Polecane posty

Trevorfarm    0

CAN 27% z Yary 660zł/t + 7% VAT-u z dostawą.

Sulfammo 23 N-Pro 1637zł/t z VAT

Sulfammo 30 N-Pro 1787zł/t z VAT

Ale Timac drogi ;)

Podobno saletra polska poniżej 700 netto, a mocznik około 800 netto-jutro bede wiedział dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

to to ja czekam na wieści bo na razie to saletra po 850 PLN płatne przy odbiorze lub 890 z fakturą do zapłaty w marcu 2010.

 

jak potanieje na południu to i u nas pewnie też.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciekawe jak długo potrwa trend spadkowy,co będzie w wypadku np.srogiej zimy i związanych z tym ograniczeń gazu dla przemysłu.Pewnie i dopłaty zrobią ruch w interesie,gdyż oszczędność na azocie graniczy z samozagładą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kolego andrzej:

Masz w portfelu powiedzmy z 2000 złotówek pod uprawę 5ha.

W jednym roku kupisz 2 tony nawozu X po 1000. Pod 5ha idzie dawka 400kg/ha.

W roku kolejnym kupisz 1 tonę tego samego nawozu po 2000. Pod 5ha idzie wtedy 200kg/ha ;)

Płacisz ciężko upracowane pieniądze za zwykłe oszustwo :)

 

Więc nie powinienem kupować wogule nawozów.

 

@Andrzej.

My robimy podobnie. Tylko pod kuku nie oszczędzamy. A zboża na paszę nam wystarczy bo i co roku coś się sprzedaje. Raz więcej raz mniej ale zawsze jest jakaś nadwyżka.

 

Pod QQ tez nie wiele oszczędzam.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

dolnośląskie ceny z dzis pozyskane telefonicznie ponoc promocyjne ale przy większej ilości można sie dogadać jeszcze troche ;) saletrzak 790 brutto , saletra -> kedzierzyńska 840 brutto --> puławska 856 brutto , polifostka 6 1350 brutto ceny oczywiście za 1 tone :) to gdzie można kupić tą saletre po 700 netto?? i ten CAN po 660 to są ceny pewno za zakup calego samochodu 24 ton czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Wczoraj się dowiedziałem ,że jest saletra poniżej 700 netto -dokładnie była po 680 netto bo niestety dzisiaj o 9 rano się skończyła zanim zdążyłem zamówić. Ale na listopad koleżka z którym handluję ma po 700 netto- ilości cało samochodowe u klienta na

podwórzu. Mocznik około 835 netto- nawozy te pochodzą z Puław. Mojemu kumplowi Rolimpex proponował dzisiaj mocznik po 800 netto, ale podejrzewam że to wschodni-mam o tych nawozach dobre zdanie. A teraz najlepsze-koleżka z którym handluje mówił że za nawozy z Puław zakupione po 1 lipca tego roku-ZAKŁADY będą zwracać po około 80-100 zł za tonę(nie dam sobie jaj uciąć) . Może warto dowiedzieć się u swoich sprzedawców- na koledze jeszcze się nie zawiodlem. A ja kupiłem 29 czerwca . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@Trevorfarm a ile km masz tak na oko do puław ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

@1piotr1 ten CAN za 660netto możesz kupić tu Ampol-Merol - Ĺrodki ochrony roĹlin, nawozy, pasze, skup zbóş, rzepaku

W Żninie w ZZ Adamski ten sam nawóz jest po 770 zł/t brutto, w cenie wliczony jest transport na wskazane miejsce. Akurat tu nie ma znaczenia ile zamówisz, przywiozą nawet i pół tony.

Widzę, że jesteś z dolnośląskiego i raczej te oferty są za daleko.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

dostałem dziś oferte na zakup saletry z Puław po 735 brutto,to dobra cena? od nastepnego miesiąca ceny w góre o 20zł na tonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Informacja dla Deer-a w ZA Puławy nie kupisz worka nawozu, tylko u dilera taki mają system sprzedaży. Do Puław mam 40 km.

To jest dobra cena myslimy z kolegami że po tyle zgodzimy saletrę czyli po 735 zł/t, tylko jedne małe "ale " diler chce kasę za towar aby wypłacić kierowcy, on twierdzi że cena troszke w listopadzie podskoczy czyli gdzieś 20 zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@jerzy tak jak w Policach, Tarnowie, Kędzierzynie nie załapałeś o co mi chodzi :D, zapytałem gdyż transport nie jest za darmo a doliczając koszty transportu (znając odległość od producenta) mogę sobie policzyć czy mój dostawca daje mi dobrą cenę :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wczoraj ojciec dowiadywał sie o cene saletre z Kedzierzyna i zaproponowali mu po wszystkich upustach razem z rozładunkiem po 835 zł brutto ale kazali sie wstrzymac z miesiac bo ma potanieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Do Puław mam około 350 km, ale cena 680 plus vat to wyjdzie 727,6 zl-czyli dobrą cenę wam proponują. Jak pisałem w listopadzie wyżej o 20 zł,u was widzę ,że podobnie. Ale mnie ciekawi czy rzeczywiście będą oddawać rolnikom za droższe nawozy zakupione po 1 lipca- dawajcie znać , bo nigdy bym się tego po nich nie spodziewał. Chyba ktoś z zarządu poczytał te forum hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Saletra amon z magnezem - 720zł/brutto min. 2,3 samochody(po 24t).

Canwil 27% z magnezem - 630zł/brutto j.w.

Mocznik - 880zł/brutto j.w.

 

A w detalu:

saletra - 860złbrutto

saletrzak - 760zł/brutto

mocznik - 990zł/brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Koledzy!

Potrzebuje pomocy......

Kolega polecił mi nawóz na żółknięcie żboża dokładnie przenżyta....tylko teraz za bardzo niepamietam jak on sie nazywał...

wiem ze jest produkowany przez zakład w czempiniu i chyba zaczynał sie na "ka" czy mozecie mi pomóc?????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

he he nawóz na ka panowie troche powagi zrób badanie gleby to bedziesz wiedział czego tam brakuje może wszystkiego coroku tylko mocznik a teraz zboze zółknie powodów moze być sto może brakować wszystkiego albo tylko jednego składnika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Saletra amon z magnezem - 720zł/brutto min. 2,3 samochody(po 24t).

Canwil 27% z magnezem - 630zł/brutto j.w.

Mocznik - 880zł/brutto j.w.

 

A w detalu:

saletra - 860złbrutto

saletrzak - 760zł/brutto

mocznik - 990zł/brutto

gdzie można kupić te nawozy za taka cene?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Troche poszperałem po necie i znalazłem tą nazwe. jest to KIZERYT. Tylko pierwszy raz sie z nim spotykam. moze ktos wie cos wiecej na temat tego nawozu ile mniej wiecej kosztuje kiedy i w jakich ilosciach sie go stosuje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kizeryt to nawoz którego podstawowym składnikiem jest magnez w ilości ok 20%,dodatkowo znajduje się tam w niewielkiej ilości potas ok.6%.Jeśli chcesz zastosować interwencyjnie ten nawóz jako żródło magnezu to możesz spokojnie zastapić go siarczanem magnezu np.siedmiowodnym,który bez problemu kupisz u lokalnego dystrybutora i ma podobne własciwości,np.rozpszczalność,działanie i forma magnezu.Jesli niedobór magnezu jest ostry,to niestety ale "szkoda prądu".Jedynym ratunkiem jest dolomit magnezowy i jak najszybsze zastosowanie pogłówne 1-1,5t/ha.Ilość magnezu w tym nawozie jest niewspółmiernie wyższa ,natomiast koszty zdecydowanie mniejsze.Dodatkowym atutem jest poprawa zasobności w Mg na wiele lat co daje gwarancję zwrotu poniesionego nakładu.3 tony dolomitu to ok 200 zł ,natomiast tak ilość mg.w siarczanie lub kizerycie kosztuje majątek. Link do cen kizerytu masz ttutaj http://www.osadkowski.com.pl/index.php?mod=2&idt=183

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj