Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmermf    80

Tak, ale ten mocznik był pewnie zamówiony ze 2 miesiące temu. :) .Obawiam się że rekordy cenowe wciąż są przed nami.

Fosforan już był po 3300zł i co nafikali? Potem dzwonili i prosili kup pan choć z marżą 1złt. Sprzedali, ale po 2500żł. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

zamówienie sprzed dwóch tygodni can 1135 zł netto sulfan tak samo. yara mila 7-12-25 1470 netto. dzisiaj przywiezli


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Najlepsze jest to, że zakup na Białorusi soli potasowej, sprowadzenie jej to RP oraz załatwienie spraw celnych to koszt 1500 zł/t :blink: A w punkcie sprzedaży 1950 zł/t :blink:

Z tego co ostatnio pytałem to mocznik po 1680 jest u nas brutto w bigu


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Skąd wy te ceny bierzecie albo pośrednicy chcą zarobić krocie bo bogatsze strony , albo ja kupiłem nawóz z przemytu, albo może jakaś promocja gwiazdkowa, jak wcześniej pisałem saletra, 1240 mocznik 1520, RSM 1000 brutto dzisiaj przywieżli do sąsiada a jutro do mnie ale się zastanawiam czy dobrze zrobiłem bo może na wiosnę stanieć.Pozdrawiam drogo kupujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

saletra big bag czy worek bo big bag drozszy o 25zł netto w listopadzie oficjalna cena saletry u hurtowników to 1270 i wiecej brutto, a ze na dostawy liustopadowe trezba było zapisywac sie w pazdzierniku to cena automatycznie juz skoczyłą bo dostawa grudniowe bedzie drozsza. dodam ze kontaktowałem sie z kilkoma oficjalnymi dealerami puław i w kazdym punkcie była ta sama historia brak towaru i zapisy na listopad w połowie pazdziernika !!!!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Saletrzak z dostawą pod dom 1110 brutto. Siarczan amonu 750. Jak narazie tyle kupione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Skąd wy te ceny bierzecie albo pośrednicy chcą zarobić krocie bo bogatsze strony , albo ja kupiłem nawóz z przemytu, albo może jakaś promocja gwiazdkowa, jak wcześniej pisałem saletra, 1240 mocznik 1520, RSM 1000 brutto dzisiaj przywieżli do sąsiada a jutro do mnie ale się zastanawiam czy dobrze zrobiłem bo może na wiosnę stanieć.Pozdrawiam drogo kupujących.

Tylko jaki nawoz to tez roznica czy polski czy ruski? ja kupowalem mocznik polski po 1580 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Najlepsze jest to, że zakup na Białorusi soli potasowej, sprowadzenie jej to RP oraz załatwienie spraw celnych to koszt 1500 zł/t :blink: A w punkcie sprzedaży 1950 zł/t :blink:

Z tego co ostatnio pytałem to mocznik po 1680 jest u nas brutto w bigu

Przecież oni z 50 dych nie będą się bawić. Marża, równo 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Tylko jaki nawoz to tez roznica czy polski czy ruski? ja kupowalem mocznik polski po 1580 brutto

 

Polski z ZA Puławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bo w naturze musi się wyrównać, ja też straciłem 2 ha bo wymokło. Było by za dobrze jakby się urodziło, a tak nie ma klęski urodzaju i zboże i świnie wreszcie na plusie. A jak było z kartoflami 2 lata dobra cena to ludziska nasadzili w tym roku myśląc że się nachapią i co? Cena że lepiej spaść niż sprzedać.

 

Bo słuchaj ja powiem inaczej. Polski rolnik nadal musi się bardzo dużo nauczyć. Że tak powiem ziemniak to produkt krajowy, nikt go od nas nie kupi. A jak ktoś sieje rzepak, kukurydze to już sprawa jest inna bo to można sprzedać za granice bo popyt jest. Najpierw trzeba mieć rynek zbytu potem wybierać co uprawiać. Gdy jest klęska urodzaju ziemniaka to ceny są bardzo niskie, gdy jest urodzaj rzepaku w Polsce a na świecie zapasów brak to cena i tak będzie wysoka.

Mi osobiście się wydaje że w najbliższym czasie cena rzepaku, kukurydzy a może nawet buraka cukrowego będzie rosła bądź utrzymywała się na wysokim poziomie. Zachód bardzo się rzucił na biopaliwa, na cele energetyczne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki20    0

Panowie słuchajcie.Mówicie o cenach skupu płodow rolnych.Zwłaszcza o rzepaku, a ja gdzieś wyczytałem, że jeśli na świecie uprawa rzepaku będzie przyrastała w takim tempie jak teraz to za 5-10 lat nie będziemy mieli co jeść.Więc nie ma co na siłę gnać za zyskiem bo tego do grobu nie weźmie nikt.Warto zastanowić się nad tym co zjemy.Przecież to jest ważniejsze.Wiadomo, że uprawa roli to nie zabawa pod dachem, tu trzeba przyjąć wszystko na klate.Jednego roku może wysuszyć, drugiego wymoczyć, by w końcu w trzecim roku sypnęło fest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ceny na dzisiejsze zamówienie:

Korn-Kali - 1470

Saletrzak - 1188

Superfosfat P40:N10:S5 - 1740

Wszystko brutto z dostawą do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Panowie słuchajcie.Mówicie o cenach skupu płodow rolnych.Zwłaszcza o rzepaku, a ja gdzieś wyczytałem, że jeśli na świecie uprawa rzepaku będzie przyrastała w takim tempie jak teraz to za 5-10 lat nie będziemy mieli co jeść.Więc nie ma co na siłę gnać za zyskiem bo tego do grobu nie weźmie nikt.Warto zastanowić się nad tym co zjemy.Przecież to jest ważniejsze.Wiadomo, że uprawa roli to nie zabawa pod dachem, tu trzeba przyjąć wszystko na klate.Jednego roku może wysuszyć, drugiego wymoczyć, by w końcu w trzecim roku sypnęło fest.

Człowieku, ile ty masz lat? Chyba nie za wiele, pewnie o finansach gospodarstwa to za wiele pojęcia nie masz. Puki do grobu to trzeba jeszcze z czegoś żyć, jak masz ambicje charytatywnie zapierd..ać na roli to twoja sprawa, ja będe dalej dążył do maxymalizacji zysków bo mnie życie kosztuje. Puki będzie zysk na rzepaku to będziemy siali jesli go nawet do rowów będą sypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki20    0

I co lepiej ode mnie zjesz??szynkę z bułeczkami na śniadanie jesz?bo ja tak...jeżdże nowym samochodem choć nie mam 50 ha i siję jedynie pasewne(pszenżyto, jęczmień i owies).Przy okazji studiuję zaocznie, a za to też trzeba płacić.Nie muszę kupować tyle nawozu a rośnie mi tyle co i wam w tym roku.Dałem 100 kg/ha saletry z mocznikiem na wymarznięte pszenżyto...po 3 dniach mialem już chęć posiać tam jęczmień.I dobrze, że zostawiłem pszenżyto sie ładnie rozkrzewiło jeszcze i dało mi koło 6t i co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

I co lepiej ode mnie zjesz??szynkę z bułeczkami na śniadanie jesz?bo ja tak...jeżdże nowym samochodem choć nie mam 50 ha i siję jedynie pasewne(pszenżyto, jęczmień i owies).Przy okazji studiuję zaocznie, a za to też trzeba płacić.Nie muszę kupować tyle nawozu a rośnie mi tyle co i wam w tym roku.Dałem 100 kg/ha saletry z mocznikiem na wymarznięte pszenżyto...po 3 dniach mialem już chęć posiać tam jęczmień.I dobrze, że zostawiłem pszenżyto sie ładnie rozkrzewiło jeszcze i dało mi koło 6t i co??

 

 

No, pewnie wysiał 100kg saletry i pojechał na studia, a głowa rodziny dała jeszcze pocichaczu 500kg saletry, a synek się cieszy, że ze 100kg saletry 6t urosło. :lol:

Ja za nawozy rocznie też zostawiam toyotę rav4 u dilera nawozów, a toyotę corollę u dilera środków i jeszcze na bułeczki z szynką zostaje. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

I co lepiej ode mnie zjesz??szynkę z bułeczkami na śniadanie jesz?bo ja tak...jeżdże nowym samochodem choć nie mam 50 ha i siję jedynie pasewne(pszenżyto, jęczmień i owies).Przy okazji studiuję zaocznie, a za to też trzeba płacić.Nie muszę kupować tyle nawozu a rośnie mi tyle co i wam w tym roku.Dałem 100 kg/ha saletry z mocznikiem na wymarznięte pszenżyto...po 3 dniach mialem już chęć posiać tam jęczmień.I dobrze, że zostawiłem pszenżyto sie ładnie rozkrzewiło jeszcze i dało mi koło 6t i co??

 

 

bajki piszesz , chyba że podajesz masę zboża razem z przyczepą ??w to już bym pewnie uwierzył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki20    0

Dobra jak nie chcecie wierzyć to nie co moje to moje...tylko mogę powiedzieć, że ziarno było grubsze od pszenicy.Ale wy i tak w to nie uwierzycie obszarnicy dążący za wszelką cenę do zysku.To jak świnie w korycie do żarcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

cytując JJa może i urosło, tylko ile ziemia wytrzyma przy takiej uprawie jak poszło składników na 6t a nic nie zostało dane ;) bo 34kg N to ziemia traci sama z siebie rocznie w skutek degradacji :(


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Przecież 99% robi dla zysku nie ważne czy ma 5 czy 500ha.więc dziwne te twoje dywagacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Panowie zejdźmy na Ziemię ponieważ temat jest o Cenach Nawozów a nie o tym kto ile sypie i ile zbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

dzis byłem na okolicznym składzie-ceny scieły mnie z nóg-mocznik 1800, saletra 1420-czyste k**estwo zakładów, od stycznia dołożą stówę tylko ze względu na 1%vat bo transport, bo koszty, sratatata i pewnie drugie dwie bo gaz 15% w górę... gotuje mi się w środku(SIC.)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Dobra jak nie chcecie wierzyć to nie co moje to moje...tylko mogę powiedzieć, że ziarno było grubsze od pszenicy.Ale wy i tak w to nie uwierzycie obszarnicy dążący za wszelką cenę do zysku.To jak świnie w korycie do żarcia:)

wyluzuj troszkę z językiem bo poodpoczywasz sobie, 100 kg saletry to 34 kg azotu który i tak idzie w części w powietrze dlatego póki co studiuj sobie co studiujesz bo z bajkopisarstwa też można wyżyć

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj