Polecane posty

BARABUS    6

na szczęście kupiłem już nawozy zaraz po żniwach, 65 ton RSM32 po 970zł/t, 20 ton Saletrosanu pod rzepak po 1250zł/t i 5 ton potasu po 1500zł/t ... więcej nie kupuje :P

 

obecne windowanie cen jest normalne, od 1 grudnia ruszyły dopłaty więc automatycznie ceny w górę, ON podrożał to i nawozy drożeją... itd... normalka jak co roku <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Tez ciekawi mnie sposób przechowowania RSM, mysle zeby na wiosne zasilac tym oziminy zamiast saletry


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

saletra po 1350zł/t , 6,5 t

saletrzak po 1250zł/t , 9,5 t

polifoska 4 1800zł/t 6,5 t

sól 2000 zł/t 2 t

 

 

mocznik kupie pozniej około 2,5 tony bo teraz 1650 zł/t ;/ a w maju jest tanszy .

dodam ze jesienia kupilem pod zboza ozime prawie 3 tony polifoski 4 po 1750 zł.

jak policzylem wszystkie nawozy ktore sieje (nie liczac nawozów pod buraki ktore daje cukrownia na debet) wydam w tym roku około 47 - 48 tys na niecałe 70 ha zboza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Nie ukrywam ze to mój pierwszy rok z RSM, zakupiłem w tym roku dwa zbiorniki metalowe o pojemności 2700 litrów każdy (wchodzi do nich po 35 ton RSM32 bo 1000 litrów to 1320 kg roztwór). RSM32 w ujemnych temperaturach się krystalizuje ale nie zamarza, RSM28 ponoć dopiero od -16 się krystalizuje , dziwne co nie ? żeby zrobić RSM28 trzeba rozrzedzić RSM32 wodą w odpowiednich proporcjach. u nas i tak nie ma jakichś mega mrozów a jak są to krótkotrwałe. S

Sprzedawca i zarazem znajomy powiedział mi ze na wiosną wystarczy go wymierzać np. pompa. Zbiorniki kosztowały 12tys netto co przy moim zapotrzebowaniu na azot zwraca się po roku bo RSM jest o 200 zł tańszy od saletry a działanie jest niemal natychmiastowe

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Dobra jak nie chcecie wierzyć to nie co moje to moje...tylko mogę powiedzieć, że ziarno było grubsze od pszenicy.Ale wy i tak w to nie uwierzycie obszarnicy dążący za wszelką cenę do zysku.To jak świnie w korycie do żarcia:)

Bez obrazy ale studiujesz chyba filozofie... jest taka zasada ze musisz dac i azot i fosfor potas i mikroskladniki niewazne czy mniej czy wiecej ale trzeba, a tu wynika ze masz prod roslinna i 100 kg saletry i plony z wymarznietego zboza 6t, a z niewymarznietego to pewnie 10-12 ton Ci sypie chyba ze na ukrainie mieszkasz, nie opowiadaj bajek kolego juz nie jednych takich monndrali widzialem w tym roku moj sasia tez dal tylko po 150 kg mocznika i wogole potasu itp no i rzeczywiscie plon niebagatela ok 1,5-2 t i 5 bel slomy z ha mial wiec to jest oplacalnosc jak nic, narobic sie paliwa spalic i g... zebrac. A co do cen nawozow to dzis kupilem yara mila sklad podobny do polifoski 6 i dawalem po 1820 brutto a polifoska u nas ponad 2200 wiec moze sie warto i uwas koledzy rozejrzec za yara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Nie ukrywam ze to mój pierwszy rok z RSM, zakupiłem w tym roku dwa zbiorniki metalowe o pojemności 2700 litrów każdy (wchodzi do nich po 35 ton RSM32 bo 1000 litrów to 1320 kg roztwór). RSM32 w ujemnych temperaturach się krystalizuje ale nie zamarza, RSM28 ponoć dopiero od -16 się krystalizuje , dziwne co nie ? żeby zrobić RSM28 trzeba rozrzedzić RSM32 wodą w odpowiednich proporcjach. u nas i tak nie ma jakichś mega mrozów a jak są to krótkotrwałe. S

Sprzedawca i zarazem znajomy powiedział mi ze na wiosną wystarczy go wymierzać np. pompa. Zbiorniki kosztowały 12tys netto co przy moim zapotrzebowaniu na azot zwraca się po roku bo RSM jest o 200 zł tańszy od saletry a działanie jest niemal natychmiastowe

To to ja wszystko wiem bo używam RSMU32 od 5lat, więc pytam czy zmniejszyłeś stężenie do 28%. Ja kupuje dopiero w marcu ze względu na krystalizację bo na wschodzie -30 to nie rzadkość. Przy -10 krystalizuje się bez problemu, a same ganianie pompą to nie za bardzo pomaga. Jak masz wolne miejsce w zbiorniku to wart by było dodać wody i wymieszać. Tylko wodę wprowadzaj na dno beczki, anie na górę. Ile wody na tysiąc litrów trzeba dodać jest w temacie o Rsmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

dzięki za poradę, mam jeszcze miejsce w zbiorniku wiec chyba doleję wody i zrobię RSM28, bo tak w sumie zalecają aby podlewać takim stężeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Saletra 1350zł

Mocznik 1650zł

i jeszcze coś na T.... 1250zł

Ceny w workach po 50kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

GRAND1984

 

Dobra kolego, pochwal się w jakiej cenie i co najważniejsze jakie nawozy posiadasz? Czy transportujesz to na Dolnyśląsk (ilość- ok 25 t) ?

 

Daruj sobie następnym razem takie pierd.lenie w stylu

 

Co ty kurw@ myślisz, iż ludzie związani z rolnictwem nie myślą ?!?!

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Ewidentna reklama, dzwoniłem to podał mi normalną cenę jaką bym uzyskał w innych punktach sprzedaży. A jeszcze do tego jak miałeś mi na PW napisać to mi nie napisałeś.

Edytowano przez milanreal1
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

moze cały ten GRAND1984 prowadzi punkt sprzedazy nawozów i sam siebie reklamuje . tacy zdolni przedsiebiorcy tez sie trafiaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ale spostrzegawczy jestes :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Normalnie kolego jak nie przeklinasz to co napiszesz jest tutaj

 

Jak ktoś reklamuje to też usuwam.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Dzisiaj kupiłem RSM 32 z Dalgety po 1050 netto. Mówił że saletra po 1300 netto i nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRAND1984    0

GRAND1984

 

Dobra kolego, pochwal się w jakiej cenie i co najważniejsze jakie nawozy posiadasz? Czy transportujesz to na Dolnyśląsk (ilość- ok 25 t) ?

 

Daruj sobie następnym razem takie pierd.lenie w stylu

 

Co ty kurw@ myślisz, iż ludzie związani z rolnictwem nie myślą ?!?!

 

No MURTEK3 Wiszę kultura osobista na poziomie klamki ale co zrobić wróbel nigdy orłem nie zostanie a szczególnie w intelekcie- do modera wg mnie ta wiadomość również powinna być usunięta nie sądzisz???

 

w tym punkcie kupiłem saletrę w cenie 1360 brutto

saletrzak 1260 , mocznik 1650 może te ceny nie są szałowe ale przynajmniej ma towar a ty INTELEKCIE BĘDZIESZ CZEKAŁ NA OSRANY KONIEC pomijam że pewnie czekasz na dopłaty bo pewno bida aż piszczy...

 

Jak ktoś reklamuje to też usuwam.

słowa w poprzednich postach typu AMPOL_MEROL i AGROLOK to nie reklama?

czyżby moderator był stronniczy??? NIe ładnie nie ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Witajcie, kupiłem kilka samochodów nawozów na handel i wszystko nie weszło pod dach pod gołym niebem została saletra i saletrzak ustawiłem je na paletach i przykryłem folią od kiszonki , jak myślicie to wystarczy żeby bez szkody przezimowały? Proszę o rady bo trochę się martwię

kolo a tego już się pozbyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Tylko GRAND1984 jest taka różnica, że to my rolnicy polecamy te firmy, bo one są rzetelne i naprawdę mają konkurencyjne ceny.

Jak chcesz reklamę to wejdż na allegro i sobie ogłoś swoją saletrę, a nie piszesz głupoty, że koleś chyba nie zna się na cenach że ma wyjątkowo tanio, a jak dzwonie podaje mi cenę droższą niż w innych skupach lub podobną. Więc po co ten szum? Te bajki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong
cytowanie poprzedniego posta

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj