Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian40000    86

Ja miałem teraz kupować ale jak słyszę o tych obniżkach gazu to może trochę potanieją chyba poczekam do stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Saletrzak 1180 zł/t , lubofoska 12 1150 zł/t ,oczywiście ceny brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

Polifoska 6 2080zł/brutto,w Ampolu Kwieciszewo,a co do obniżek to na pewno nikt ich nie zobaczy w postaci nawozów.Poczytajcie sobie co mówią w Izbie Paliw,zapowiadane obniżenie ceny kupowanego gazu przez Polskę wpłynię na poprawę finansową firm i odciągnie w czasię dalsze podwyżki dla zwykłego Kowalskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

dzisiaj zobaczę ceny nawozów choć ostatnio jak dzwoniłem to ponoć sól potasowa dużo staniała od tamtego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipooo    0

Saletra 1315zł/t

Mocznik 1670zł/t

Sól potasowa 2030zł/t

Fosforan amonu 2300zł/t

Ceny z piątkowej dostawy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

Srodkowa wielkopolska

 

Saletra amonowa 1400zł/t

mocznik 1720zł/t

saletrzak can 27 1180zł/t

polifoska 8 2150zł/t

ceny brutto z własnym odbiorem.

 

ps.

tak to jest jak nawozy ida przez 2-3 posredników to kazdy chce zarobic i ceny winduja...po dopłatach pewnie podrozeja znow zeby z chłopa wydusic kazda złotowke...taki juz los...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

mocznik 1700

saletra 1310 lub 1290

saletrzak 1150

lubofos pod ziemniaki 1430

wszystko w workach 50kg


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

dzis kupilem saletre pulawy po 1370 z terminem koniec lutego a w ciagu tygodnia poszla w gore na innych punktach z 1300- 1410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

saletra puławy 1410

kędzierzyn 1400

brutto

Jaka jest teraz cena RSM i gdzie w powiecie lubelskim można kupic.

Edytowano przez ksys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

Saletra Anwil 1400zl tona, Saletrzak Tarnów 1230zl tona, Lubofos12-1280zl tona-wszystko w 50kg workach.

Edytowano przez jacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Mocznik 1720zł/t worki 25kg

Saletra 1400zł/t worki 50kg

Polifoska 6 2150/t worki 50kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

saletra 1380

saletrzak 1180

polifoska4 1815

sól potasowa 1840

superfosfat 1675

lubofoska3,5/10/20 1290

amofoska5/10/25 1490 za tone brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

mocznik 168 - worek 25 kg

saletrzak 115 - worek 50 kg

saletrosan 119 - big bag 500 kg

saletra amonowa 136- worek 25 kg


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pisze ile płaciłem :)

Sól potasowa 1800zł

Mocznik 1650zł - worki po 25kg

Superfosfat wzbogacony 1800zł

Saletra 34% z Puław worki po 30kg- 41zł za worek. Wychodzi 1366zł/t

Siarczan Mg siedmiowodny za worek 25kg 28zł. 1120zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Piszcie czy to są ceny brutto czy netto..

brutalne czyli brutto


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Brutalnie to dopiero będzie :) W grudniu azoty znów w górę o parę dyszek.

NPK ciężko wyrokować. Może będą stały w miejscu, może w górę, może w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dziwne jest oderwanie sytuacji krajowej od rynku http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/aktualnosci/nawozy-z-koncem-roku-podrozeja,40203.html

nawozy azotowe drożeją bez przerwy, a na rynku światowym tanieją, do tego umocnił się złoty, za taki numer rolnicy raczej nie pozwolą drugi raz (a właściwie trzeci) ratować polskiej chemii po załamaniu popytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

W praktyce jest tak, że mocznik na zachodzie tanieje w ostatnim czasie - to fakt. W Szczecinie jest obecnie po 1460 netto/tona (z importu). Natomiast saletra i saletrzak na zachodzie idzie do góry, systematycznie. Jeżeli punktem odniesienia mają ceny zeszłoroczne na światowych rynkach, to faktycznie jest taniej.

Ważne jest natomiast to, jak ceny będą wyglądały w najbliższych miesiącach. Większość ludzi zeszłoroczne ceny interesują tyle samo co zeszłoroczny śnieg :)

 

W Polsce azoty w grudniu idą w górę. NPK też idą do góry.

 

Import nawozów od naszych zachodnich sąsiadów generalnie nie jest opłacalny poza nielicznymi przypadkami. Import ze wschodu póki co, też nie wygląda imponująco.

 

Z tym załamaniem się popytu to lekka przesada. Dystrybutorzy w Polsce nie mają praktycznie żadnego problemu ze sprzedażą nawozów azotowych obecnie. Zwyczajnie popyt jest większy niż podaż. Z puli, którą mieliśmy na listopad ponad 90% sprzedaliśmy na samym początku miesiąca i nie byliśmy odosobnionym przypadkiem na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Dzisiaj zakupione nawozy. Ceny brutto ,opakowanie 50kg saletrzak-115 , polifoska 8 - 217 polifoska 6- 215 ,saletra - 138 pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja w tamtym tygodniu saletre po utargowaniu paru dyszek kupiłem po 1310 i to na malutkim składzie, tyle że zawsze u niego biore. Przy całym tirze prosto na podwórze proponowali mi w tym tygodniu 1290 wszystko ceny brutto, ale taka ilość to za dużo jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj