Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widocznie spadłeś z księżyca.

 

@HubertOjdana Nie bądź bezczelny !!!!!!!!! bo sam pewnie nie wiele jeszcze w życiu zrobiłeś bez pomocy ojca i UE a ważny jesteś że ho, ho.

 

 

 

@Heniekii prawdę przynajmniej napisałeś, wiadomo że każde gospodarstwo ma wydatki, mniejsze, większe ale nie o to chodziło, tylko o to że duże gospodarstwa ogółem więcej środków z UE pozyskują i dzięki temu się rozwinęły i jeszcze śmią twierdzić że to te mniejsze całą śmietanę spijają. No to już jest chamstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

kto wam dał prawo do obrażania małych rolników umnie jest masa takich małych i sobie radzą jedni pracuja i gospodarza inny tylko żyją z ziemi ja mam 12 ha ziemi i sie modernizuje mam złożony wniosek na MGR może sie załapie więc nie piepszcie głupot, że każdy mały rolnik to dziad i matol...a co do tego, że wiekszośc gruntów ludzie trzymają tylko dla dopłat to prawda i tez jestem za odebraniem dopłat niczemu one nie służą

po za tym nie każdy miał ojca w partii lub na kierowniczym stanowisku w PGR i kiedyś za komuny czy w czasie przemian było tak samo ciężko o ziemie bo w pierwszej kolejności dostawali ci którzy nosili czerwony krawat, a pożniej ci co trzymali 2 palce w górze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@1piotr1 większość w Polsce to są gospodarstwa małe i średnie, ile procent jest tych dużych mądrali, którzy myślą że tylko oni produkują, tylko oni kupują nawozy a ci mniejsi to są same darmozjady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

jak by nam wszystkim odebrali doplate wtedy prawie 1000zl/ha mniej i niema mocnego zeby to nie odczol

 

 

Znam kupę ludzi co mają koszty uprawy jak wszyscy i za zboże dostają jak wszyscy, a na własne życzenie oddają dopłaty obcym ludziom i jeszcze płacą tak zwany czynsz.

Także maja na starcie ponad 1000zł i robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

mnie jeszcze zastanawia co ludzie z małych gospodarstw mają robić, jeśli już są nie potrzebni to co lepiej żeby, sprzedali gospodarstwa i do gops-u czy mops-u po zasiłek, a obszarowcy niech na nich bulą, czy może jednak lepiej, aby sami uczciwą pracą na siebie zarabiali ja jak na razie wybieram wariant drugi, i nikomu nic do mnie nie ukradłem to co mam to moje. dopłaty dają to biorę jak każdy. ludzie zastanówcie się trochę co chcecie z nami zrobić ??? utopić, zastrzelić ??? czemu myślicie, że każdy rolnik z małą ilością ha to pijak i nierób ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale wszystkich dopłat nie oddają, tylko z dzierżawionej ziemi, dzierżawa kosztuje, nie ma nic za darmo.

 

@gucik131 oni nie chcą nikogo utopić ani zastrzelić, tylko chcą najlepiej za grosze przejąć Twoją ziemie i żebyś pracował u nich za miskę zupy, bo jeszcze nie słyszałem ażeby jakieś duże gospodarstwo godziwie płaciło pracownikom - nigdy nie mają. :lol:

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@gucik131

czemu myślicie, że każdy rolnik z małą ilością ha to pijak i nierób ???

A dlaczego myślicie że każdy rolnik z większą ilością ha to cwaniak i kombinator, że te swoje hektary to pewnie ukradł albo wyłudził???

Tak jak nigdy syty nie zrozumie głodnego tak też nigdy duży rolnik nie zrozumie mniejszego, niestety na pewne procesy zachodzące w gospodarce mamy niewielki wpływ i nic nam nieda skakanie sobie wzajemnie do gardeł.

Wszelkie dopłaty w sumie zrobiły więcej złego niż dobrego dlatego chętnie bym poparł pomysł ich całkowitego zniesienia. Tam gdzie pojawiają się wszelkie formy ingerencji w wolny rynek wyrastają jak grzyby po deszczu różne nadużycia. Na wolnym rynku przetrwają najlepsi którzy umieją produkować i nie boją się pracy to dotyczy małych i dużych, większe gospodarstwa nadrabiają ilością towaru i mniejszymi nakładami pracy, mniejsze specjalizacją i produkcją niszową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

MAT912

Tylko popatrz że taki gospodarz płaci za pracowników ZUS bo u nas z tego co wiem to żaden pracownik by nie chciał pracować i mieć opłacany KRUS podam Ci ciekawy przyklad znajomego rodzice pracowali w Spółdzielni Produkcyjnej do dzisiaj bardzo dobrze prosperuje to mają 2200zł emerytury na ręke ,powiedz który rolnik z KRUSU tyle ma?

Zawsze będzie zawiść tylko najgorsze jest to że w naszym warsztacie pod chmurką ,chłop utopił by drugiego za to że mu się lepiej wiedzie podam przykład nas wytykali że Unia maszyny nam za darmo dała i tak h..j zbankrutuje :lol: ,to wszystko na kredyt :D esej by napisał.Każdy ma takie same warunki do gospodarzenia ceny plodów rolnych są porównywalne .

west

Otóż to :D polać Panu ;)

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

dobrze mówisz tylko wg mnie powinny być dopłaty do produkcji i było by myślę lepiej niż dopłaty obszarowe, wszystkich z małych gospodarstw przepijających dopłaty by nie było pod sklepami, bo po prostu dopłat by nie dostawali. jak również wszystkich z dużych areałów, którzy obsiewają tylko po to aby mieć dopłaty jak również rolników z tzw wiejskiej by nie było. a zostali by tylko Ci którzy chcą coś produkować nie ważne czy nakładami rąk czy powierzchnią gospodarstwa.

 

a odnośnie nawozów to wg mnie stanieją jak ceny zbóż się zmniejszą, myślę, że na drugi rok to nastąpi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

i nic nam nieda skakanie sobie wzajemnie do gardeł.

Wszelkie dopłaty w sumie zrobiły więcej złego niż dobrego dlatego chętnie bym poparł pomysł ich całkowitego zniesienia. Tam gdzie pojawiają się wszelkie formy ingerencji w wolny rynek wyrastają jak grzyby po deszczu różne nadużycia.

@west my tylko rozmawiamy :P

Ja też bym był za zniesieniem dopłat, bo ci co są prawdziwymi rolnikami to oni by sobie poradzili, ale odbierz w Niemczech czy we Francji dopłaty, choć są to duże gospodarstwa to byśmy widzieli czy długo by wytrzymali.

 

 

@kamil900830 nie tak znów wszyscy płacą ZUS za pracowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prymus    0

Żeby nic nie robiło nie miałbyś dopłat anie szeregu dofinansowań z budżetu UE. Inna sprawa jesli ktoś jest mało kreatywny i nie potrafi d*py ruszyć żeby wyżłopać z UE ile się da to jego i tylko jego wyłącznie sprawa.

 

Póki UE jest trzeba łoić tę baardzo dojną krowę ile się da...nie ważne czy legalnie, bo oni robią dosłownie to samo, lecz prosty polak tego nie widzi

Jeszcze kilka lat i będzie po niej (UE) tylko kurz..a wtedy to rolnicy zatęsknią za dopłatami jak posłowie za korytem(SEJM)...

Wlasnie takie podejscie niektorych rolnikow do sprawy ich zgubilo Znam paru takich rolnikow co mieli duzy zapal do dojenia i to ich zgubilo A teraz musza doic krowy ale u sasiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

@HubertOjdana

 

To ze nie ucierpial bys tak jak gospodarstwo o wielkosci 10-20ha to ja wiem ale najbardziej irytujace jest to ze pipszysz glupoty jagby ta doplata nic nie znaczyla dla ciebie.

 

Jak nie ucierpisz to oddaj dla ubogich

 

Ja mam 120ha nie jest to duzo doplata przekracza 115tys za to kupie nawuz i jeszcze czesc srodkow do ochrony

 

wiedz nie gadaj bzdur bo gotowka nie srasz zreszta jak i reszta z nas i jak by nam wszystkim odebrali doplate wtedy prawie 1000zl/ha mniej i niema mocnego zeby to nie odczol

 

pozdrawiam

 

Ale ja rozumiem Huberta,

On nie napisał że "mogą zabrać dopłaty, ja nic z nich nie mam, nie potrzebne mi" ani nic w tym stylu.

On napisał, że jego gospodarstwo bardzo dobrze prosperuje, ma dobrą hodowlę, i jest w stanie godnie żyć, prosperować gospodarstwem bez tych dopłat.

(nie będzie płakał, jak dopłat nie będzie.)

Edytowano przez przemrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

 

@HubertOjdana Nie bądź bezczelny !!!!!!!!! bo sam pewnie nie wiele jeszcze w życiu zrobiłeś bez pomocy ojca i UE a ważny jesteś że ho, ho.

 

 

 

@Heniekii prawdę przynajmniej napisałeś, wiadomo że każde gospodarstwo ma wydatki, mniejsze, większe ale nie o to chodziło, tylko o to że duże gospodarstwa ogółem więcej środków z UE pozyskują i dzięki temu się rozwinęły i jeszcze śmią twierdzić że to te mniejsze całą śmietanę spijają. No to już jest chamstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

hehe.... naprawdę spadłeś z księżyca...kto w tym temacie tak napisał ?? zacytuj proszę.

 

 

 

Bez pomocy ojca chyba nic bym nie zrobił wiec jestem jemu wdzięczny. Ale co to kogo obchodzi?

 

 

 

po za tym nie każdy miał ojca w partii lub na kierowniczym stanowisku w PGR i kiedyś za komuny czy w czasie przemian było tak samo ciężko o ziemie bo w pierwszej kolejności dostawali ci którzy nosili czerwony krawat, a pożniej ci co trzymali 2 palce w górze ;)

 

 

A wiesz że właśnie to Ci byli PGRowcy kierownicy czym predzej sprzedawali lub odstepowali prawa pierwokupu od PGrów? Wiekszosc PGRów starczych ma całkiem nowych wlascicieli nie zwiazanych z Państwowymi Gosp. Rolnymi

 

 

mnie jeszcze zastanawia co ludzie z małych gospodarstw mają robić, jeśli już są nie potrzebni to co lepiej żeby, sprzedali gospodarstwa i do gops-u czy mops-u po zasiłek, a obszarowcy niech na nich bulą, czy może jednak lepiej, aby sami uczciwą pracą na siebie zarabiali ja jak na razie wybieram wariant drugi, i nikomu nic do mnie nie ukradłem to co mam to moje. dopłaty dają to biorę jak każdy. ludzie zastanówcie się trochę co chcecie z nami zrobić ??? utopić, zastrzelić ??? czemu myślicie, że każdy rolnik z małą ilością ha to pijak i nierób ???

 

 

A własnie...człowiek Kreatywny, mający choć trochę łba napewno będzie wiedziąl w co zainwestować 10hax20tys= 200,000zł

 

@gucik131

A dlaczego myślicie że każdy rolnik z większą ilością ha to cwaniak i kombinator, że te swoje hektary to pewnie ukradł albo wyłudził???

Tak jak nigdy syty nie zrozumie głodnego tak też nigdy duży rolnik nie zrozumie mniejszego, niestety na pewne procesy zachodzące w gospodarce mamy niewielki wpływ i nic nam nieda skakanie sobie wzajemnie do gardeł.

Wszelkie dopłaty w sumie zrobiły więcej złego niż dobrego dlatego chętnie bym poparł pomysł ich całkowitego zniesienia. Tam gdzie pojawiają się wszelkie formy ingerencji w wolny rynek wyrastają jak grzyby po deszczu różne nadużycia. Na wolnym rynku przetrwają najlepsi którzy umieją produkować i nie boją się pracy to dotyczy małych i dużych, większe gospodarstwa nadrabiają ilością towaru i mniejszymi nakładami pracy, mniejsze specjalizacją i produkcją niszową.

 

Znieść nie zniosą póki UE istnieje, co najwyżej zmienią ich formę na Dopłaty do Produkcji - ile sprzedaż t tylko dostaniesz dopłaty. No chyba że UE prędzej kopnie w kalendarz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Nie wiem jak wygląda sytuacja w dużym gospodarstwie, ale w małym, już trochę wiem, najgorsze jest to, że nikt za bardzo z nami się nie liczy, no bo kurcze majac kilkanaście ton pszenicy innych zbóż nie idzie wynegocjowac takich cen co mają Ci duzi.

Co do nowych maszyn to taaak, ludzie mówią, że "na kredyt wziął i się do końca życia nie spłaci i jeszcze dzieci będą spłacac" a prawda taka, że znaczna częsc pieniędzy z UE, czesc kredyty, ale już spłacone i teraz to są dobrze prosperujące gospodarstwa.

co do dopłat, to też jestem za ich zniesieniem, ale i zarazem obniżeniem różnych podatków, to w nawozach, ŚOR, zmniejszeniem akcyzy w ON.

przez te dopłaty, nie mogę ziemi wziąsc w dzierżawę, a jak już dostanę, to bez dopłat, a jak ziemia wyjałowiona, to trzeba w nią zainwestowac, a jako początkujący rolnik bez kapitału to z czego, gdy takie ceny nawozów i ON?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

@HubertOjdana

 

Ja niepalam nienawiscia tak jak ty tu prubujesz jechac na malych rolnikow cytuje

 

"Powiem Ci na własnym przykładzie, że gdyby odcieli mi dopłaty / lub dla ojca nie ucierpiałbym tak jak gospodarstwa 10-20ha które nie dość że nie sypią nawozów to z plonu samego nie wyżyją. "

 

Moze i powinni odciac doplaty i niech spadnie cenna na 400 i zobaczymy kto na tym ucierpi bardziej.Moim zdaniem ty ja i wszyscy co maja dochod z rolnictwa zostali by dziadami a wlasnie ci mali majacy po 10-20ha by sie utrzymali a wiesz dlaczego?Bo oni jak sam zauwazyles nie sa wstanie z tego wyzyc i musza miec druga prace i by to przetrzymali wiedz niewywyzszaj sie tak bo dziadem mozna zostac szybko a na majatek pracuje sie latami.

 

Moze i tak w twoich stronach jest skoro mali rolnicy sami odchodza i masz ziemie za frajer ale my reszta PolskiA w porownaniu do ciebie musimy za nia slono placic 30tys/ha

 

Czytac ze zrozumieniem potrafie ale ty masz problem ze zrozumieniem realiow mniejszych oni ziemi w brod nie maja i nie moga sie rozwinac jak twoji koledzy bo to co jest kosztuje krocie i dla ciebie 30tys/ha mala stawka by nie bylo i wtedy bysmy pogadali jak latwo sie rowinac i jeszcze bez kredytow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kuba dlaczego nie mozesz wziac ziemi w dzierzawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

koledzy to nie ten temat ;) ja kupiłem już całość ;) ból jest ale co się poradzi nie posiejesz to nie zbierzesz a jak w Polsce będzie mało zboża to sprowadzą :unsure: A Ci co mówią że nie będą siali znając zycie będą najwięcej sypać i podczas zbiorów mówili jak to im jaskółki pole nawoziły :lol: Ciężko przewidzieć czy stanieją jak narazie nic tego nie zapowiada może na wiosnę będzie spadek sprzedaży i obniżą ceny a handlarze teraz tylko napędzają rolników żeby kupowali bo porobili zapasy i zarabiają na tym kolosalne pieniądze Ciężko jest to przewidzieć dlatego każdy robi jak uważa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Czy przypadkiem nie zauważyliście że odbiegliście od tematu ??


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

A co kogo obchodzi co Cię wk***ia? Prawda jest taka, że ta cudowna Unia, ta zachwalana przez rolników Unia nakłada takie dyrektywy i zmusza mniejsze gospodarstwa do upadłości dając tym samym możliwość rozwoju tym większym. Zobacz jak jest w Niemczech/Francji? Ze świecą szukać tam mniejszych gosp niż 50ha...to samo bedzie u nas.

 

 

 

Z jednym to się z tobą zgodzę , że Unia zmusza te mniejsze gospodarstwa do upadłości ale tylko w POLSCE!!!Bo mam znajomego Niemca co ma 30ha i prowadzi produkcję mleka i ma się bardzo dobrze I co Niemcy są nie tyle w uni co my Aby nie było , że te większe gospodarstwa zaczeły padać pierwsze niż te mniejsze tak jak to ktoś wcześniej napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

hehe.... naprawdę spadłeś z księżyca...kto w tym temacie tak napisał ?? zacytuj proszę.

 

 

 

Bez pomocy ojca chyba nic bym nie zrobił wiec jestem jemu wdzięczny. Ale co to kogo obchodzi?

 

 

 

 

1. A to http://www.agrofoto....post__p__839532 to co według Ciebie jest, i nie łap mnie dokładnie za słowa.

2.Chyba że nic nikogo nie obchodzi kto Ci pomógł, tylko nie pisz że ludzie w Twoim wieku od zera zaczynają i mają ponad 100ha, nie twierdzę że nie mają ale jeśli faktycznie od zera to tam tak różowo to nie wygląda ażeby nie zależało im bardziej na dopłatach niż tym mniejszym.

A jak byś tak kiedyś - przynajmniej tyle co Ty masz lat zaczynał bez maszyn i dużej ilości hektarów to miałbyś może większy szacunek dla tych "mniejszych" od Ciebie.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Nie mogę wziąsc dzierżaw, bo spora cześc

lata z pługiem, talerzówka i sieje gorczyce, żyto i tylko to dal dopłat, a jak już oddają ziemię to bez dopłat, a nie mam kapitału żeby inwestowac w ziemię, jak nie pójdę do pracy to nie mam z czego, bo co zarobie to jakaś maszynę kupuje, puki co to tylko dokładam, dokładam i dokładam. Mam nadzieje, że mój trud nie pójdzie na marne.

Saletra na start kupiona, sól prawie cała jaka mi potrzeba, reszta azotu kupiona będzie później, albo wcale jak będą ceny kosmiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Jaki temat taka i dyskusja, bo chyba nie myślisz że my tu napoważnie będziemy roztrząsać temat czy siać już nawozy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj