Polecane posty

janczar810    302

nie wiem teraz co robić :( czy kupić teraz saletre i mocznik czy poczekać do jesieni (listopad-grudzień) a ceny wygladaja następująco

 

saletra am. 1460PLN

saletrzak 1360PLN

amofoska 4:16:18 8Ca+11s 1460PLN

lubofoska 4: 12:12 17Ca+29S 1180PLN

cen dt. tony.

w/w ceny obejmuja transport a w pobliskim elewatorze saletra jest o 80PLN niższa i mocznik na poziomie 1380PLN

 

czyżby na pewno saletrzaki zdrożeją?? pewne info.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Historia pokazuje, że od maja ceny nawozów azotowych idą zawsze do góry. Odnośnie saletry i saletrzaków - na pewno we wrześniu będzie drożej (nie wiem tylko czy wszyscy producenci podniosą cenę na azoty) Pracuję w branży - mamy dystrybucję Tarnowa, Kędzierzyna i Polic - także informacja z pierwszej ręki. Nie wiem jakie ilości kupujesz. Jeżeli cały samochód w jednym asortymencie, to saletra i saletrzak drogo masz - powinno być ze 100zł taniej na tonie.

 

Zakładam też, że podałeś ceny brutto.

 

Odnośnie mocznika to nie podpowiem co się będzie działo na rynku - trochę taniego się pojawi ale ile go będzie i czy wpłynie to na rynek, to nie wiem. 1380za mocznik obecnie to dobra cena.

Edytowano przez RudnikAgro
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja mam cynk od kuzyna że sól potasowa chodzi po 1880 zł i superfosfat wzbogacony po 1790 zł. Brać czy czekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

ja jeszcze czekam bo glebę oddałem tydzień temu do badania, przed siewem powinni się wyrobić.

Sól potasową w ładnej cenie masz, fosfor również nie najgorzej. Wiele tańsze nawozy już chyba nie będą w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtasek13    0

U nas ceny nawozów raczej na wysokim poziomie: powiat kłobucki

saletra biała: 144zł

saletra żółta 134zł

Polifoska 6 210zł

mocznik 170zł wszystko brutto

 

a ten mocznik po 1380zł janczar810 to co to za produkcja i w ogóle gdzie po tyle on jest, bo jakoś u nas mówią że już raczej nie stanieje, to może warto by było warto u Was kupić? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jutro bede prawdopodobnie w pobliskim elewatorze i dam aktualne ceny. a co do tej ceny do bylem tam 2tyg temu i po tyle była jak patrzałem na cennik (mozliwe ze zle spojrzałem jutro dam pewne 100% info)

aha ceny z elewatora Ujście woj. wlkp pow. pilski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Chyba saletra po te 1380,bo jak mocznik to cena z...a.najlepsze jest to że np. w chemirolu nie znają cen,czekają na dostawe[polidap,sól]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

Wczoraj kupowałem nawozy pod zboża:

Tarnogran PK 12 23 - 1300ZŁ/T

Unifoska NPK 4 12 12 - 1150ZŁ/T

Polifoska M 5 16 24 - 1800ZŁ/T

Saletrzak 27N - 1200ZŁ/T

Saletra 34N - 1300ZŁ/T

 

Województwo śląskie, okolice częstochowy, zawiercia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Polifoska 6 - 2040 zł/t


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

Wczoraj kupowałem nawozy pod zboża:

Tarnogran PK 12 23 - 1300ZŁ/T

Unifoska NPK 4 12 12 - 1150ZŁ/T

Polifoska M 5 16 24 - 1800ZŁ/T

Saletrzak 27N - 1200ZŁ/T

Saletra 34N - 1300ZŁ/T

 

Województwo śląskie, okolice częstochowy, zawiercia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernescik    0

:mellow: Saletrzak od września 20zł na tonie drożej :mellow: Mocznik ciężko kupić B)

Edytowano przez milanreal1
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Pisałem, że będzie drożej we wrześniu. Kto się posłuchał i kupił, ten zaoszczędził :) Mocznik jest osiągalny, ale faktycznie słabo z dostępnością. Z dostępnością saletry i saletrzaka też za chwilę może być problem. Wiadomo - wszyscy kupują a z pustego i Salomon nie naleje :) NPK też idą do góry od września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Właśni kolega był czy nie chcę kupić nawozów bo od września o 20% drożeją bo ktoś pisał że 20 zł to by jeszcze uszło ale rób w sierpniu zapasy blokuj magazyn itd jak rolnicy wykupują teraz to firmy się cieszą najlepiej jeszcze puścić wieść że o 50% w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Normalne ze zdrozeją, przeciez pod ozime trzeba sypnąć, a spekulanci podnoszą ceny. To samo było na wiosnę z mat. siewnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Spekulacje w nawozach by były, gdyby na rynku było kilku dystrybutorów nawozów, a jest obecnie kilkuset. Nie ma mowy o tym, aby ktoś nagle podniósł sobie cenę o 20% na tonie, podczas gdy producent podnosi np. 20zł, bo nie będzie sprzedawał on tylko konkurencja.

 

Kluczowi producenci na wrzesień podnoszą ceny o 20-40netto na tonie czy to na azotach czy NPK. Piszę wam te informacje abyście wiedzieli jaka jest realna sytuacja na rynku. Nie dajcie się zaskoczyć 20% wzrostami cen :)

 

Jak ktoś ma większe zapotrzebowanie na nawozy, to najlepszym rozwiązaniem jest zakup całego auta w jednym asortymencie. Wtedy towar może jechać bezpośrednio "na podwórko" z fabryki. W ten sposób można sporo zaoszczędzić na logistyce (transport na magazyn, składowanie itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Polifoskę 8 kupiłeś ok. W mojej ocenie jeżeli chodzi o ceny sierpniowe, to minimum w woj. lubelskim jakieś 2070brutto. Wrzesień już będzie już trochę droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

saletra 34 z Puław 1260zł brutto (worki na palecie)

Hrubieszów woj.lubelskie

Polifoska 6 2130zł

Polifoska4 1830zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Saletrzak 26%N 12%S 2%Mg 1207 zł brutto, płatność styczeń 2013. Jedzie całe auto.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

skąd wy macie takie niskie ceny saletry, w moich stronach to 1480, 1500 w workach 50!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Wszystko zależy od tego skąd i dokąd towar ma jechać i kto jakie ceny podaje (netto/brutto). Moim skromnym zdaniem 1500brutto w okolicach Tarnowa to lekka przesada. Przy ilościach całosamochodowych powinno być około 200 taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernescik    0

saletrzak z Tarnowa zamówione całe auto po 1005 zł za tonę netto

 

saletrzak z Tarnowa zamówione całe auto po 1005 zł za tonę netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj