Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lulak    6

kasztelan, dobrze mówisz, ale niestety, inteligencja wielu rolników (bez urazy) pozostawia wiele do życzenia ;)

najpierw pisze jeden z drugim, że kupi nawozy za tydzień, dwa, miesiąc... a potem liczy,że nawozy stanieją...

dlaczego mają niby stanieć skoro obwieszczacie, że niebawem kupicie, liczycie na ukłon zakładów...? echh...

wiadomo, że chociaż troche trzeba tego nawozu kupić, ale to nie powód by to obwieszczać...

 

a teraz sytuacja z dzisiejszego przedpołudnia:

 

przejeżdżając ze znajomym obok składu nawozowego wjechaliśmy sprawdzić ceny. chodzimy po składzie oglądając nawozy, gdy nagle podjeżdza do nas jakiś gość. wychodzi i pyta sie nas jak sytuacja z nawozami, czy schodzą. my na to, że prawie wcale nie schodzą. gość na to - hmmm, trzymajcie jeszcze narazie aktualne ceny, a niedługo zobaczymy, może zastosujemy jakieś obniżki, gdyż mamy przepełnione magazyny... itp...

zapewne był to jakiś przedstawiciel zakładów nawozowych, który wziął nas za pracowników składu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

haha dobre. K......y biorą nas na wstrzymanie,ja na razie nie kupuje

 

ODP. MOD nie używać wulgaryzmów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4
gość na to - hmmm, trzymajcie jeszcze narazie aktualne ceny, a niedługo zobaczymy, może zastosujemy jakieś obniżki, gdyż mamy przepełnione magazyny... itp...

zapewne był to jakiś przedstawiciel zakładów nawozowych, który wziął nas za pracowników składu ;)

 

właśnie dobrze powiedziane MOŻE - chodzi tu bardziej o PK ale azot raczej nie stanieje !!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

też tak uważam P i K może jeszcze stanieć ale azot nie bo z P i K można zrezygnować ale z azotu nie bo nic nie urośnie. także nie liczyłbym na obniżki azotu.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebu12    1

Wczoraj byl u mnie przedstawiciel z Polic i mowił ze rabatu daja 25%.

W zeszlym roku o tej porze na podwurku 22 tony nawozu mialem a w tym to tylko do dozownika w siewniku do kukurydzy i styknie. a na laki to jak raz na kilka lat sie nieposieje to nic strasznego sie niestanie tym bardziej ze zapasu siana i sinokiszonki mam na pol roku karmienia.

 

Nawozy troche stanialy a co ze srodkami ochrony roslin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

nie wiem jakie ceny sa aktualnie ale wiem ze tez poszly ostro do gory i raczej tak szybko nie stanieja podobnie jak nawozy

 

 

 

Nie cytujemy poprzedniego posta

Edytowano przez wsk125ccm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

dzis braciak z Polic zadzwonil do mnie ze spadl mocznik do 990 za tone i to jest pewna informacja takze ruszaja sie spadki...co do innych nawozow bede informowal na biezaco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

a cena saletry CAN jak teraz wyglada ??? zamawiał ktoś ?? co do postu powyzej, to jestem mile zaskoczony, ale i tak powinni zejść jeszcze niżej !!! Chyba ktos sie tu zakładal o cene tego mocznika hehe ??? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henek    0

Ma ktoś cennik nawozów z tarnobrzeskiego siarkopolu? Ciekawe czy można kupic unich bez pośredników przyczepe nawozu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

Rafffff za przeproszeniem-co ty pie.....?! gdzie ty masz taką cenę mocznika? Police na luty dały 1200 netto. Jeśli masz takie ceny mocznika to ja kupuje kilka tysięcy ton, czysty biznes. załatwisz mi kilka tysięcy ton (5-10) mocznika w tej cenie? sam je moge odebrać PKP lub moją spedycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

hmmm braciak dzialw zwiazkach zawodowych i tam pracuje wiec tak do mnie zadzwonil i napisalem co i jak mozliwe ze sie pomylil lub cus jeszcze raz zadzwonie czy to pewne info ....zeby niebylo ze gupoty a jesli to gupoty z gory sorky za dawanie nadzieji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

przykro mi Rafff, ale się pomylił, niestety dla rolników. ale ta cena za mocznik nie wróci przez najbliższe miesiace,myślę że będzie po 1200 netto do końca sezonu (netto czyli +7%).

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
hmmm braciak dzialw zwiazkach zawodowych i tam pracuje wiec tak do mnie zadzwonil i napisalem co i jak mozliwe ze sie pomylil lub cus jeszcze raz zadzwonie czy to pewne info ....zeby niebylo ze gupoty a jesli to gupoty z gory sorky za dawanie nadzieji ;)

To daj znac bo wieku obserwuje ten temat i sie zastanawiają czy kupowac juz czy czekac jeszcze ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

A ja wczoraj na Allegro znalazłem takie ogłoszenie:

 

Zakład Obrotu Nawozami w Tarnobrzegu

 

 

 

zajmuje się sprzedażą nawozów sztucznych i mineralnych na terenie całej Polski.

 

Atrakcyjne ceny, możliwość dowozu do klijenta.

 

Minimalny załadunek- 24t.

 

W ofercie nawozy Z.A. Puławy,Z.A. K.Koźle,Z.A. Tarnów,Z.A. Anwil,Z.Ch. Siarkopol,Z.Ch. Luboń,Z.A. Police,Z.F. Gdańsk,Siarczan Potasu Belgia, Sól potasowa, nawozy wapniowo-magniezowe.

 

 

 

.Przykładowo: Mocznik Puławy 1100 zł/t franco, Mocznik Police 1090 franco,Rosyjski locco Braniewo 1000zł/t netto, saletrzak 910 zł/t netto, saletra 1000 zł/t netto loco Puławy/Włocławek.

 

Ceny dotyczą stycznia 2009r

 

 

 

Zainteresowanych prosze o kontakt tel.

 

Ceny indywidualnie do uzgdnienia przez telefon.

 

515-269-013 Michal Jaworski

 

lub 15-855-47-99 tel/fax

 

czynne od pon-piąt. od godz. 8-16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Polifoska 6 1950

Polifoska 8 1960


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztelan    0
przykro mi Rafff, ale się pomylił, niestety dla rolników. ale ta cena za mocznik nie wróci przez najbliższe miesiace,myślę że będzie po 1200 netto do końca sezonu (netto czyli +7%).

Pozdrawiam.

 

Widzę wiele sprzecznych informacji jeśli chodzi o ceny, nie wiem co zrobią zakłady (ich sprawa)

nie mam na to najmniejszego wpływu ale wiem jedno :żyją w WIELKIEJ iluzji względem siły nabywczej

rolników, i CZYM prędzej to zrozumieją, TYM lepiej dla Nich i dla nas. Oczywiście, że mocznik i inne nawozy

mogą być w tych cenach co są ale wtedy......będzie znikoma sprzedaż, a czy o to chodzi zakładom????

Zostały jeszcze 2-3 miesiące na zakup a później to ,,musztarda po obiedzie" i jak producenci nawozów

nie obniżą cen (nawet z lekką stratą) to plajta Murowana, My przez jeden rok damy radę bo rolnik przyzwyczajony

jest do kryzysowych sytuacji. W mojej okolicy NIKT nie kupił nawozów i czeka na POWAŻNE obniżki, to wtedy może

coś nie coś kupi, takiej sytuacji nie pamiętam od co najmniej kilkunastu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

W mojej okolicy rolnicy ruszyli po nawozy,dziennie widze kilka ciagników z nawozem na przyczepie.Mój sprzedawca powiedział ze od lutego podnosi cene o 20zł(1120zł)saletra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no troche wtym roku dziwnie otej porze powinny magazyny zbożowe u mnie świecić pustkami asą pełne anawozy kupuje zawsze w lipcu-sierpniu atera niemam nic bo za 50t RSM trzeba dać 100t pszenicy awtamtym roku za 50t RSM dałem 40t pszenicy a dziś w Agrobiznesie muwio że nawozy tańsze tera niż wtamtym sezonie.Nociekawe chyba ten dziennikarz nawozów nikupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

a w mojej okolicy nikt nie kupuje za tą kasę i bardzo dobrze!


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

U nas w okolicach Lublina też ruch minimalny, ludzie pytają ale prawie nic nie kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj