Polecane posty

młody17    13

Ceny spadną i to jest pewne, tylko niech jeszcze nikt nie kupuje, bo poco mamy przepłacać ??? mam kilku znajomych z gospodarstwami 100-300 ha nic nikt nie kupił... a takie zastraszanie, że podrorzeje to sobie mogą .... wsadzić. Szkoda mi tych rolników, którzy kupil nawozy w drugiej połowie 2008, ale coż :| Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

podobno ci co kupili całe zestawy - 24t - w grudniu to POLICE mają wystawiać korekty do tych cen - zwracać te 25% - informacja jesze w 100% nie potwierdzona!?!?!?!?!?!?


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To troche inaczej dziala. Bo dilerzy moga sprzedawac 25% taniej a roznice w cenie zaklady tak jakby odliczaja przy NASTEPNYCH zakupach z zakładów,


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Może i potanieje ale żaden diler sie nieprzyznaje bo ma kontrakty do wybrania, tylko straszą podwyżkami. Sciemniają że im polski klijent zbędny bo mają zbyt do niemiec.Akurat.Trzeba ich przeczekać ,niech posiedzą zime bez obrotu i dochodów to troche zmiękną.Rolnik polski jeszcze wróci do łask .Już nam pokazali jak nas traktują sprzedając niemcom nawozy po 2tyś a nam po 3tyś.Troche firm sprzedających nawozy pójdzie z torbami.A zresztą kto ma dziś kase.Trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja słyszałem, że 80% ceny nawozu azotowego to cena gazu.nasi produkowali go gdy cena gazu była wysoka i teraz nie chcą obnizyc ceny bo dołożą do interesu...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Dzis przypadkiem slyszalem w radiu ze beda ograniczenia gazu i cos wspomnieli o zakladach nawozowych ze im podobno koszty wzrosna a oni musza teraz wiecej nawozow produkowac bo niby w punktach sprzedarzy maja malo nawozow to jakas kolejna durna informacja bo przeciez punkty sa zasypane nawozami ale mysle ze te zaklady chca cos ugrac sobie lub zwalic wine jakies podwyzki na sytuacje gazowa o ktorej teraz tak glosno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

Własnie wszedłem zeby napisać,jak mój poprzednik,ze znowu znajdzie sie wytlumaczenie zakladów azotowych ze gazu bedzie brakowalo do produkcji nawozów w związku z ograniczeniami i sie zacznie straszenie... a Np u mnie faktycznie w punkcie jest mało nawozow,ale przy obecnych cenach i zainteresowaniu sadzę ze nie bedzie potrzeby naglego sprowadzania kolejnych dostaw... stan poczatkowy byl 1/4 tego co mi poszlo rok temu przez sezon i prawie polowy juz nie ma. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

I znowu maja powód do kretactwa z cenami,taki to juz nasz los.Ja sie wstrzymam do samego konca z zapłata za nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wituś    1

Witam. Mi dzisiaj przywozili mocznik polski za około 1100zł za tone. Braliśmy w czterech rolników całego tira. Radze żeby zawsze dogadać sie w kilku i wziąść cały transport. Mi sie to bardzo opłaciło bo jak chciałem kupić samemu nawóz to oferowali mi po 1800zł/tone także mi sie bardzo opłaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ceny spadna musza tylko nie kupujcie.niech pamietaja ze klient jest panem nie producent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Normalnie kraina mlekiem i miodem płynąca.... :P

Co do tych cen jedyne co jest tańsze to paliwo. U mnie za Pb95 wołaja 3,18 :D


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0
Witam. Mi dzisiaj przywozili mocznik polski za około 1100zł za tone. Braliśmy w czterech rolników całego tira. Radze żeby zawsze dogadać sie w kilku i wziąść cały transport. Mi sie to bardzo opłaciło bo jak chciałem kupić samemu nawóz to oferowali mi po 1800zł/tone także mi sie bardzo opłaciło.

Wituś. Potwierdź tą informację i podaj z jakiej fabryki ten macznik. To jest pierwsza informacja jaką czytam o takiej obniżce i bardzo dobrze. Podaj też gdzie można w takich cenach kupować. To tylko nam pomoże pertraktować ceny. Ale informacja musi być 100 % pewna i sprawdzalna.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4
Normalnie kraina mlekiem i miodem płynąca.... :D

Co do tych cen jedyne co jest tańsze to paliwo. U mnie za Pb95 wołaja 3,18 :P

 

ale już zaczyna drożeć i chyba trzeba zacząć robić jakieś zapasy


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

idzie w góre bo gdzies tam znowu jakaś wojna o rope się toczy, ale spokojnie nie będzie okropnie drożało, bez paniki ludzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wituś    1

A więc tak nawóz pochodzi z zakładów azotowych Kędzieżyn Koźle. Był zamawiany w firmie Tomar http://www.tomar-lotyn.pl/contact.html ( firma zaopatruje bardzo dużo rolników w moim regionie również tych największych i dlatego napewno udało im sie wynegocjować taką cene). Ceny dokładnej jeszcze nie znam ponieważ nie doszła do mnie faktura ale na jak zamawiałem nawóz to była mowa o cenie około 1100zł/tone. Jeżeli jakieś informacjie uklgną zmianie natychmiast będe edytował mój post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Słyszałem ze Puławy juz krzycza ze przez to ze gaz nie dopływa do nas przez Ukraine musza ograniczyc produkcje i moze byc mniej nawozów na rynku a nawet zabraknąc śmieszni sa jeszcze pewnie dlatego ceny zechca podniesc :P:D:D ale prosze bardzo zobaczymy kto im to kupi i za co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Dzisiaj był u mnie dealer z firmy handlującej nawozami i tak:

Saletra 34% 1070 zł/t

Saletrzak 27,5% 985zł/t

Saletra Can Yara 27% 975zł/t 989zł/t przy terminie płatności 30 dni +1,5% za następne 30 dni

Mocznik 46% 1120zł/t 1131zł/t* przy terminie płatności 30 dni, powyżej 30 dni +1% za następne 30 dni

Sól Potasowa 60% 1708zł/t

Polifoski po ok 2500zł/t ale przy zamówieniu najpopularniejszych ( 4,5,6,8) do końca lutego upust 25% od ceny brutto

 

Ceny są cenami netto, przy terminie płatności 7 dni, oprucz gwiazdek


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

W poniedziałek pisałem że podobno nawozy z Włocławka potanieją, ale chyba koleżka mój zmienił zdanie, bo wczoraj dzwonił i mówił, że z obniżki nici(wcześniej zawsze jego przepowiednie się sprawdzały - szkoda że nie tym razem). Dzisiaj dzwonił handlarz i za mocznik rosyjski 1015 netto na podwórzu, saletra rosyjska 960 netto loco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Dzwonilem sie pytac o nawozy do mojego dostawcy to podal mi cene 1095zl saletra 34% kedzierzynska i 1200 zl mocznik 46% ceny brutto przy zakupie calego tira w big bagach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAP    0

Ja dostałem Saletra 34% big bags (min 24 tony dostawa) 1060/t netto

RSM 32% - 880 /t netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

wczorajsze wiadomości z TVP1 (widać powiązanie z zakładami nawozowymi) coś takiego było :

 

W wyniku problemów z gazem zakłady nawozowe ograniczyły produkcję do 60% w porównaniu do roku poprzedniego

 

a potem się wygali że musieli ograniczyć wcześniej produkcję produkcję o 30 % w związku z światowym kryzysem

 

 

Wniosek czysta PROPAGANDA bo jak kto dobrze posłucha to wyłapie prawdziwe informacje że problemy gazowe obniżyły produkcję zaledwie o 10 % (prawie nic), a kryzys 30 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Pisałem kilka postów wyżej że stoi 4 z 6 linii produkcyjnych. Wiadomość pochodziła z "tygodnika rolniczego". I tam pisali że to z powodu braku popytu. A teraz ta sprawa z gazem posłuży jako wymówka.

 

W TV też wtedy mówili że ograniczona produkcja(spowodowana brakiem gazu) doprowadzi do braku nawozów azotowych na rynku i wzrostu ich cen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAP    0

Nawozów nie brakuje!. Fabryki i dilerzy mają pełne magazyny. Tylko, że kupili na "górce cenowej" i nie obniżą ceny aż nie wyprzedają wszystkiego. Fabryki liczą, że jak ograniczą produkcję to zwiększy to popyt. Na razie jest zastój, ale liczą pewnie na duży eksport, a mają ku temu powody bo Euro jest wysoko i polskie produkty stają się atrakcyjne. Także w marcu, kwietniu może brakować nawozów azotowych, jeśli będzie eksport.

Ograniczając produkcję do 30 % pozwalaja dilerom pozbyć się stanów magazynowych, aby w maju, czerwcu dilerzy mogli znowu kupować na magazyn.

 

Także uważam, że ceny już nie spadną, a mogą o jakieś 50 zł/t iść do góry do kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Twój nick bardzo mi sie kojarzy ze skrótem Zakłady Azotowe Puławy. Być może się myle. :lol: Co do postu to myślę, że w ramach protestu (w nawiązaniu do wysokich cen nawozów), jeśli wszyscy rolnicy by się zmówili i zwyczajnie "zaoszczędzili " i na wiosnę nie kupili nawozów lub by ograniczyli do minimum to zakłady azotowe i dealerzy mieliby nie lada problem. Gadanie , że eksport załatwi sytuacje spadku sprzedaży w kraju można włożyć między bajki. Ciekaw jestem dlaczego np. w Niemczech te same nawozy są grubo tańsze niż u nas, opłaca sie nawet kupić tam i to z dostawą. Pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj