Polecane posty

LUKARD    0

trzeba będzie spróbować...ciekawy jestem czy można uzyskać lepszy rezultat niż na saletrze...


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnfarmer    0

Saletrosan jest szczególnie polecany w uprawie rzepaku.W uprawie pszenicy lepiej zastosować saletrę amonową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19
Napisano (edytowany)

czemu? ja w tym roku akurat daje tylko siarczan amonu bo mi taniej w mieszance wychodzi. ale nie licząc ceny to i saletrosan dobry będzie a tym bardziej jeśli mamy niedobory siarki to może być lepszy efekt niż przy saletrze samej bo roślina nie przyswoi tyle azotu.

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

u mie nikt tego w okolicy nie sprowadza wiec pewnie rzepak obedzie sie bez saletrosanu :( Potrzebowałbym pewnie z 1,5t na pierwsza dawke mysle około 300kg/ha powinno wystrczyc.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6
Napisano (edytowany)

ja w tym roku rzucam 400kg/ha w pierwszej dawce Saletrosan.... w drugiej RSM32,

 

 

o ile będzie na co rzucać

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

Ja w tamtym roku używałem polifoski 21 na pierwszy rzut na drugi saletre.... bylo dobrze, ale czy lepiej niz saletra x 2 dawki?? niby zawsze troche siary i magnezu sie wprowadzi, to powinno poprawic - nawet jesli nie plon to gluten itp - ogolnie jakosc plonu


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Na jakość wielu dordza by na ostatni azbieg dać albo dużą dawke albo saletre wapniową.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

jesli chodzi o saletre wapniową na koniec to rozumiem w przypadku sadów/owoców/bulw - bo wapn wplywa na wlasciwosci przechowalnicze... ale na zboze?? nigdy o tym nie slyszalem...

 

oczywiscie na kloszenie daje dawke... generalnie to azot dziele na 3 dawki w pszenicy i do tego pryskanie mocznikiem i siarczanem magnezu w miedzyczasie.

 

dobra, bo znow temat na bok ucieka...

 

Odnośnie cen nawozów - ogólnie teraz przez pogodę jest zauważalne spowolnienie w ruchu za nawozami- ludzie się kręcą, zastanawiają, ale czekają na lepszą pogodę z zakupami - dlatego uważam że teraz może być znacznie łatwiej negocjować cenę na składach.... bo wiadomo że każdy chce zachować płynność w sprzedaży i w "martwym" okresie jest łatwiej....

 

Za parę dni jak pogoda się poprawi pewnie będzie jak co roku że rolnicy zaczną wtedy odpalać swoje sprzęty i mniej lub więcej kupować... i cena odrobine skoczy bo będzie ruch.... Wielkich podwyżek moim zdaniem już nie będzie... Jeśli już to 20-30zł na tonie w marcu

 

To takie moje spostrzeżenie z obserwacji lat ubiegłych..


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na jakość wielu dordza by na ostatni azbieg dać albo dużą dawke albo saletre wapniową.?

Moj prof z szuru prowadził badania, i wyszło że zastosowany w III dawce siarczan amonu na pszenice dawał dobry efekt, był wyższy gluten.

Mój kolega ze studiów w I dawce dodaje siarczanu amonu i nie narzeka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U mnie na pierwszy bo profesorem nie jestem :P

 

A na opadanie? Oprócz tego że wykosić na czas? Bo gluten 30 mam w większości pszenic a opadanie 110-250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Saletrosan akurat nie jest granulką...raczej bryłką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

No chłopaki podpowiedzcie co poprawi opadanie mam podobnie jak silva :( Daje azot w 2 dawkach saletra i 2 x od grzyba


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

nikt o tym nie wspomina, że powinno się stosować na poprawę parametrów saletrę wapniową tj. np CAN 27 tylko ciężko kupić a jak już jest to w dużych workach 500 kg, przede wszystkim saletra wapniowa działa na poprawę wyrównania ziarna w kłosie i jego dobre wypełnienie, co prawda teoria swoje a jednak w 90% wszystko zależy chyba od pogody ja w poprzednim sezonie w ogóle nie stosowałem 4 dawki nawozu i parametry były.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Co do nawożenia pszenic - w zeszłym roku zrobiliśmy mały eksperyment - pole nr 1, przedplon rzepak, pierwsza dawka saletra 250kg/ha, druga i ostatnia też 250kg/ha - pole nr 2, przedplon również rzepak, nawożone tak samo, uprawiane tak samo, ziemia praktycznie taka sama, pierwsza dawka tak samo, druga 150kg/ha, trzecia na kłos 100kg/ha.

 

Parametry:

Pole nr 1 - wilgotność 14,0; białko 14,1; gluten 32,5; gęstość 81,8; opadanie 312,0

Pole nr 2 - wilgotność 14,5; białko 15,8; gluten 33,5; gęstość 81,8; opadanie 222,0

 

Odmiana ta sama, koszone dzień po dniu, bez deszczu pomiędzy młóceniami. Zastanawia mnie to opadanie. Co wy na to?

Edytowano przez Senator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

saletra dzisiaj 1390zł/t


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Hubercie czepiasz sie granulka i bryłka to jeden h:P

 

Można kupić saletre wapniową ale tania ona nie jest właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Granulka to granulka, bryłka to bryłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie na pierwszy bo profesorem nie jestem :P

 

A na opadanie? Oprócz tego że wykosić na czas? Bo gluten 30 mam w większości pszenic a opadanie 110-250

Zaliczyłem już semestr, jak wrócę na studia za ok 2 tyg to się zapytam.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

zapytaj o bor, czy ma jakiś wpływ na LO, a może ktoś robił jakieś doświadczenia z tym pierwiastkiem w pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ja miałem w tym roku wpływ boru na pszenice i jęczmień. I wyszło jak myślałem: Czyli nic nie wyszło, tam gdzie powinien wzrosnąć plon zmalał :P Może troche lepszy miały gluten te z borem ale jak na wadze nic nie wyszło to już nie badałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

dzis kupiłem nawozy

polifoska 6 -2100 brutto

sól potasowa - 1800 brutto

Mocznik - 1750 brutto


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

ludzie na temat opadania to takie różne rzeczy piszecie a nikt nic nie wie.

po pierwsze liczba opadania zależy od odmiany

po drugie od nawożenia azotowego

po trzecie i może nawet najwarzniejsze od pogody, ma byc sucha elegancka pogoda podczas żniw bo jak przyjdą deszcze to w ziarnie pszenicy które zaczyna kiełkowac (chociaż tego jeszcze nie widac gołym okiem), zostają uruchomione procesy biochemiczne zaczyna byc zużywana skrobia i białko potrzebne zarodkowi i zaczyna liczba opdania spadac, tak to pokrótce na szybkiego wygląda

po czwarte nie pytaj tego profesora bo bor to szkodzi zbożom a nie im pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj