypinie:

saletra 1380

saletrzak z Tarnowa 1180

Mocznik 1710

Fosforan 18-46 2400

Sól 1750

Saletrzak Tarnów 1210 zł/t

Lubofos 12-20 1250 zł/t

Wap-Mag 499 zł/t

Siarczan amonu 900 zł/t

Mocznik Police 1700 zł/t

Sól potasowa 1800 zł/t

Zakup dokonany w ch*jnicach.

Edytowano przez karolbor1985

sybiuszek24    3

Witam.Saletra puławska 1400 zł/t a polifoska6 2170zł za tonę. Nawóz przywieziony dzisiaj i zaplacony.Woj. dolnośląskie okolice (Trzebnica/Wołów) ;)

POL1    28

Jak widzę ceny nawozów w całej Polsce jednakowe praktycznie.

A co panowie myslicie o nawozach z Czech , Słowacji i Węgier?

Sa tańsze a procentowo to samo.

Kolega mnie namawia na takie nawozy , mówił że saletra z Wegier kosztuje w przeliczeniu na nasze jakieś 1000zł tona.

Edytowano przez POL1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się