Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

A superfosfat granulowany 20 mniejsza ilość w cenie ok. 1550-1600 zł. Ile kosztuje cały samochód to się dowiem jutro i napiszę. Także o innych nawozach wieloskładnikowych i azotowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to że małą ilość oferują po 1100+ to dlatego że mają na zapasach nawozy kupione po wysokich cenach i nie chcą tracić jak zamawiasz całego tira to jedzie on bezpośrednio z fabryki lub generalnego przedstawiciela do gospodarstwa a firma widzi tylko fakturę a nie widzi nawozu i dają Ci po aktualnych cenach zresztą firma nie musi rozładowywać przeładowywać przechowywać itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Wiekszosc firm bierze nawozy w komis,jak sprzedadza to płaca. Oni chca sie nachłapac szybko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

najlepszym rozwiązaniem byłoby organizowanie się i zakup większej parti nawozów po niższej cenie, tak np 24 tony na 2- 3 gospodarstwa leżące blisko siebie. Spora oszczędność kasy i większy zysk tym samym dla gospodarstwa. No ale tu własnie pojawiają sie problemy z organizacją takiego zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

co to jest 24 tony,oni nawet niechcą rozmawiać w fabryce jak ktos tyle bierze,a firmy handlujące są skłonne do upustów jak ze 100 ton weżmiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

fabryka nawet z grupami producenckimi nie rozmawia no chyba że z gigantami ale jeszcze nie słyszałem aby ktoś bezpośrednio z fabryki dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Tą zmową zakładów nawozowych powinien zająć się Urzą Ochrony Konsumenta i nałożyć odpowiednią karę finansową. Kopalnie pomimo tego że sprzedają znacznie większe ilości węgla to mogą sprzedawać detalicznie. W tych zakładach nawozowych to chyba pracują jacyś debile na stanowiskach decyzyjnych, żeby tak świadomie podnosić cenę swoich wyrobów o marżę dla pośredników a potem się dziwią, że sprzedaż im nie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to po promocjach Polifoska 6 juz po 2060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

tacy cwani to trze ich jeszcze z rok przetrzymać na niskiej sprzedaży i niekupić nawozów na jesień .Z resztą sytuacja finansowa niejednego gospodarstwa niezaakceptuje takich cen.Moim zdaniem za polifoske 6 1500zł to max cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

OOOOooo i już podwyżki!!!!

 

Na pewno odczuję ten mały popyt na nawozy. To jest chore, rodzime produkty są droższe od tych z niemieckiej yary gdzie trzeba pokrywać koszty transportu, magazynowania i jeszcze borykać się z ceną euro, która jest dość wysoka.

Prezesi chcą okraść rolników i to na nich zarobić dużą kasiorę. Niech sami sobie wezmą ten nawóz i go zjedzą albo dają sobie w zamian za wypłatę.

Ja nie kupuje dużo nawozów ale jeśli sprzedaż spadnie na jesień to aby nie upaść będą musieli obniżyć ceny.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to po promocjach Polifoska 6 juz po 2060

 

Aktualne ceny jakie oferuje firma Ampol Merol za polifoskę 6 w ilości kilku ton to 1840 zł/t. Za cały samochód tj. 24 tony cena o 100 zł. niższa na tonie.

Lubofoska 4 12 12 w cenie 1040 zł/t

Polidap 18 46 w cenie 1890 zł/t

sól potas 60 w cenie 2200 zł/t

polifoska 4 w cenie 1590 zł/t

Powyższe ceny dotyczą ilości kilkutonowych, na których można wynegocjować 10-20 zł/t mniej.

Ceny zawierają pod. VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy kroji jak chce ja kupiłem ta polifoske 6 po 1900 i to jako staly klient a widze że można kupić jeszcze taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polidap netto 1620

Saletra amonowa 34 netto 790

Saletra amonowa Can 27 netto790

Polifoska 5-15-30 netto1550

Amofoska rzepak netto 1343 małe worki

Amofoska 4-16-18 netto 1345 małe worki

Amofoska 4-12-12-4 netto 990 małe worki .Ceny Amofosek do 25.06.09 w Pol-Tor Pakosławice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Kupiłem saletre amonową z puław big-bag, na miejscu w gospodarstwie po 760 zł/T netto.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62
Kupiłem saletre amonową z puław big-bag, na miejscu w gospodarstwie po 760 zł/T netto.

Sprawdż czy worki są doważone kolega też kupił saletre z puław i w workach brakowało nawet po 70 kg :mellow: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
Sprawdż czy worki są doważone kolega też kupił saletre z puław i w workach brakowało nawet po 70 kg ;) ;)

 

A wiecie czym są spowodowane te braki???

 

A mianowicie kierowca kupuje od pracownika w zakładach 500 kg nawozu (1 worek) ale to przechodzi przez wagę i musi się zgadzać z fakturą (1 worek więcej a masa 50 worków), i tym sposobem brak 10 kg w worku na składzie 25 ton 1 worek do przodu ma handlujący.

 

I tak to mniej więcej wygląda.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Jeszcze do niedawna na workach była informacja +/- 3 kg i taka granice błędu można przyjac w przypadku ktory opisałem na samochodzie 24 tony 48workow brakowało 3400kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Woziłem, cement, nawozy z Tarnobrzegu i kierowcy wracali na doładunek przy brakach kilkuset kilogramów. Nieraz bywało , że pakowaczki niedoważały. Kupujesz u producenta na tony, a nie na worki, a ta tolerancja może dotyczyć worka, a nie sumy tolerancji całości worków, cenę masz za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj