Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fenol    4

cieszy mnie takie podejście, jak dobrze umoczą to w następnym roku tak nie poszaleją grrr....


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Panowie tak przypatruje sie waszym wypowiedzia i cos we mnie tknelo i odswiezylem kontakt z kuzynem ktory wlasnie pracuje w Zakladach Nawozowych Police jest bodajze na sterowni czy jakos tak ::)mniejsza z tym ale jutro sie popytam go co i jak, czy eksportuja i ile i czy produkcja ustala itd.... Mysle ze cos sie od niego dowiem i wam przedstawie sytuacje z jego punktu widzenia:;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Ostatnio gdzieś czytałem że nasze krajowe nawozy kupione u naszych sąsiadów są tańsze niż w Polsce no cóż żyjemy tylko w Polsce.

Propos nawozów ceny tak raptownie nie spadną bo dilerzy maja sporo na magazynach nawozów zakupili wiecej bo myśleli że cena będzie wzrastać a oni benda mieć dobre przebitki.

Nie przewidzieli że cena spadnie i mogą być w plecy, tylko że w biznesie rolniczym tylko rolnik może być w plecy nikt inny....!!!


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja bym nie liczyl na obniżki cen. z tego co wiem to idą one do góry i to sporo. euro jest drogie więc wypychają nawóz za granicę. ja kupilem mocznik w grudniu po 1070 a dzisiaj ten sam mocznik kosztuje 1120 więc widac że nie tanieją.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

u mnie salmag 950 z transportem,saltera chyba 1000 i mocznik 1080 ceny brutto.ja nie kupuje narazie nic,jak ich przytrzymamy to im troche zmiękną p...,a na pewno nie podrożeje bo u mnie od listopada azotowe o 100 potaniały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

OOOO to bardzo tanio ;) , myśle że nawozy pójdą w góre.... ;) najlepiej teraz kupywać :lol:

A co byście zrobili jakby cena saletry podskochyła do 1500zł???? i tak musielibyście kupić, i tak, a kto by nie kupił, ten plajta i koniec :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

u mnie regionie saletra dostawy 24t po 1080zł netto w stosunku do grudnia 30zł na t w góre.

@Iron ty masz chyba cenny netto


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

od dawna wiadomo że jak ceny na środki produkcji rolnej idą do góry to raczej nigdy nie spadają. a jak podniosą cenę na płody rolne to ją szybko obniżają bo wszystkie zaklady plajtują bo im sie nie opłaca produkcja a nam sie musi opłacać przy takich cenach. dodam jeszcze że ŚOR też mają iść do góry. :angry:


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

A mnie przy tej cenie poprostu nie stać na zakup nawozu, mleko sprzedaje po kosztach produkcji, wiosną nie będzie za wesoło prawdopodobnie tylko mocznik symbolicznie posieje. Myślę że więcej osób ma podobną sytuacje jeśli nie gorszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

nie robic nic bedzie chyba najlepiej posiac bez nawozow co urosnie to urosnie tylko ma problem ten kto z tego zyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

na I klasie ziemi to może urośnie bez nawozu ale na V i VI to raczej nie ;)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Wiem że nie urośnie, do tej pory stosowaliśmy głównie polifoski i efekty były, ale teraz są nie do kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
OOOO to bardzo tanio ;) , myślę że nawozy pójdą w gorę.... ;) najlepiej teraz kupować ;)

A co byście zrobili jakby cena saletry podskoczyła do 1500zł???? i tak musielibyście kupić, i tak, a kto by nie kupił, ten plajta i koniec ;)

 

To nie kupie proste :lol: . Powodzenia życzę sypać tonami nawóz i sprzedawać zboże po 400zł :lol: . A niech jeszcze przyjdzie susza.... To lepiej nic nie nasypać.

 

No proszę-nawet i w Wiadomościach już zakłady nawozowe jęczą ;)-oglądaliście ?

 

Nie widziałem. Co tam płakali znowu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

No to mamy pierwszą saletrę z ceną poniżej 1000zł brutto http://www.allegro.pl/item526090367_saletr...owa_i_inne.html My w tym roku też ograniczymy wysiew N do niezbędnego minimum. Natomiast P i K nie wysialiśmy w ogóle. Jest zostawione ok 3t wieloskładnikowego w komisie u zaprzyjaźnionego handlarza i jak będzie w tym roku sens siać pod oziminy to się posieje a jak dalej będzie cena na płody taka jaka jest to wolę odsprzedać jemu ten nawóz niż wysiać na pole, bo i tak nie przyniesie on aż takiego przyrostu plonu który pokryje koszt jego wysiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja pod jare tez pojade bez P i K saletrzak pod korzen po 300kg i to wszytsko!Co do tej saletry to ciekwai mnie jej % nawozy ze wschodu maja tendencje do zbrylania sie ciekawe czy z ta jest tak samo?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja też bym byl ostrożny z rosyjskimi nawozami. raz kupilem mocznik tak mi się zbrylil że go nie mogłem wysiać siewnikiem. musiałem go młotkiem tłuc żeby go wogóle zworka wydostać.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A my sialismy normalnie i azot tez czeka na wysiew. Ale za saletra przeplacilismy bo wyszla ponad 1100 zl za tone,tyle ze termin platnosci w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Rosyjskie nawozy tz saletrę siałem przez bodaj 4 lata. Była tańsza a działała tak samo, nigdy też nie miałem żadnych problemów z wysiewem czy zbrylanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

dziś byliśmy zapytać się o ceny nawozów i tu żal d*** ściska ;/

fosforan (polidap) 2990 zl

polifoska8 2700zl

mocznik 1400

saletra 1170

saletrzak 1040

sol potasowa 1900

wap mag 240

 

ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
Wiem że nie urośnie, do tej pory stosowaliśmy głównie polifoski i efekty były, ale teraz są nie do kupienia.

tez licze asie z tym ze plony beda marne ale jak mam sie narobic i wyjsc na zero to nie zrobie nic i wyjdzie na to samo przy tych cenach srenia wartosc zboz musialyby sie wyhac wcgranicach 750-800 zl/t a jest polowa z tego wiec niech sie p........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

P i K to chyba malo kto kupi. w moich rejonach nikt się nie porwal na te nawozy za wysoka poprzeczka.niech zaklady zostana z tym do następnego roku ;)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

Police sie ratują nowymi wynalazkami.... ( POLIAZOT skład to: 25%Azotu,6%Fosforu, 6%Potasu oraz 15 % Siarki)

 

"Zapraszam Państwa do zapoznania się z nowym produktem produkowanym przez Zaklady Chemiczne Police od 1 stycznie 2009 o nazwie POLIAZOT skład to: 25%Azotu,6%Fosforu, 6%Potasu oraz 15 % Siarki idealnie nadaje się przy zasiewach rzepaku jak również zbóż(patrz dokładne zalecane dawki na ulotce).Aktualna cena tego produktu Brutto z transportem do klijenta ilość 24 tony to 1374 zł/tona.Ta atrakcyjna cena będzie obowiązywać tylko w styczniu bowiem w lutym 1417zł/tona a w marcu to już 1460zł/tona."

oferta z allegro http://www.allegro.pl/item527044831_poliaz...a_z_azotem.html

 

chyba nawóz im nie idzie,bo strasza podwyzkami. napewno ktos po podwyzsze kupi odrazu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj