Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Czyli jakie stosujesz?Ja w tym roku po namowie znajomego nie posiałem na jednym polu 70 arów w ogóle nawozów NPK pod rzepak ale zakupiłem OSD fosfor NPK odpowiednio 12-53-5.Mój znajomy przy takim dolistnym nawozeniu uzyskał niby plon 3 t/ha rzepaku mieszanca.zobaczymy co mi to urośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie polifoska też w granicach 1600zł/t, ludzie nie przepłacają i wolą np lubofoske po 870zl/t

 

Tak tylko w lubofosce jest dwa razy mniej PK niz w polifosce. Łatwy rachunek 200kg lubofoski 4-12-12 = 100kg polifoski 8-24-24 czyli taniej wychodzi polifoska może o 7zł to nie dużo ale dla kogoś ma to znaczenie

Jest tez lubofoska 5-10-15 20zł droższa na tonie. Dla mnie ma znaczenie nie kupować nawozu od złodziei. Wole dać 300kg lubofoski niż 200 polifoski.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

To cena na dzis saletry to 900z ostatnia tona

 

 

 

A po ile teraz chodzi RSM32?

 

http://www.rolnicze24.pl/mazowieckie/srodki-do-produkcji-rolnej/nawozy/saletra-790-zl-brutto.html zna ktoś tą firme?Z woj mazowieckiego

 

RSM-u praktycznie nie ma stoi linia mocznika w Puławach.

Ma ruszyć w październiku.

Bardzo małą ilość jaką odebrałem z Puław sprzedałem 690 zł/tona,w październiku ????.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

U mnie saletra już po 900zł i tak pewnie będzie że minie tysiączek ,idzie łeb w łeb z pszenicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Ja wczoraj kupiłem w promocji Lubofos pod rzepak, resztę z magazynu po 1000 zł za tonę. Myślę, ze cena przyzwoita. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik189    0

Mam pytanie, nie wiecie co z tym gazem bedzie, bo cos w tv mowili ze bedą podwyzki.

Ruskie h..e tak nam sie odwdzieczają...

Podobno klienci indywidualni nie odczują ale producenci tak i to znacznie,

 

Jak to moze sie przelozyc na ceny nawozów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Każdy pretekst jest dobry do podwyżki cen nawozów, nawet uznanie żwirka i muchomorka za homoseksualistów :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzisiejsze ceny na "zielonej wyspie"

Polidap 2060zł/t , saletra 960zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

NPK:

Lubofoska 5-10-15 890zł

Potafoska 13-13 980zł

Unifoska 4-12-12 850zł

Polifoska 6-20-30 1650zł

Amofosmag 3-14-20 1080zł

Lubofos 5-10-21 1050zł

N:

Saletra 910zł

Saletrzak 850zł

Mocznik 1180zł

Prognozy są takie ze następna dostawa będzie z saletra powyżej 1000zł/t, saletrzak powyżej 900zł a mocznik powyżej 1200zł. Facet tak gadał że nawozy azotowe będą drożeć w oczach. Dostałem decyzje o ONW wiec trzeba szybko kupować nawozy zanim ceny nie osiągną astronomicznych cen.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Dzisiejsze ceny na "zielonej wyspie"

Polidap 2060zł/t , saletra 960zł/t.

co ma "zielona wyspa" do wzrostu cen nawozów?

w podlaskim polidap po 1750 saletra 900


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Saletrosan 860 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co ma "zielona wyspa" do wzrostu cen nawozów?

w podlaskim polidap po 1750 saletra 900

Martwią cię ceny nawozów,czy lansowana nazwa kraju powszechnego dobrobytu-Polski :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Jak uważacie - czy warto teraz kupić saletrę?

Nie wiem jak to będzie w tym roku a na tę ilość co mi trzeba to wyrobię się w kredycie w koncie w banku a podwyżki cen gazu mogą sprawić podwyżki cen nawozów. Poza tym po rozesłaniu papierków o dopłatach nawozy pewnie też pójdą w górę.

Obecnie chcą 890-900 netto za tonę w warmińsko-mazurskim.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

saletra - wczoraj za 920, dzisiaj już 940-960, a świeża dostawa już za 995 brutto, więc ceny szaleją,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To w mojej okolicy juz po 1020 saletra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Szaleje saletra szaleje. Dziś pojechałem kupić i facet się pyta czy płace na miejscu czy przy odbiorze. Na miejscu zapłaciłem i się okazało że przywiezie za 2 dni a od jutra saletra ze 910 na 1000zł. W ostatniej chwili się załapałem na niższą cenę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

co niektórych to pogieło z tymi cenami.Żeb się czasem firmy azotowe nie przeliczyły bo po 1000zł za saletrę to ja przewiduje że niedługo maszyny staną na 3 miesiące.Kto tirami kupuje to już kupił a na drobnych próbują kasy natrzepać.Ja przewiduje niedługo spore obniżki zwłaszcza jak im ruscy gazu nie przywrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

panowie a ja dzis zamowilem 24 to0ny saletry w ciemnio bez ceny bo nie znaja jeszcze ciekawe po ile bedzie ???

z agro-efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Punkty sprzedaży nawozów jak widzę sieją przerażającą wręcz panikę wśród rolników.

 

Z zakupem saletry zaczekam do wiosny.

Znając rynek, to najkorzystniejszy ruch w owej sytuacji.

 

Saletra amonowa w ubiegłym tygodniu 870 brutto.

Obecnie 950.

Kolejne dostawy powyżej 1000 zł/brutto/tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Do mnie w sobotę ma przyjechać cały TIR. Zamówiłem m.in saletrę 34%, mocznik i polifoskę 6. Cenę pamiętam jedynie za saletrę- 995 zł/t. Od przyszłego tygodnia nowa dostawa sporo ma niby zdrożeć. Już wszyscy panikują więc pewnie tak będzie, a pośrednicy wykorzystują dogodną sytuację.

 

Lukaszjarm

Agro-efekt za saletrę zaproponował mi cenę 1060 zł/t więc im podziękowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakie stosujesz?Ja w tym roku po namowie znajomego nie posiałem na jednym polu 70 arów w ogóle nawozów NPK pod rzepak ale zakupiłem OSD fosfor NPK odpowiednio 12-53-5.Mój znajomy przy takim dolistnym nawozeniu uzyskał niby plon 3 t/ha rzepaku mieszanca.zobaczymy co mi to urośnie

 

Ja stosuje na rzepak Sol-Vit BORON, ma dużą zawartośc boru 210 gran w 1kg i dawka 1 kg na ha i dodaje na wiosne do niego Sol-Vit rzepak też 1 kg na hektar i 25 kg moczniku mam dużo wapna w glebie i mam przez to mało boru a rzepak go lubi. Dobrze to wychodzi i mniej daje przez to pod korzeń bo drogie i jak przelicze to wychodzi mi taniej hektar pprodukcji. bez mocznika dolistne wychodzą ok 20 zł na hektar na rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do mnie w sobotę ma przyjechać cały TIR. Zamówiłem m.in saletrę 34%, mocznik i polifoskę 6. Cenę pamiętam jedynie za saletrę- 995 zł/t. Od przyszłego tygodnia nowa dostawa sporo ma niby zdrożeć. Już wszyscy panikują więc pewnie tak będzie, a pośrednicy wykorzystują dogodną sytuację.

 

Lukaszjarm

Agro-efekt za saletrę zaproponował mi cenę 1060 zł/t więc im podziękowałem.

Niektórzy z mioch znajomych się tu zaopatrują http://www.blending.pl/oferta.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj