Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
strzymek    28

Mocznik N - 46%- 1560 zł/t brutto

Macie lepszą ofertę ?

1500 brutto bez targowania puławski w workach 25

Edytowano przez strzymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saletra 1200


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiesioW   
Gość WiesioW

Interesuję mnie cena SALETRY 34 % PUŁAWY (ewentualniee kędzierzyńska). W mojej okolicy jej cena wynosi 1360 zł brutto. Ma ktoś lepszą ofertę ?

Edytowano przez WiesioW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Witam! Jak myślicie czy ceny nawozów spadna czy utrzymaja sie albo wręcz wzrosną? Co mi radzicie kupic teraz czy lepiej na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja wlasnie nie wiem czy to teraz czy na wiosne troche azotu kupic, bo pszenica konsumpcyjna,kuku rzepak sa strasznie drogie i czy w dol pojdzie wiosna azot to wrecz niemozliwe , a przeciwnie do gory pewnie pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

po takich cenach mogę kupic:

saletra 130

polifoska 6 192

polifoska 8 194

unifoska 104

bontar 144

saletrzak 116

co myslicie kupic czy zaczekac? albo czy kupic fosforowe i potasowa a z azotowymi zaczekac do wiosny,kurcze nie wiem ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

takie pytanie to do Pana Boga przy czym wydaje mi się że On też będzie miał problem z przewidzeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jakie są ceny soli potasowej i superfosfatu wzbogaconego??

najlepiej w woj lubelskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Sól niedawno słyszałem ponad 170 a superfosfat z 2180. Ale to ze słyszenia info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamM83    6

Saletra amonowa(anwil/puławy) 1330zł/t

Canwi 1320zł/t

Polifoska 6 2000zł/t

Polifoska 8 2020zł/t

Amofoska 4 1180zł/t

Superfosfat wzbogacony 1570zł/t

Sól potasowa 1700zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jutro będę dzwonił i pytał gdzie najtaniej i oczywiście liczył w którym nawozie czysty składnik jest najtańszy. Jak do tej pory zawsze sól potasowa i superfosfat wychodziły najtaniej.

Czy te nawozy można wsypać do rozsiewacza i razem sypać? Czy nie stanie się coś szkodliwego? Do tej pory zasze sypałem osobno bo słyszałem że te nawozy reagują ze sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jutro będę dzwonił i pytał gdzie najtaniej i oczywiście liczył w którym nawozie czysty składnik jest najtańszy. Jak do tej pory zawsze sól potasowa i superfosfat wychodziły najtaniej.

Czy te nawozy można wsypać do rozsiewacza i razem sypać? Czy nie stanie się coś szkodliwego? Do tej pory zasze sypałem osobno bo słyszałem że te nawozy reagują ze sobą

 

Tak można mieszać, nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

@gwozd

Ja proponuje zmieszać sól potasową i polidap, oprócz fosforu i potasu dostarczamy azot na start,robię tak od lat i jest ok. Co do cen sól potasowa 1600 polidap 2300 ceny brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Prawie całą Pszenicę będę siał w stanowisku po łubinie. Kilkadziesiąt arów po ziemniakach na oborniku i 40a po jęczmieniu, słoma zebrana a na ścierń dałem jakieś 20kg mocznika w oprysku. Wydaje mi się że sam PK powinien wystarczyć. Dam jeszcze nawóz donasienny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

@gwozd

Ja proponuje zmieszać sól potasową i polidap, oprócz fosforu i potasu dostarczamy azot na start,robię tak od lat i jest ok. Co do cen sól potasowa 1600 polidap 2300 ceny brutto.

Ja wcześniej mieszałem sól z fosforanem ale przy tej cenie fosforanu dam sobie spokój. Wole kupić polifoskę 8 może wyjdzie deko drożej ale przynajmniej nie trzeba mieszać. Poza tym w Polifosce też masz azot.

Edytowano przez pasiu66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

Ja wcześniej mieszałem sól z fosforanem ale przy tej cenie fosforanu dam sobie spokój. Wole kupić polifoskę 8 może wyjdzie deko drożej ale przynajmniej nie trzeba mieszać. Poza tym w Polifosce też masz azot.

Jak już to lepsza polifoska 6 albo 5.Rozsiewając polifoskę 8 wnosimy albo za dużo fosforu albo za mało potasu no chyba że z analizy gleby wynika że zawartość potasu jest wysoka .Zboża potrzebują 20-12-20 NPK na tonę ziarna ,Ja mieszam 100kg polidapu i 150kg soli potasowej na ha i wnoszę 18-46-90 NPK pod korzeń za 470zł plus azot na wiasnę przy planowanym plonie 5-6 t/ha w zależności od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Polifoska 6 1840 zł tona cena na piątek, kujawsko pomorskie, powiat chełmiński. Spadek ceny w porównaniu do sierpnia o 40 złotych na tonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MODEL67    0

Lubofoska 4-12-12 1090 Saletrzak 1180 Polifoska 6 1890 Saletra 1250 ceny brutto kujawsko-pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj