Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
helmut    0

Ja brałem dzisiaj mocznik po 970 zł brutto, saletrzak 720zł brutto, po nowym roku ma być drożej z tego co mi mówili. Podobno dealerzy nie dostają takich ilości jakie zamawiają, nie wiem czy przez pogodę czy z innych powodów. Może to jest sposób na podnoszeie cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

@ helmut - Raczej z innych powodów.

 

Firma w której biorę nawozy miała mi przywieźć saletrę przed pietnastym grudnia, zresztą ich sprawa kiedy przywiozą skoro cenę mam zagwarantowaną z dnia złożenia zamówienia ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Mi dziś przywieźli saletrzak z Węgier 670zł t brutto

i na pierwszy rzut oka rożni się czymś od polskiego odpowiednika? (granula, itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

@ helmut - Raczej z innych powodów.

 

Firma w której biorę nawozy miała mi przywieźć saletrę przed pietnastym grudnia, zresztą ich sprawa kiedy przywiozą skoro cenę mam zagwarantowaną z dnia złożenia zamówienia ;)

Zamówiłem saletrzak 2 grudnia i też miałem mieć zagwarantowaną cenę, ale dzwonią i mówią ,że 15 zl drożej i jak chce to biore a jak nie to od stycznia kolejne 30 zł drożej- z firma handluje kilka lat a zamówiłem kilka tirów. Dodam że sprzedawca to mój kumpel.Pozdrawiam.

Edytowano przez Matey
podwójne cytowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

i na pierwszy rzut oka rożni się czymś od polskiego odpowiednika? (granula, itp)

Na pierwszy rzut oka to są różnice: wory po 700kg, i ciężko było turem z pod plandeki wyciągnąć, tak na styk jak podniosłem to spód tarł o podłoge. Nawóz lepiej jest zapakowany, bo folia jest zgrzana a nie wiązana sznurkiem. Granulki wyglądają tak samo skład podobny tylko niby o jeden procent więcej Mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja też miałem ten problem z tymi workami.Ale włożyłem przewierconą 10 zł ta jeszcze komunistyczną między rurke a szybkozłącze i spokojnie podnosze te worki(chodzi mi o tura żeby była jasnośc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Mi nie chodzi o szybkość podnoszenia bo to mam ustawiane, ale o wysokość. Po prostu uszy bigów były prawie pod samą plandeke i trzeba było je ściągać po podłodze a nie unosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Dawno mnie tutaj nie było ;]

 

Wklejam tutaj zestawienie cen nawozów z listopada 2008 i grudnia 2009. Różnice są ogromne... :D

 

Listopad 2008 Grudzień 2009

 

Przykładowo:

Za 10 ton Polimagu S w zeszłym roku płacono 26300zł, a teraz 17100zł. Zaoszczędzamy 9200zł czyli ok 5400kg tego nawozu... :lol:


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

To wklejcie ceny kilka lat wstecz to zobaczycie ze różnice w stosunku do obecnych nie są duże..

skoro podnoszą wam ceny na zamówiony wcześniej towar to radze zmienić firmę bo po prostu was kantują

ja zamawiałem po starych cenach a przywieźli przed świętami i żadnych zmian cen jedyny minus to że fosforanu im brakło i przywieźli trochę mniej gdyż nie dojechał. Ceny saletra 32 tarnów 730 mocznik 940 fosforan 1320 polifoska 6i8 1310 brutto z transportem... na dziś podobno około 40-50 zł+ zaczęła się nagonka bo więksi już dawno kupili, przy dużych zamówieniach (10 składów) można dostać cene sporo niższą i na dobry termin..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dobra, trochę "suchych" danych.

Dzisiaj zaopatrzyłem się w nawozy (prywatna firma ze Środy Wlkp)

Polifoska 6 - 1430 zł/t

Saletra amonowa Anwil - 850 zł/t

 

Ale w firmie opodal Polifoska po... 2300 zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas najwyższy kupić nawozy. Po wczorajszym rozeznaniu w okolicy wszystko w górę. Najtańsza Saletra z puław 800 zł/tona w innych min. 850.

W jednym punkcie sprzedaży ma przyjść saletra po nowym roku po 1000 zł.

A jeszcze inny wstrzymał skup czejkając na wyższe ceny.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Siarczan Amonu 663 zł brutto

Siarczan Magnezu siedmiowodny - 1300 zł brutto ( 22% VAT)

jednowodny - 3000 zł brutto ( 22% VAT)

Jest możliwość negocjacji ceny- Agrolok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Na stronie Polic kolejna podwyżka. Tym razem nawozy zdrożały o 70zł na tonie. Dużo..


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
transkom    0

ceny ciagle rosna.

 

ja mam aktualnie na sprzedaz:

wszystkie ceny netto za tone. min. zamowienie 24tony, dowoz polska polnocno-wschodnia gratis.

 

mocznik 920zl

npk 7-20-30 1200zl

npk 4-15-30 1030zl

npk 8-19-26 1130zl

npk 8-24-12 880zl

 

od 15 stycznia jeszcze bede mial; sol potasowa 1400zl

 

w razie jakichkolwiek pytan prosze dzwonic: 506072260

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro    1

saletra 850zł/t

polifoska 8 1400 zł/t po upuście 1350zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Podkarpacie-z dostawą do domu w połowie grudnia saletra puławska 34%N,big bag w cenie 749zł w okolicznych punktach sprzedaży w tym czasie ten sam nawóz w cenie 860zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oli22    7

umnie saletra wacha się w granicach od 850 do 870 zł/t. niemieliście może kiedyś doczynienia z saletrą wegierską? bo zastanawiam się nad taką bo jest sporo tańsza od naszej a zawartość azotu podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj