Polecane posty

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ojciec kupił w tym roku jakiś czeski albo węgierski saletrzak i z tego co widać to chyba normalnie zadziałał(nie sypał dużo, więc nie ma efektu wielkiego).

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
Napisano (edytowany)

Polifoska6 1620netto, od 1 czerwca 40zł do góry.Cena przy zamówieniu całego auta. ;[

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Bo dowiedziałem się że saletrzak w Polsce 1280 brutto a niedaleko moge kupić ze wschodu po ok 980 więc różnica ogromna. Podobnie z fosforowo potasowymi. Polifoska 6 ok 1760 a 8:16:32 (skład coś w ten deseń nie pamiętam dokładnego) ze wschodu wychodzi ok 1500 z transportem pod dom.

Mógłbyś coś więcej napisać na temat tego nawozu ze wschodu, bo wstępnie byłbym zainteresowany :P

(chciałem napisać na PW, ale chyba masz pełną skrzynke)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Podzwoniłem po kilku firmach które sprowadzają nawóz i pakują w worki i natrafiłem się na ciekawe ceny. Tylko często nie mają nawozów na stanie po sprowadzają głównie na zamówienie. A samochód czy dwa to dla nich żadne zamówienie. Masz jeszcze gadu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Drodzy koledzy mam taki problem nie wiem czy kupic Lubofoske(3,5:10:18,5) i sypac jej po 500kg/ha , czy może lepsza bedzie Polifoska (6:20:30)i po 300KG/ha za mniej wiecej tę samą cene w czystym składniku co waszym zdaniem bedzie lepsze czy Polifoska czy Lubofoska ? :unsure: :unsure:


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek1    1

Drodzy koledzy mam taki problem nie wiem czy kupic Lubofoske(3,5:10:18,5) i sypac jej po 500kg/ha , czy może lepsza bedzie Polifoska (6:20:30)i po 300KG/ha za mniej wiecej tę samą cene w czystym składniku co waszym zdaniem bedzie lepsze czy Polifoska czy Lubofoska ? :unsure: :unsure:

na 200% polifoska 300kg/ha wszystkie składniki lepiej przyswajalne od innych wynalazków ja kilka lat temu przestałem stosować jakieś tam zamienniki z innych firm u mnie było widać gołym okiem jak dzieła poli a jak inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

Polifoska to plony na tony :lol: ,a tak na serio to kiedyś bawiłem się w niby tańsze nawozy,ale jednak Polifoska to i dobra granulacja i przyswajanie składników i po przeliczeniu na czyste składniki wychodźi dobrze.U mnie 6 po 1730zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Panowie, gdzie można dostac tanio nawozy w okresie wakacyjnym? Od kogo, bezpośrednio od producenta? Da się tak, czy może od najbliższego pośrednika 2-3 a nie 12-15 z kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Wszędzie. Podzwoń do większych firm i dowiedz się gdzie najtaniej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Bialchem

Chemirol

Kuczyńska

Pryzmat

Agronom

Osadkowski

AurePio

Nitrogen

Świć

Agromax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRAND1984    0

Witam dopiero co się zarejestrowałem, mam takie pytanie czy to normalne że na przełomie czerwca i lipca są tak wysokie ceny azotowych i polifoski? Przecież za chwilę żniwa i co nawozy pójdą jeszcze w górę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

wszystko zależy od żniw jak pszenica będzie ładnie sypała i cena pójdzie w dół to może nawozy nie zdrożeją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRAND1984    0

cholera biednemu zawsze wiatr w oczy... a jak czujecie azotowe? Przecież po żniwach ceny muszą wzrosnąć bo zwiększy się podaż tak? za głupi już chyba na to wszystko jestem...

 

coś tu w tych cenach śmierdzi przecież te ceny musza wreszcie spaść to wszystko nie jest normalne

żeby ceny były w tej chwili takie same jak w lutym :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Z tego co zaobserwowaliśmy to najniższa cena fosforowo potasowych zawsze jest pod koniec maja a azotowych początek lipca. Chyba że ceny płodów mocno spadną.

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj