Polecane posty

u1212    5

Po co kupujesz teraz RSM? Dajesz jeszcze na pole czy przechowujesz do wiosny? Ja raz przechowywałem o obiecałem sobie, że nigdy więcej. Zamarzł a potem trzeba było wychodzić w pole a tu były jeszcze bryły lodu w nawozie:) Masz może jakiś sposób przechowywania?

Nie kupiłem go jeszcze, ale zazwyczaj kupuję w okresie przedzimowym lub zimowym. W tamtym roku w przez zimę trzymałem beczki RSM32 i RSM30 w pomieszczeniu i obydwa na dnie się skrystalizowały, ale jak tylko przyszła odwilż to 30 się sama rozpuściła, a 32 trzeba było mieszać(nawet na drugą dawkę na początku kwietnia). Gdyby go na zimę rozcieńczyć do stężenia 28 myślę że można byłoby przechowywać go nawet na dworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dzięki za info. Sam czasem stosuję RSM wiosną, ale często bywa problem z kupnem w marcu, czyli wtedy gdy jest potrzebny. Słyszałem że rozcieńczony nie zamarza, ale juz wolałem nie eksperymentować na sobie. Może spróbuję kupić z 1000 l i rozcieńczę tak jak napisałeś.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Po co kupujesz teraz RSM?....

 

Masz może jakiś sposób przechowywania?

 

Najlepsza cysterna pod ziemią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Polifoska 6 2150

Polifoska 5 1950

Polifoska petroplon 1820

Polifoska M 1860

Tarnogran PK 12-23 1350

Salmag 1150

Saletrzak 1150

Saletra Kędzierzyn 1300

Saletra Włocławek 1350

Korn Kali 1560

Ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

rsm 28, 30 i 32 krystalizuje odpowiednio w temperaturach -17, -9 i 0 stopni Celsjusza, przy cenie saletry 1280 i rsm 32 1050zł/t to rsm jest około 14% tańsze, pytanie brzmi czy rsm 32 zawiera 32% azotu w tonie czy w metrze sześciennym, bo jego gęstość wynosi 1320kg/m3, czyli w tonie jest 75% tego azotu, który jest w metrze sześciennym, czy też się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja w piątek kupiłem 1200kg polifoski "8" to zapłaciłem 2508 zł , 8 zł na szczęście mi sprzedawca spuścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

@kissmy..

zawartość azotu w RSM jest podawana zawsze w masie. Czyli RSM 32 zawiera 320 kg N w jednej tonie nawozu. Ponieważ mocznik i saletra najpierw występują w formie roztworów i zeby powstały granulki to trzeba odparować wodę a to są koszty. rms nie musi być tak odparowywany więc koszty produkcji są mniejsze.

 

Pomijam, że przy stosowaniu RSM nie potrzeba wody z otoczenia aby rozpuścić nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1307

RSM stosuję od kilku lat i nie mam kłopotów z przechowywaniem ,tylko trzeba go rozcięczyć do 28% i temperatura minus 20 mu nie straszna,co do zawartości azotu to liczy się go w tonie,a jeśli nie jesteście pewni jaki chcą wam Rsm sprzedać to wystarczy zwykłym areometrem zbadać i już wszystko wiadomo,w tym roku różnica w cenie między saletrą ,a rsm to przepaść na korzyść RSM-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

racja 32% to 32%, a czy węże są niezbędne do stosowania RSM przed ruszeniem wegetacji? na jakim poziomie obecnie kształtują się ceny RSM i kiedy jest on najtańszy w ciągu roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1307

Ostatnio pytałem to był po 1048zł/t brutto,węże to dopiero na drugie kolanko,co do cen to zazwyczaj drożeje na wiosnę ,a tak w ciągu roku ma stałą cenę,tak samo płaciłem w lipcu jak kupilem go na sciernisko.Saletra jest bardziej szalona z cennikem!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u jakiego dostawcy i jaka ilość w takiej cenie (RSM 32 oczywiście?), w czym magazynujesz rsm i czy na przedwegetacyjne zasilanie wystarczą mi rozpylacze do rsm? 15% oszczędność to już bardzo dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Polifoska 6- 2050zł tona

Sól potasowa- 1895zł tona

Mocznik- 1700zł tona

Ceny brutto, większe ilości ponad 5 ton taniej około 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

W sobote u lokalnego sprzedawcy kupione niewielkie ilości Saletry i Saletrzaku z Włocławka ceny odpowiednio 1320zł i 1200zł/tona . Niby od dziś saletra drożej 50zł na tonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Panowie czy prognozujecie może jakąś obniżkę cen związaną z wstąpieniem Rosji do WTO? Cena u mnie 1300 zł/t saletra włocławek 34%, sól potasowa 60% 1900 zł/t, polifoska 6 2050 złt.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

moze teraz pytnie z innej beczki...nie chce zakładac nowego tematu a pytanie zwiazane jest z polifoska 8...ile czasu potrzeba od rozsiania go do rozłozenia w glebie aby rosliny zaczeły pobirac skłądniki z niego?dodam ze wymieszane jest na około 10cm i ziemia jest wilgotna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj