Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Takie podejście Polic do kwestii cen jest wyjątkowo szkodliwe i nieuczciwe.Resztki klientów którzy dalej kupują nawozy z tej firmy zostali wydymani,zakupili oni pod jesienne zasiewy drogi nawóz i dostali bonusa w formie wysokiej ceny,Ci natomiast co kładą na nich przysłowiową lagę i nigdy nawozów nie kupią lub kupią mało mogą korzystać na upuście cenowym.Mam nadzieję że firma o takim podejsciu do rodzimego klienta,padnie i to szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

@Rafał możesz napisać u kogo dowiadywałeś się o te nawozy?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Takie podejście Polic do kwestii cen jest wyjątkowo szkodliwe i nieuczciwe.Resztki klientów którzy dalej kupują nawozy z tej firmy zostali wydymani,zakupili oni pod jesienne zasiewy drogi nawóz i dostali bonusa w formie wysokiej ceny,Ci natomiast co kładą na nich przysłowiową lagę i nigdy nawozów nie kupią lub kupią mało mogą korzystać na upuście cenowym.Mam nadzieję że firma o takim podejsciu do rodzimego klienta,padnie i to szybko.

Super post!

Kurde taki ten rynek okrutny jest. Jak kupowałem nawozy pod pszenżyto to polifoska6 coś koło 2200zł/t kosztowała... Ale teraz cena pewnie tylko przejściowa jest. Jak dopłaty wpłyną na konto to cena wróci do starego poziomu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jak będą dalej tak wszystkich dymali bez mydła to się skończy na tym że wszyscy ich pocałują w pompę i tak jak wyżej ktoś napisał zakład w Policach upadnie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Z tego co udało mi się dowiedziec to police są poprostu zapchane nawozem bo nic im nie schodzi z magazynów, i sytuacja finansowa polic nie jest podobno zbyt ciekawa, stad pewnie ta obizka, zeby pozbyc się zapasów. A tak na marginesie to w kujawsko-pomorskim w firmie PZZ Kwidzyn mozna wyrwac polifoske bez zadnych targów po 1160zł za tone plus Vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ofetta na nawozy jaką dostałem: polifoska 4 po 1015zł/T i polifoska 5 po 1035zł/T, saletrzk kedzierzyński po 605 zł/T, ceny netto, dostawa do centralnej wlkp.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Dostaęm propyzję zakupu nawzówo od Luweny tzw 4- 12 NPK za 700 zł zaś polifoskę 6 po 1300 zł, okolice Lublina, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

@SAUTER- mało on jakiś wiarygodny jest , zobacz w komentarze- wogule jak on na nie odpowiada , może osobiście żeby z nim sie dogadał to coś może by wyszło.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Jerzy, zakup polifoski bardziej opłacalny.

 

Na dzień dzisiejszy oferują mi polifoskę 6 po 1160 zł/brutto. Polidap za 1000 zł/bruttp.

 

Gdy ceny nawozów rosły w zawrotnym tempie jeden z reporterów TV zadał pytanie przedstawicielowi firmy Police, jakie są przyczyny tak wysokiego wzrostu cen nawozów? Ten odpowiedział : "Ceny gazu wciąż rosną, zapotrzebowanie na nawozy wzrosło ...."

 

Ciekawe co by teraz powiedział ????????

 

Od razu nasuwa się pytanie czy gaz staniał gwałtownie tak jak cena nawozów, czy bardziej firmy nawozowe pod przykrywką głupich wymówek chciały wydrzeć rolnikom ostatnie pieniądze i nabić sobie kieszenie pełne pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Kupiłem Polif.6 po 1200 netto z dowozem płatność do końca roku, za gotówkę mogłem za 1150 netto jeszcze przed targami , ale zdecydowalem się z terminem bo zobowiązali się , że wezmą zboże w rozliczeniu- powolutku pcha sie pod górkę.Co do cen , kolega z którym handluje powiedział ,że mam się decydować szybko , bo za parę dni pewnie będzie drożej gdyż duże gospodarstwa kupują po 300-400 ton. Oby się mylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Miejmy nadzieje że będzie tylko lepiej. @torez teraz powiedzieliby że kryzys, niema popytu i sprzedają ''poniżej'' kosztów produkcji żeby mieć na wypłaty dla pracowników, czyli to co zawsze lanie wody i nic więcej.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

 

Koleś kłamie- to jest zwykła jednoosobowa firma, siedzi sobie w pokoju za komputerem i "sprzedaje" nawozy.

uważajcie, na jego stronie ikonki wszystkich zakładów, tylko że nie ma go na liście dystrybutorów żadnego z tych zakładów. czy to nie jest aby karalne?

 

ja tam kupuje u dużych, pewnych dilerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pisałem maila do ZAk Kedzierzyn czy cos wiedza o tej firmie ale nic nie odpisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Fajnie to wygląda w zumi. Adres firmy zakładowa 50, w zumi jest 48 i kropka lokalizacji pokazuje drzewo przy jakimś skwerze. Może pod nim jest jakiś domek ale nie ma żadnego placu i magazynów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie w czym macie problem? Wystarczy zamówić nawóz z opcją dostawy i płatności loco odbiorca.Czy facet ma magazyny ,czy też ich nie ma ,czy jest oficjalnym dystrybutorem czy nie ,jakie to ma znaczenie.Dowieziony nawóz w niskiej cenie uwiarygodni partnera ,natomiast brak realizacji nic nie kosztuje i niczym nie grozi.Szkoda martwić się na zapas ,a może okazać się że to całkiem przyzwoity partner handlowy.P.s.Wlodas ,mnie doświadczenie uczy ze to przeważnie ci duzi dystrybutorzy drenują naszą kieszeń i starają sie by marze były jak najwyższe.Koszty ich działalności równiez są gigantyczne i mało mające wspólnego z racjonalnym podejsciem do ekonomii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

A ja myślę, że ten cały ozon istnieje. W google maps znalazłem pod podanym adresem "Zakład obrotu nawozami"

Xemit podaje dobrą receptę na sprawdzenie wiarygodności tej firmy. Może ktoś sprawdzi :)


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jerzy, zakup polifoski bardziej opłacalny.

 

Na dzień dzisiejszy oferują mi polifoskę 6 po 1160 zł/brutto. Polidap za 1000 zł/bruttp.

 

Gdy ceny nawozów rosły w zawrotnym tempie jeden z reporterów TV zadał pytanie przedstawicielowi firmy Police, jakie są przyczyny tak wysokiego wzrostu cen nawozów? Ten odpowiedział : "Ceny gazu wciąż rosną, zapotrzebowanie na nawozy wzrosło ...."

 

Ciekawe co by teraz powiedział ????????

 

Od razu nasuwa się pytanie czy gaz staniał gwałtownie tak jak cena nawozów, czy bardziej firmy nawozowe pod przykrywką głupich wymówek chciały wydrzeć rolnikom ostatnie pieniądze i nabić sobie kieszenie pełne pieniędzy?

Gdy ceny zboża rosły w zawrotnym tempie,jeden z reporterów zadał pytanie przedstawicielowi rolników ,jakie są przyczyny tak wysokiego wzrostu cen zboża ?Ten odpowiedział ,koszty rosną.

Ciekawe co by teraz powiedział??????

Od razu nasuwa się pytanie czy koszty zmalały tak gwałtownie jak cena zboża ,czy to bardziej rolnicy chcieli wydrzeć przetwórcom ostatnie pieniądze i nabić sobie kieszenie.

 

Torez nie obraz się tym abstrakcyjnym tekstem,ale sytuacja wydaje się dużo bardziej skomplikowana.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ,a prawda jak zwykle leży gdzieś po środku.Mi nie podobają się takie nagłe przeceny kpiące z najwierniejszych klientów ,którzy często sprzedali zboże za psi grosz lub zapożyczyli się na kupno drogiego nawozu ,gdyż nie wyobrażają sobie by gospodarzyć ekstensywnie.Przeceny z dnia na dzień rzędu 30% wydają się pozornie dobre,niestety utrudnią walkę ze zbożową górką ,będą przyczyną niskich cen zboża w następnym sezonie.Myslę że wysokie ceny zboża i wysokie ceny nawozu to dużo lepszy scenariusz niż tani nawóz-niskie ceny zboża.Dla rolnika nie ważna jest wielkość kosztów,ważne jest saldo między dochodem a rozchodem ,a ta sytuacja napawa mnie obawą, że wynik tego działania może być mizerny.Ta obniżka nawozu bardziej przypomina mi powiedzenie że tonący brzytwy się chwyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

i tu jest wlasnie dylemat....

kilka miesiecy temu nie bylo mowy o obnizkach cen nawozow gdyz jak mowili producenci podrozaly koszty produkcji i nie bylo takiej szansy....dzisiaj jestemy swiadkami niespowiedziawanej obnizki cen nawozow...pytanie czy cos sie zmieni na rynku zbozowym.....na razie nikt tego nie przewiduje ale kilka miesiecy temu taka sama sytuacja juz byla na rynku z nawozami...takze pytanie czy kupno nawozu sie oplaci czy nie, jest istna loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj