Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1. A to http://www.agrofoto....post__p__839532 to co według Ciebie jest, i nie łap mnie dokładnie za słowa.

2.Chyba że nic nikogo nie obchodzi kto Ci pomógł, tylko nie pisz że ludzie w Twoim wieku od zera zaczynają i mają ponad 100ha, nie twierdzę że nie mają ale jeśli faktycznie od zera to tam tak różowo to nie wygląda ażeby nie zależało im bardziej na dopłatach niż tym mniejszym.

A jak byś tak kiedyś - przynajmniej tyle co Ty masz lat zaczynał bez maszyn i dużej ilości hektarów to miałbyś może większy szacunek dla tych "mniejszych" od Ciebie.

 

Szacunek mam do kazdego, nawet do murzyna i żyda. Stwierdzam jedynie fakty z którymi Tobie ciezko jest się pogodzić.

 

I napiszę jeszcze raz. Koło mnie mieszka kilku młodych kreatywnych ludzi w moim wieku którzy nie mając nic dorobili się sporego areału. No chyba że nie wiem o jakiejś cioci z USA, albo wujku z Mongolii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Nie mogę wziąsc dzierżaw, bo spora cześc

lata z pługiem, talerzówka i sieje gorczyce, żyto i tylko to dal dopłat, a jak już oddają ziemię to bez dopłat, a nie mam kapitału żeby inwestowac w ziemię, jak nie pójdę do pracy to nie mam z czego, bo co zarobie to jakaś maszynę kupuje, pÓki co to tylko dokładam, dokładam i dokładam. Mam nadzieje, że mój trud nie pójdzie na marne.

Saletra na start kupiona, sól prawie cała jaka mi potrzeba, reszta azotu kupiona będzie później, albo wcale jak będą ceny kosmiczne.

 

To jeśli tak prosperuje twoje gospodarstwo, to nie widzę sensu prowadzenia go dalej. Nie obraź się, ale to szczerość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

przemrolnik, ubóstwiam szczerosc i się nie obrażam, ale mając hmm całe 4 ha pod pługiem parę maszyn, zaczynajac praktycznie od zera, bo mam zetora 4718, pługi, kultywator, KOS-a, przyczepę, redła, brony, glebogryzarkę.

Rok temu miałem zetora, pługi, przyczepę, glebogryzarkę. Więc jakiś postęp jest. Krakowa nie zbudowano od razu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kuba jesli masz mało Ha pomysl o warzywach. Seler, Por, Marchew, jakies buraczki itd.... jak przypilnujesz i dopieścisz niezła kasa moze byc z tego. Oczywiscie pracochłonne jest to strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

I napiszę jeszcze raz. Koło mnie mieszka kilku młodych kreatywnych ludzi w moim wieku którzy nie mając nic dorobili się sporego areału. No chyba że nie wiem o jakiejś cioci z USA, albo wujku z Mongolii

 

 

No dobrze to teraz @HubertOjdana na spokojnie pomoz nam to zrozumiec bo tak jak innym kolega mi tez ciezko to zrozumiec bo jak juz pisalem u nas ziemia nie jest tania i koszt to 30 tys/ha X100 ha tak jak mowiles ze maja twoji koledzy w twojim wieku to suma 3mln zl nie liczac zadnych maszyn ani domu sama ziemia i mowisz ze nie maja kredytow

 

Ty masz 23 lata technikum rolnicze skonczyles majac 20 lat wiedz jak to mozliwe jak twoji koledzy sa w twoim wieku ze dorobili sie tego wszystkiego?Chyba ze u was ziemie oddaja za bezcen a tak wogule jaka ziemia jest w twojej okolicy?

 

Ja bylem swiadkiem jak moj ojcic ciezka praca dorabial sie wszystkiego na starcie mial 10 ha i nie moge powiedziec ze nam wiodlo sie tak rozowo niemajac nic a wszystko bylo trzeba kupic ziemie silosy wiate wszystkie maszyny i kredyty dlugi czas sie splacalo kosztem swoich wyzeczen

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widzisz... jeden ma głowe na karku która potrafi dobrze wykorzystać inny ma mięsnie do pracy.

 

Każdego z osobna przykładu nie bede Ci podawał. Podam jeden. Student Rolnictwa zaocznie - po rodzicach odziedziczył 4ha, złożył Wniosek na Młodego rolnika, ziemi do 12ha dodzierżawił od ,,chłopków'' (tak nazywam ludzi którym juz nie chce sie gospodarzyc w moim regionie) Nie wiem co zrobił dokladnie z kasą z MR ale maszyn porzadniejszych nie kupował. Czasami przychodził do nas aby mu poorać, zasiać...jako że to kolega problemu nie było. Ma obecnie 25lat zaczynał po 19-tce chyba, nie pamietam dokladnie. Nawieszał po okolicy tabliczek i reklam coś w stylu ,,PRZYJME ZIEMIE W DZIERZAWE BEZ DOPLAT i nr tel'' chetnych patrzac po tym co dziś ma było wielu. Na ok. 100ha uprawia zboża, nie wiem ile z tego to jego własność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Widzisz... jeden ma głowe na karku która potrafi dobrze wykorzystać inny ma mięsnie do pracy.

 

Na roli potrzeba jednego i drugiego

 

Szczerze mowiac myslalem ze masz jakis leprzy przyklad bo z tego co piszesz bez urazy nie wynika zbyt wiele a napewno nie wynika fakt ktory poruszyles wyzej ze znasz osoby ktore maja 100ha a nie dzierzawia i bez kredytow.

 

MR znam ze swojej wlasnej atopsji dostal 50tys niby cos ale dla MR ktory nic nie ma to kropla za to mogl uzywke przejechana kupic i tyle a reszta parku maszyn potrzebna do produkcji?

 

Znowu zeby kozystac z MGR trzeba miec dzierzawe na pismie i doplaty musza trafiac na konto uprawiajacego w innym wypadku zle sie to skonczy dla obojga stron teraz ARiMR ma ta wygodna sytulacje ze szybko cie sprawdzi bo z nimi podpisujesz umowe o dotacje a robia to na podstawie posiadanych i dzierzawianych ha i oni wyplacaja doplate i maja wszystko na tacy

 

Wiedz z tego co przedstwiles jak wziol ziemie za doplaty niemogl kozystac z dojnej krowki UE zbyt wiele i zostaja kredyty komercyjne na rozwoj bo uslugi rolnicze nie sa tanie u mnie dla przykladu koszt kombajnu to 350zl +paliwo/ha a u was?To po jednym sezonie mamy juz na tym areale 35tys +paliwo do zaplaty

 

A jak wyglada u was dzierzawa ANR?u nas zostala na papierze,i jakie sa ceny ziemi waszej okolicy?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalnh    27

Zdecydowanie warto teraz cena co miesiąc rośnie o około 80zł na tonie. Ja już w październiku kupiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to pogratulować koledze że mu się udało ale zauważ że trafił na bardzo dobre warunki. U nas nie miał by szans na rozwój ponieważ w każdej wsi jest kilka dużych dobrze prosperujących gospodarstw które walczą między sobą o każdy kawałek tak było od zawsze ale teraz to się nasila bo każdy ma sprzęt którym może spokojnie obrobić 2-3 razy tyle pola niż to co posiada.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Zdecydowanie warto teraz cena co miesiąc rośnie o około 80zł na tonie. Ja już w październiku kupiłem :D

 

A po ile w pazdzierniku kupiles i co?

 

Saletra anwil 34N na alegro stoji 1390zl brutto+transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U nas podobnie. Jest dwóch braci którzy jakieś 5 lat temu mieli od 10ha jak nie mniej i starą w kiepskim stanie obore i jakąś szope ale co ich wyróżniało to byli bardzo bardzo pracowici. Dziś mają koło 90ha tyle że prawie nic nie dokupili bo ziemia również droga ale zaczynają. Jeszcze rok temu uprawiali z 70 MTZ który miał z 30 lat i zetorem z 50km. Teraz plony nie najgorsze ciągniki renault ten 150km ze 20 letni tdo niego sprzęt jako taki do tego ferguson też dość stary z ładowaczem z 70km, oraz wybudowali obore na 60szt. Co prawda dużo tam maj roboty cały czas ale jest coraz lżej coraz lepiej sie powodzi. A wszystko dzięki pracowitości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Całe szczęscie, nie u mnie w okolicy, ale troche dalej, wieś wykupiło dwóch..

Mieli po 15ha i reszta gospodarzy, zaczeli stawiac wiatraki, i na jego polu postawili ich 8 i brał niezłą kase. Wykupił od jednego ziemie, od drugiego i sie zrobiło ponad 35ha. Z czasem po latach ma 85ha, 14 wiatraków na polu, (w 2tyś. na miesiąc od jednego) świetnie sie rozwinął i żyje z synem.

Ten drugi nie ma 85ha, tylko 55, bo już ziemii zabrakło. biggrin.gif Całe szczescie że tam nie mieszkam, bo przynajmiej jest nas "wielu" a nie dwóch.

Nawiązując do tego co Hubert pisze, to chyba zacznę się interesować warzywkami. :) Trzeba troche poczytać. biggrin.gif Lordzik z tego co wiem tez sie bawi z warzywami, ale on ma inny areał.. biggrin.gif i kapitał. cool.gif

A nawiązując do tematu, to nawozy juz mam na paletach. cool.gif

 

@Heniekii sie pyta o ziemie - u mnie warm.mazurskie powiat iławski, cena ziemi 25tyś-40tyś/ha. klasa IIIa-Va

Edytowano przez przemrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Jak sie juz trzymamy tych co biora ziemie bez doplaty to moim zdaniem przy dzisiejszych cenach jest dobrze bo cena jednak jakos im to rekompesuje ale jak jest niska to straszna nerwowka bo kazdy wie za ile robi nawet jak rolnik kogos zatrudnia to musisz stawke powiedziec a my nie wiemy za co robimy i tu jest pies pogrzebany zainwestujesz w pszenice delux wszystko pchasz a puzniej ceny nie ma i to jest katastrofa

 

W mojej okolicy jest gosciu ktory gospodazy z synami swojego maja jakies 200 ha i dodzierzawili ziemie prawie do 1tys ha mieli taka mozliwosc do tego caly plac z magazynami za fri na okres dzierzawy na poczatku mieli ciezko ale uratowalo ich to ze duzo sprzetow mieli bo na 200ha mieli az 11 ciagnikow mniejsze wieksze tylko ze 4 nowsze reszta starsze teraz sie ciesza mowia ze jest nie dobrze tylko bardzo dobrze ale przyznaja ze chca wykupywac po trochu bo puzniej jak cena spadnie to nawet na takim areale moze nie byc za wesolo bo nawet w tamtym roku czesc po 450 sprzedali bo mieli kontrakt a wszystkiego nie pomieszcza

 

koledzy jak juz piszecie to byscie dopisali z kad jestescie i po ile ziemia u was stoji i jak z nia duzo chetnych czy jak?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widzisz... jeden ma głowe na karku która potrafi dobrze wykorzystać inny ma mięsnie do pracy.

 

Na roli potrzeba jednego i drugiego

 

Szczerze mowiac myslalem ze masz jakis leprzy przyklad bo z tego co piszesz bez urazy nie wynika zbyt wiele a napewno nie wynika fakt ktory poruszyles wyzej ze znasz osoby ktore maja 100ha a nie dzierzawia i bez kredytow.

 

MR znam ze swojej wlasnej atopsji dostal 50tys niby cos ale dla MR ktory nic nie ma to kropla za to mogl uzywke przejechana kupic i tyle a reszta parku maszyn potrzebna do produkcji?

 

Znowu zeby kozystac z MGR trzeba miec dzierzawe na pismie i doplaty musza trafiac na konto uprawiajacego w innym wypadku zle sie to skonczy dla obojga stron teraz ARiMR ma ta wygodna sytulacje ze szybko cie sprawdzi bo z nimi podpisujesz umowe o dotacje a robia to na podstawie posiadanych i dzierzawianych ha i oni wyplacaja doplate i maja wszystko na tacy

 

Wiedz z tego co przedstwiles jak wziol ziemie za doplaty niemogl kozystac z dojnej krowki UE zbyt wiele i zostaja kredyty komercyjne na rozwoj bo uslugi rolnicze nie sa tanie u mnie dla przykladu koszt kombajnu to 350zl +paliwo/ha a u was?To po jednym sezonie mamy juz na tym areale 35tys +paliwo do zaplaty

 

A jak wyglada u was dzierzawa ANR?u nas zostala na papierze,i jakie sa ceny ziemi waszej okolicy?

 

pozdrawiam

 

 

Widzisz....czytając ze zrozumieniem, o które apeluję od dłuższego czasu nie zadawał byś głupich pytam. Mieszkam w Polsce B, Wschodnie Podlasie, w rejonie gdzie ludzie sp***rzają do miast zostawiająć rodziców, ziemię i całe gospodarstwa bo maja jakieś kompleksy że sa z Podlasia. Ja i inni na tym korzystamy. Oddanie ziemi w dzierzawe na pismie, notarialnie wraz z dopłatą da się spokojnie załatwić. Nie będę Ci pisał punkt po punkcie jak to się robi.

Cena ziemi, jeśli pokażesz gotówkę to tego samego dnia za 10-15tys mozesz mieć juz kupioną ziemię np.3b - 4a klasy

 

Dla ojca nie opyla brać kawałków 2-3ha bo sprzetem ciezko manewrować na takich kawałkach. Jezeli juz to przy miedzy bierze. Ja natowmiast jak jade na swoje pola jego sprzetem muszę się nagimnastykować.

 

 

U nas podobnie. Jest dwóch braci którzy jakieś 5 lat temu mieli od 10ha jak nie mniej i starą w kiepskim stanie obore i jakąś szope ale co ich wyróżniało to byli bardzo bardzo pracowici. Dziś mają koło 90ha tyle że prawie nic nie dokupili bo ziemia również droga ale zaczynają. Jeszcze rok temu uprawiali z 70 MTZ który miał z 30 lat i zetorem z 50km. Teraz plony nie najgorsze ciągniki renault ten 150km ze 20 letni tdo niego sprzęt jako taki do tego ferguson też dość stary z ładowaczem z 70km, oraz wybudowali obore na 60szt. Co prawda dużo tam maj roboty cały czas ale jest coraz lżej coraz lepiej sie powodzi. A wszystko dzięki pracowitości.

 

Podobny przypadek też znam. Ojciec i 4 synów, 20ha początkowo. Ojciec sie pochorował. Kazdy z synów dostał MR, kazdy z synów złożył wniosek na Modernizację,ziemi ponad 160ha mają obecnie, obora na 50 krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

@HubertOjdana

 

Nie obracaj kota ogonem bo dyskusja wywiazala sie z twojej wypowiedzi

 

Znam osoby w moim wieku co nie mialy nic dzisiaj maja po 100ha i bez kredytow,a ty masz 23 lata

 

Jak bys napisal ze z niczego maja 100ha to bym mogl jeszcze to lykna ale nie ze dorobili sie tego bez kredytow

 

No dobrze ze wkoncu napisales cene za ha to u was bez problemu oplaca sie ziemie kupywac bo doplata ja splaci i jeszcze zostanie 15tys ha 3a kredyt lini gr 20lat 750 rata roczna +2% odsetki doplata 980zl

 

u mnie ziemie 3a kupil bys za 25tys ha kredyt linia gr 20lat 1250 rata roczna +2% odsetek a doplata taka sama 980 zl

 

 

500zl roznicy na ha + odsetki ale moje znowu beda wyzsze

 

i teraz ty pomogles zrozumiec nam swoje realnia a ja ci moje ze nie kazdy ma takie eldorado jak w w Polsce B

 

u nas srednia pola to 2ha wszystko w rowach i kanalach pole 4ha to juz duze a kawalki 8ha tylko na gorkasz jak rowy sa suche

 

pozdrawiam i zycze szczesliwego nowego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A u mnie nie kupicie w tej cenie ziemi klasy 5 i 6 -i najgorsze że to nie jest żart :( .

Tak w ogóle to żadnej ziemi nie kupicie :D(czasami są tylko takie kawałki ponizej 0,5 ha a za potężną działkę 0,6 ha łąki kolega zapłacił jedyne 17 tys. ) -i to też Podlasie jak u Huberta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Henio ja ciagle pisałem o realiach z mojego kochanego Podlasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czy to jest odkrycie ameryki czy nie. Nie wiem czemu ktoś tak mi powiedział i na jakiej podstawie tak twierdzi. Ale myślę że mogę tu o tym napisać. A mianowicie, znajomy który sprzedaje nawóz (duże ilości, sam go kupuje w Puławach i Tarnowie a nie od pośredników) powiedział: ,,zobaczysz co się będzie działo po nowym roku. Nawóz teraz jest drogi, ale zobaczysz na wiosnę jaki będzie drogi, aż strach pomyśleć...,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

@Wacek21 ja dostałem od tej firmy taką kartkę z cenami na której było tak napisane możliwe że jak sporządzali cennik to się pomylili a ja to tak przepisałem jak oni napisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Saletrzak 127zł

Saletra 136zł

Mocznik 168zł

Saletry i saletrzaku jeszcze trochę leżało ale mocznik prawie wszystek wybraliśmyrolleyes.gif

i PiK się nawet nie pytałem ciekawe czy w tym roku dużo do góry pójdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Witam a tak chłopaki jak myślicie co robić teraz na początku roku według mnie w mojej okolicy myślę że już większość rolników ma zakupiony nawóz kupywali od września bo co dostawa to drożał i teraz została mniejszość rolników co jeszcze coś kupi ,sam nie wiem obdzwonić punkty i kupić teraz czy czekać do marca i od razu w pole,dokładnie nie pamiętam z cztery może lat temu był też szał nawozowy i kupiłem w listopadzie a potem w kwietniu staniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ceny z 29-30 grudnia.

 

Saletra amonowa 34% „Anwil"

1360,-

Saletra amonowa 34% „Anwil" big-bag

1360,-

Saletra amonowa 32% „Kędzierzyn" big-bag

1360,-

Saletrzak dolomitowy 27% (CANWIL)

1250,-

Salmag 27 %

-

Siarczan amonu 21% /Puławy/ 25kg

800,-

Mocznik nawozowy 46% Puławy /25kg/

1690,-

Fosforan amonu POLIDAP NP 18-46

2490,-

POLIDAP Light NP(S) 14-34(17)

-

Siarczan potasu 52% K (HORTISOL rozpuszcz)

-

Siarczan potasu 50% K20 (grań.) KALI

2370,-

Superfosfat granulowany 20%

975,-

Superfosfat magnezowy P- 15% Mg-5%

-

Superfosfat wzbogacony 40%

1720,-

Sól potasowa grań. 60%

1910,-

Amofoska NPK 4-16-18

1380,-

Amofoska NPK 4-12-20

-

Lubofoska NPK 3,5-1 0-20 (Ca,S) 12,5-25,5

1280,-

Lubofoska NPKMgS 4-12-12-2-29

1115,-

Lubofoska NPK 5-10-15+12,5Ca+30S

1210,-

Lubofos pod rzepak NPK(Ca,Mg,S) 3,5-10-18,5 (6-2,5-17) +B

1225,-

Lubofos Corn NPKS 5-10-21-9

1330,-

Lubofos Nawóz bezchlorkowy NPK 3,5-10-15

1415,-

Lubofos wapniowo magnezowy 27 CaO-17MgO

447,-

Polifoska „4" NPKMgS 4-12-32-2-4

1840,-

Polifoska „6" NPKS 6-20-30-3

2120,-

Polifoska „8" NPKS 8-24-24-4

2140,-

Polifoska „5" NPK (MgS) 5-15-30 (2-7)

-

Polifoska „M" MPKMgS 5-16-24-4-

-

 

Polimag „S" NPKMgS 10-8-15-5-14 bezchlorkowy

-

Timac Physiomax 975 Ca 76% Mg 6%

1390,-

Timac Eurofertil 29 NPro NPK (Mg,S) 16-5-8 (3-34)

2750,-

Timac Eurofertil Plus 37 NPK 5-10-22

2780,-

Timac Eurofertil 37 NPro NPK (Mg,s)i3-7-i7 (3-32)

nawóz bezchlorkowy

2860,-

Timac Eurofertil Plus NPS 49 (NP-3-22, CaO-29,S-3)

2430,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

Witam a tak chłopaki jak myślicie co robić teraz na początku roku według mnie w mojej okolicy myślę że już większość rolników ma zakupiony nawóz kupywali od września bo co dostawa to drożał i teraz została mniejszość rolników co jeszcze coś kupi ,sam nie wiem obdzwonić punkty i kupić teraz czy czekać do marca i od razu w pole,dokładnie nie pamiętam z cztery może lat temu był też szał nawozowy i kupiłem w listopadzie a potem w kwietniu staniał

 

tego raczej nikt ci nie powie co masz robić bo nikt nie wie jaka może być cena w marcu więc rób to według tego co uznasz za stosowne cool.gif ja kupiłem teraz nawozy bo uznałem że teraz będzie najlepiej wink.gif

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Zgadzam się z poprzednikiem,jak będzie to wie wróżka ale gwarancji też ci nie da. Jeśli masz kasę to kupuj teraz bo biorąc pod uwagę rosnące ceny paliw i gazu które mają największy wpływ na cenę nawozów, to te niestety napewno zdrożeją :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj