Polecane posty

bolid20    98

Ja kupiłem w sobotę nawozy po:

saletra 1120zł brutto

Polifoska 6 182zł brutto

sól Potasowa po 1640 brutto

 

A to są ceny jeszcze ze starej dostawy bo na cenniku już mieli wszystko pozmieniane na droższe ceny o prawie 100zł na tonie


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

HubertOjdana dlaczego się nie zdecydowałeś na ten nawóz po 700?

 

Nieznajoma osoba dzwoni i mówi że ma tanie nawozy nie wiadomo jakiego pochodzenia (Litwa,Węgry) i sprzedaje po tak niskiej cenie. Trochę podejrzane. Kiedyś już sie nadziałem na tanie nawozy, które okazały się koszmarem do rozsiewania. Dlatego wolę poczekac i kupować od sprawdzonych kontrahentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Jak to podejrzane to po co wogóle to piszesz? Żeby siać propagandę że ceny lecą w dół?

Ceny są na zupełnie innym poziomie i ciągle rosną więc po co pisać niesprawdzone pogłoski i siać zamęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Z cenami to nie wiadomo, ostatnie wysokie ceny nawozów(2lata temu bodajże) były w Polsce, a w Niemieckim porcie Puławskie nawozy były o połowę tańsze :o W kraju tanio nie puszczą, a za granicę po tak niskiej cenie im się opłaci ;[ Było to opisywane w gazecie, a jakiś czas po tym znajomy sam się dowiedział jakie tam ceny w porcie są B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dostałem taką ofertę więc piszę, nie tylko ja ale i kilku użytkowników forum z mojego regionu także.

Poza tym kilka postów wstecz ktoś pisał ze po 695 brutto kupił saletrę.

A zamęt to jak zwykle Ty wprowadzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Dobra to do mnie też przed chwilą dzwonił rumun i powiedział że sprzeda za 500zł, ale nie kupię bo to z niewiadomego pochodzenia. Mówię wam ceny polecą w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46
Jak to podejrzane to po co wogóle to piszesz? Żeby siać propagandę że ceny lecą w dół?

Ceny są na zupełnie innym poziomie i ciągle rosną więc po co pisać niesprawdzone pogłoski i siać zamęt?

 

Ma racje Hubert trzeba siać zamęt żeby firmy nie były do końca pewne czy rolnicy przyjdą do nich po nawozy czy sobie ściągną z innych źródeł.

Zobacz jak nas straszą w skupie zbóż sprzedawaj szybko bo już statki z Argentyńską pszenicą w porcie, albo Tiry jadą z Węgier czy Ukrainy. Tak samo z nawozami ich pogróżki o podwyżkach mogą skończyć się tym że albo pokaże się na rynku tańszy nawóz z zagranicy albo co gorsze rolnicy kupią znacznie mniej. Wszystko to wieczne spekulacje i przeciąganie liny między firmami a rolnikami najważniejsze to nie ulegać panice i mieć własny rozum aby rozróżniać beszczelne plotki od faktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

west --> a wsród rolników jednocześnie nie siejesz zamętu? Takie pogłoski to miecz obusieczny.

Sądzisz że firmach nawozowych siedzą na forum i czytają co piszą dzieciaki i na tej podstawie ustalają strategie cenowe? Mają swoje narzędzia badania rynku, a takie wypisywanie niesprawdzonych informacji sieje zamęt tylko wśród rolników co tu to czytają.

Hubert sam przyznał że to informacja od nieznajomego o niewiadomym pochodzeniu i sam powiedział że to podejrzane więc jaki inny cel miało pisanie tego jak tylko sianie paniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

niesprawiedliwie oceniasz to forum raz piszesz że siedzą tu dzieciaki by zaraz napisać że czytają to rolnicy. Każdy ma swój rozum i rozeznanie. Mówie o formułowaniu takich opini na zewnątrz nie tylko tutaj ja nie ulegam propagadzie i jestem zdania że w rozmowach z przedstawicielami firm należy im zwracać uwagę że jeżeli będą za mocno fikać to kupimy gdzieś indziej lub wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Na dwoje babka wróżyła ale przy tej cenie zboża na dziś dzień mieszanka zbożowa 75zl/Q to powiem żę za chiera nawozy nie potanieją.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sądzisz że firmach nawozowych siedzą na forum i czytają co piszą dzieciaki i na tej podstawie ustalają strategie cenowe? Mają swoje narzędzia badania rynku, a takie wypisywanie niesprawdzonych informacji sieje zamęt tylko wśród rolników co tu to czytają.

 

To pochwal się dealerze Pioniera ile Ty masz lat? Też zaliczasz się do tych dzieciaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

28, potrzebny ci dowód osobisty? Może chcesz też znać rozmiar buta i f...?

I gdzie pisałem że jestem dilerem? Ale co się można spodziewać po takim bajkopisarzu jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale panowie, odnoszę się głównie do @marekgizio i @Hubertojdana może i tego nie czytają z branży nawozowej ale czyta to moderator(tzn ja) i tolerować kłótni nie będę. Powagi trochę.

 

A że w Niemczech nawozy w podobnych cenach to szczerze się zdziwiłem...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tak na mój prostu rozum to podług ich opłacalności to maja taniej niz u nas...


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

28, potrzebny ci dowód osobisty? Może chcesz też znać rozmiar buta i f...?

I gdzie pisałem że jestem dilerem? Ale co się można spodziewać po takim bajkopisarzu jak ty.

 

W takim razie witaj w klubie :lol: razem napewno napiszemy niezłą książkę dla dzieci prawda ?

 

Nie spamuj, pisz na temat, ostatnie ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Z ostatnich lat widać że ceny lubią zaskakiwać. Więc ciężko być pewnym że nie stanieją nawozy azotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

To wprost niemożliwe że RSM tyle kosztuje. Saletra ponad 1000 a RSM 650 - przecież to się kupy nie trzyma. Tyle on kosztował w sierpniu, ale na pewno nie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

@HubertOjdana trochę logiki,w zakładach nawozowych(węgierskich czy litewskich)idioci nie pracują ,żeby w okresie największego popytu na nawazy azotowe i świetnej koniunkturze na zboża i rzepak,obniżać ceny o tyle procent.Sprzedałbyś w tej chwili pszenicę po 50zł ,jak możesz bez problemu uzyskać 90zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzę żeby ceny aż tak spadły, wg. mnie korekta będzie na wiosnę ale nie do 700 zł / tona.

Cena z dzisiaj Saletra z Puław 1150 zł/tona cena brutto


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

 

I gdzie pisałem że jestem dilerem?

jeszcze nie widziałem żeby jakiś rolnik wychwalał ponad wszystko pewną firmę ;) :huh:

pozatym:

fosforan 18 46 2040

fosforan 10 46 1900

sol pot. 1500 ceby brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

przeceny są przewaznie dopiero po sezonie nawozenia azotowego czyli okolo lipca , sierpnia .

mi weiczorem przywiezli saletre z pulaw po 1050 brutto . o 20:00 nigdy jeszcze dostawy nie mialem :lol:

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj