Polecane posty

marek1977    1271

Jeśli pszenica nadal idze do góry to nie ma co myśleć o taniejącym nawozie.Przecież każdy chce żyć i zyskami trzeba się dzielić.Jeszcze przed nami szczyt wiosenny i nadal wypłaty spływają tak więc sprzedaż saletry nie spada i po co mają obcinać cenniki?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Apacz, superfosfat to nie sól potasowa i fosforan amonu, ta mieszanina to nawet "polifoska" nie jest, bo ta zawiera jeszcze śladowe ilości siarki, a superfosfat zawiera fosfor, siarkę, wapń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

ja zawsze kupuje sol potasowa i superfosfat nigdy gotowych polifosek nie stosuje, co jakis czas wapno tlenkowo magnezowe po zniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

chodziło mi o to że zamiast unifoski wolę stosować lubofoskę jest tylko o parę złotych droższa bolubofoskamapodobny sklad do unifoski i zawiera dużo siarki ale teraz stosuję przeważnie polifoskę 6 lub sól + fosforan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ten mocznik piszesz że 132 ale plus vat wyjdzie ze 142,5 plus transport 3,5 zł wyłącznie cało samochodowy ;/ wychodzi mi 146. A ja mam pod dom po 147 z tego coś utarguje i każdą ilość mi dowiezie. Więc jeśli ktoś ma blisko do jakiegoś dobrego handlarza to jest wielki plus. Nie zawsze się opłaca dawać sól+fosforan zamiast polifosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

@kromo cena fosforanu którą podałeś jest ceną netto, a kolega powyżej mówił o cenie brutto, więc Twój wychodzi nawet drożej. Nie każdy jest na vacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Dzis wykupilem ostatnie resztki saletry kedzierzynskiej po starej cenie 1080 brutto od handlarza co mial jeszcze na placu 10 ton w big bagach i 6 ton w workach po 50 kg, od jutra juz najtaniej to po 1170 bedzie braknie mi 4 tony ale moze jakis mocznik wezme i siarczan amonu

Edytowano przez lambogrand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dziis saletre kupiłem po 1250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawozy z dnia na dzień będą drożały coraz bardziej, nie ma co się łudzić, że ceny spadną. Producenci nawozów tłumaczą to wzrostem ceny surowców. Aczkolwiek chcą również przejąć część zysków od rolników, którzy teraz sprzedają płody rolne po wysokich cenach. Azot szczególnie ma pójść w górę, choć wieloskładnikowe również nieznacznie będą droższe. Zobaczymy o ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

wydaje mi sie że w obecnej sytuacji ceny N juz wiele do góry nie pojda bo to chyba juz max kto miał kupić juz to zrobił reszta bedzie brała na bierząco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obyś miał rację, ale coś mi się wydaje, że będą chcieli jeszcze coś z nas "udoić". Ja kupiłem saletrę wcześniej, bo miałem za co - cena ok 800zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja dzisiaj kupilem

saletrzak po 1025

saletre po 1119

lubofos pod ziemniaki po 1139

ceny brutto


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

brak słów na tą zmowe cenową i jak nas w zywe oczy okradają !!!!!!!!!!!! skoro pare miesiecy temu cena 750-800 a obecnie po tyle jak każdy z nas wie że surowce wiele nie poszły w góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

POLIFOSKA6 DETAL 1705 ZŁ MAGROL 2 TYG TEMU 1680ZL A POLIFOSKA 8 - 1720ZL


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ooo kolega blisko mnie mieszka


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromo    0

Obyś miał rację, ale coś mi się wydaje, że będą chcieli jeszcze coś z nas "udoić". Ja kupiłem saletrę wcześniej, bo miałem za co - cena ok 800zł/t.

 

mogłeś więcej kupić :)


NAWOZEO.pl - SPOSÓB NA TANIE NAWOZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

brak słów na tą zmowe cenową i jak nas w zywe oczy okradają !!!!!!!!!!!! skoro pare miesiecy temu cena 750-800 a obecnie po tyle jak każdy z nas wie że surowce wiele nie poszły w góre

 

Widocznie fabryki nawozowe źle obliczyły wzrost VATu, coś im chyba się wydaje że VAT wzrósł o 23% :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simont    0

spora część nawozów jedzie na eksport, gdzie zakłady mogą zarobić jeszcze więcej, tam ceny w porównaniu do Polski są wyższe, natomiast ssanie na krajowym rynku jest ogromne co przekłada się na dynamiczny wzrost cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

zgadzam sie. nie zawsze mieszanie samodzielne fosforan+ sól wychodzi taniej a szczególnie gdy siejemy osobno i 2x praca 2x paliwo.

 

 

Tzn chodzi raczej o ceny bo z tego co liczyłem to siejąc fosforan 18:46 i sól w porównaniu do np polifoski 6 wysiewasz mniej rozsiewaczy z tego względu że fosforan+sól są bardziej stężone. Więc na 100 rozsiewaczy polifoski jedziesz 83 razy (w przybliżeniu bo dokładnie nie pamiętam) tyle że trzeba dwa razy na jednym polu.więc w sumie nie jest więcej jazdy a nawet mniej. Ale czasami przez cene bardziej się opłaca brać polifoske. Trzeba po prostu poprzeliczać

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Niech drożeją ja najwyżej nie kupie i też będzie:) coś tam urośnie. I gdyby wszyscy rolnicy się zbuntowali i nie kupowali to by poszli z torbami. I niech mi nikt nie mówi że wiekszość idzie na eksport a u nas jest mały rynek bo w taki rzeczy nie uwierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

dzisiaj pow.lubelski brutto

saletra 1160

siarczan anonu puławy 670

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Napiszcie głównie użytkownicy z Wielkopolski gdzie kupujecie i po ile nawozy na wiosne :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pow.lubelski brutto

saletra 1160

siarczan anonu puławy 670

W jakiej miejscowości te nawozy bo u mnie siarczan amonu po 880

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj