Skocz do zawartości

Polecane posty

silva    18

Nie no nie mów że nic bo mocznik poszedł na tonie o 100zł jakie albo 80 jak pytałem w braniewie. Tylko że nie polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

ksys    2

w Hurtowni u p Kuczyńskiej mocznik z Ukrainy 1640 polski 1690

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    19

Ja mieszkam w regionie, gdzie rolnictwo przechodzi w zapomnienie, mało mamy składów z nawozami w okolicy i za saletrę musiałem zapłacić 1580

Edytowano przez emilko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

w Hurtowni u p Kuczyńskiej mocznik z Ukrainy 1640 polski 1690

u nas mocznik 175-180 zł sól pot. 199 polidap 249 siarczan amonu 88 polifoska 6 216 płać i płacz

 

superfosfat wzbogacony 40% - 1695

sól potasowa 60% - 1900

 

wybrałem taką opcję bo to samo w polifosce 6 za 2120zł wychodzi 80zł wiecej na hektarze, dla mnie sporo.

Napewno ? fosfor 50 kg - 84,75 sól pot. 50 kg - 95 razem 179,75 zł plus azot w czystej postaci z mocznika 18kg*3,91 zł - 70,4. polifoska 6 3q/ha - 636 zł mieszanina 3*179,75= 539,25 zł + azot 70,4 = 609,6 zł bieganie z workami- bezcenne, chyba że masz duużo ha pozdro

Edytowano przez mawit06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    44

Przelicz kolego dokładnie na czysty składnik.

Dając 300kg Polifoski 6 wnosimy NPK 18-60-90, aby wnieść to w moczniku, superfosfacie i soli potasowej to trzeba dać: mocznik 40kg x 1,7 zł = 68 zł, superfosfat (i tu jest problem bo wg mnie tego fosforu ma 25% - rozpuszczalny w cytrynianie amonu - polifoska 6 ma 20% - ale mogę się mylić jeśli tak proszę o poprawienie) tak więc 240kg x 1,69 zł = 405 zł, sól potasowa 150kg x 1,9 zł = 285 zł, suma 758 zł, odpowiednik Polifoska 6 300 kg x 2,12 zł = 636 zł.

 

Jeśli coś jest nie tak proszę od razu pisać :)

Edytowano przez Senator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kizeryt granulowany 1550

Saletrzak 1300

Saletra Amonowa 1420

 

W Łódzkim, ceny brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    16

nawozy wieloskładnikowe zawsze wychodziły drożej a niżeli sól i fosforan. Składnice podwyższają ceny soli i fosforanu gdyż rolnicy zaczynają kupować to co taniej jest zastosować. Z kolei Police nie szaleją z cenami... Pamiętamy sytuację gdy firma mówiła o bankructwie i krachu po tym jak podwyższyli na tyle nawozy że nikogo nie było stać na nie. Wyciągnęli wnioski podwyżki są nieznaczne, w końcu jedziemy na tym samym wózku.... Tylko my za to wszystko płacimy a nie zawsze wychodzimy na plus... Z kolei oni jako firma szczycą się wynikami liczonymi w milionach ;/ naszą pracą chyba każdy sie dorabia tylko nie my.. Może w związku z tym że Rosja weszła do strefy handlu to cło na nawozy będzie zniesione i zmuszą "naszych" do cięć... Na dłuższą metę nasze azoty nie będą miały szans z konkurencją ze wschodem...

U nas saletra 1450brutto, mocznik 1700zł Rsm 32 1100zł Brutto Powiat Hrubieszów

Edytowano przez MarekUA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Przelicz kolego dokładnie na czysty składnik.

Dając 300kg Polifoski 6 wnosimy NPK 18-60-90, aby wnieść to w moczniku, superfosfacie i soli potasowej to trzeba dać: mocznik 40kg x 1,7 zł = 68 zł, superfosfat (i tu jest problem bo wg mnie tego fosforu ma 25% - rozpuszczalny w cytrynianie amonu - polifoska 6 ma 20% - ale mogę się mylić jeśli tak proszę o poprawienie) tak więc 240kg x 1,69 zł = 405 zł, sól potasowa 150kg x 1,9 zł = 285 zł, suma 758 zł, odpowiednik Polifoska 6 300 kg x 2,12 zł = 636 zł.

 

Jeśli coś jest nie tak proszę od razu pisać :)

Mi azot w moczniku wychodzi 180 zł q / 46 = 3.91zł/kg

fosfor 175 zł q /40 =4.37

potas 199 zł q / 60 =3.31

więc 18N * 3,91 = 70,31

60P * 4,37 = 234,6

90K * 3,31 = 297,9

razem 602,81zł/ha polifoska 6 fosforu przyswajalnego ma 17 kg/q , ja w tym roku zakupiłem polidap po 2490zł i sól potasową po 1990zł na hektar wysypie 1,3 q polidapu + 1,5 q soli razem za 621zł. Co do fosforu to Police podają najwyższe wartości przyswajalnego w swoich nawozach, a najmniej chyba ma tarnogran 12P 23K bo aż 5kg na q. Zresztą jakby nie patrzył tak du.a z tyłu, dopłaty trochę wyższe to ceny nawozów w kosmos.

Edytowano przez mawit06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saletra amonowa 34% 1440zł

Saletrzak 1300zł

mocznik 1720zł

nawozy drogie i cena pewnie nie spadnie ale cena pszenicy w każdej chwili może spaść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    115

saletra 1420

mocznik 1740

 

ceny po wyrwanym 3% upuście, powiat ostrowski. ogólnie dilerzy mają duże zapasy azotu na placach, większe niz analogicznie rok temu, drugą dawkę mam nadzieję że uda się kupić taniej, wiec sypie co musze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    9

kupione w czwartek pow. wrzesiński:

mocznik- 1658zł/t

sól potasowa 60%- 1870,

polidap 18-46 - 2410

saletra amonowa 1390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    290

Polifoska 6 2150

Polifoska M 1750

Lubofoska 4-12-12 1180

Amofoska 1480

Amofosmag 1460

Saletra amonowa 1450

Saletrzak włocławski 1350

Saletrzak tarnowski 1370

Ceny brutto za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    186

Polifoska 6 2057

Polifoska M 1750

Lubofoska 4-12-12 1100

Amofoska 1510

Amofosmag brak

Saletra amonowa 1560

Saletrzak 1355

 

zaczął się sezon więc i rosną ceny, ja kupując nawóz 2 miesiące temu zaoszczędziłem sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    196

ja na szczęście zrobiłem zapas saletry kupowałem po 1220 zł 34%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elsevier    0

Witam,

 

zapytam fachowców od nawożenia. Jak patrzycie na problem przyswajalności składników nawozowych. Chodzi mi przede wszytskim o fosfor. Jak wiadomo deklarowane są trzy formy. Całkowita, rozpuszczalne w cytrynianie i w wodzie. Którą formą się sugerujecie przy wyborze nawozu? Właściwie tylko Police robią wszystkie swoje nawozy z wysokoprzyswajalnym fosfforem w wodzie. Pozostali producenci część nawozów robią na bazie częsciowo rozłozonych fosforytów i fosfor przyswalajalny w wodzie jest juz tylko w niewielkim procencie. Czy mając do wyboru tanszy nawozów (przykład 4 : 12 : 12, koszt za tonę dla przykadu 1100zł) o niskiej zawartości fosforu rozpuszczalnego w wodzie (min 2,5%) wybierzecie ten czy nawóz droższy (4 : 12: 12, koszt za tonę dla przykładu 1160 zł) o wysokiej zawartości fosforu rozpuszczalnego w wodzie (min 11%). Interesuje mnie wasze podejście do tego tematu, bowiem od jakiegoś czasu czytam że część rolników zwraca uwagę na rozpuszczlaność fosforu. Czym własciwie jest ta uwaga tłumaczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    18

Co do mnie to tak. Zależy od ceny :) A zazwyczaj większość nawozów fosforowych ma ponad 90% fosforu rozpuszczalnego w wodzie to dla mnie nie różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×