Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafff24    27

P2O5 to nie jest czysty składnik, to jest popularna jednostka,

K20, to też jednostka, nie czysty składnik, podaje się je w tych jednostkach, ze względu na łatwość obliczeń lub historycznie"tradycja"

jedynie zawartość azotu jest podawana w czystym składniku w nawozach N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

No to pośrednicy znów liczą zyski oni mają25% promocje a rolnik ma dopłaty 608 zł do ha Ja płaciłem za saletre 1150 zł polifoska 4 12 32 2650zł . Zaklady produkujące nawozy sztuczne miały większe zyski ze sprzedaży w pierwszym pólroczu 2008 niż w całym 2007.Nigdy jeszcze nie było tak źle, żeby nie mogło być gorzej DLA ROLNIKA.


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

Promocja może jest ale koszt dostawy 500zł to za całego tira czy za tone


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie teraz jest wytlumaczenie obnizek skoro surowce do produkcji nawozow podobno tak podrozaly.

@mocne255 Napisane ze z transportem ale ciekawe czy na caly kraj. Mysle ze nie bo jednak wiezc transport do Poznania a do Rzeszowa to jednak troche roznica.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

ale trzeba powiedzieć że nasze zakłady potrafia udobRUCHAĆ polskiego chłopa(uprzednio korzystając z okazji windowali ceny!!!), gdy ten dowiedział sie ile za ten sam nawóz płaci niemiec....

 

nie wiecie czy sól potasowa też podlega tej super promocji ;) ??


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

sól nie podlega promocji,gdyz jest sciagana z zagranicy a w polsce jedynie pakowana w worki. a co do cen Polifosek to najpierw sztucznie WINDOWALI ceny (100 zl na tonie co miesiąc) a teraz wielka obniżke robią 25%,co daje cene koncowa na poziomie z lipca albo sierpnia 2008. (nie orientuje sie jakie byby wtedy ceny,ale jesli sie myle to prosze mnie poprawic). JEST TO I TAK ZDECYDOWANIE ZA DROGO!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

To jak Panowie, bedziecie juz kupować? My się jeszcze wstrzymamy...

A moze bedzie promocja na wiosenną promocję ;):P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

specjalnie podwyższali żeby teraz obniżysz i aby rolnik się cieszył że potaniały i kupował a i tak są o wiele droższe niż rok temu


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Tutaj macie jak na allegro przedstawia się ta 25% obniżka LINK

Już poszła do nich wiadomość-ostra ale kulturalna ;)

 

Marcin my jeszcze nie kupujemy, dopiero na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ze rolnik zawartosci czystego skladnika nie umie obliczyc to nie umie... ale nawet po tych 25% obnizce nie bedzie sie kwapił do kupna bo go nie STAĆ ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Napisałem im że poczekam do wiosny i otrzymalem taką odpowiedz

"Ok tylko otrzymałem juz cennik do końca kwietnia i sukcesywnie wsyzstkie

fosfory z Polic będą drożeć o 10 zł netto miesiecznie .Pozdr "

 

Szkoda mi ich wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

ktoś tu pisał na forum że od początku roku też mają podrożeć i widzimy jak podrożały, to teraz też tak może być


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Ja sie jeszcze również wstrzymuje. Co z tego że obniżyli cenny o 25% jak najpierw podnieśli je o 70%, morał z tego taki że zakłady nawozowe i tak są dużo do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Moje zdanie nt: nawozów typu polioski i amofoski zawsze są zbyt drogie. Do tej pory ich nie stosowałem, bo zawsze wychodziły zbyt drogo. Zastanawia mnie dlaczego tak dużo ludzi stosuje tak drogie nawozy, narzekając jednocześnie na opłacalność rolnictwa ?

 

Na poparcie swych słów pozwoliłem sobie dokonać pewnych obliczeń, cen czystego składnika zawartego w cenie nawozów wieloskładnikowych.

 

Do obliczeń przyjąłem ceny brutto, następujących nawozów:

-polidap 2335zł

-saletra amonowa 1150zł

-siarczan amonu 400zł

-sól potasowa 1800 zł

 

N z polidapu odliczyłem po cenie saletry amonowej. A sirkę i azot liczyłem z siarczanu amonu.

 

I tak cena polifoski 4 NPK 4:12:32 2Mg 9S wyszła mi za 1490, a w promocji teraz jest po 1725; 15% nawozu za darmo;

cena polifoski 6 NPK 6:20:20 7S wyszła mi po 1765, a w promocji teraz jest po 2015; 14% nawozu za free;

cena polifoski 8 NPK 8:24:24 9S wyszła mi po 1772, a w promocji jest teraz po 2058; 16% nawozu za free;

 

Jakie różnice by wychodziły przed promocją to nawet nie chcę liczyć ;).

 

Po przeliczeniu to przez ilośc T jakie zakupuje gospodarstwo mogą wychodzić naprawdę kolosalne oszczędności.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Znow trzeba mieszac albo siac 3 razy a tak sobie wsypuje raz przejade i jest gotowe. Granulat podobnej wielkosc - lepsza precyzja wysiewu niz mieszanki ;)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

No niby masz rację, jak dla mnie mieszanie to żadne problem i jeszcze mam elastycznośc w doborze składników co do pola ;).

Potasowe i fosforowe lepiej jesienią wysiewać, a azotowe wiosną :P.

 

Z tą granulacją to sie poniekąd zgodzę choc nie do końca :).Faktycznie jak jest zbyt duża różnica w granulacji to przejadę dwa razy no czyli ze 30 zł. wiecej na ha.

 

Także wychodzi na jedno jak dla mnie, a kasa w kieszeni.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

elastynosc w doborze to bardzo duzy plus, czym mieszasz? Zawsze mieszalismy dopiero w ostatnim roku kupilismy polifoski przybylo pola i reczne mieszanie by nas tylko hamowalo ale w tym roku trzeba pomyslec...A w zeszlym roku ta roznica byla bardzo niewielka z tego co pamietam bo ojciec liczyl ;)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

czytaj poprzednie posty to się dowiesz !


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Przed świetami stawiałem litra, że cena spadnie i widzę że do wiosny moje prognozy są bliskie spełnienia. Police, Tarnów, Puławy jako spółki giełdowe przedstawiają swoje wyniki finansowe, za 3 kwartały ubiegłego roku, są cienkie, sprzedaż w III kwartale siadła im o 25% do kwartału II. Ceny na rynkach światowych gwałtownie spadają więc spadają im zamówienia na nawozy. Ograniczają produkcje. Po za tym wszystkie firmy umoczyły grube miliony na opcjach walutowych, Police poinformowały o utworzeniu z tego tytułu rezerwy w wysokosci 150 mln zł, kursy na giełdzie spadają po kilka procent na sesji. Ich ratunkiem jest już dziś wprowadzać promocje by rozkręcić sprzedaż, kto pierwszy zacznie ten zje najwięcej z tego tortu. Oni też zdają sobie sprawę, że przy dzisiejszych cenach produktów rolnych rolnicy sypną na pole tylko tyle na ile bedzie ich stać. Więc do wiosny czeka nas jeszcze niejedna promocja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Dzisiaj przyszła świeża prasa. No i wyczytałem:

 

1. Na świecie od lipca do końca listopada cena Mocznika spadła o 55%. Hmm... Nasi sie coś ociągali... I jeszcze ociągają bo o 55% to cena jeszcze nie spadła ;).

2. Police zatrzymały cztery z sześciu linii do produkcji nawozów mineralnych. Kłopoty te wynikają ze spadku eksportu nawozów do UE(Niemcy) i za ocean(Brazylia). Tak sie zastanawiam. Zawsze przy podwyżkach(nawozy P, K) płakali ze ceny frachtu podrożały. I dlatego podwyżka. A do Brazylii to im ten fracht nie podrożał? Bo nie wierze że tam sprzedawali drożej jak w Polsce...

3. Chcą wprowadzić zakup nawozów na kredyt. Prowadzą już rozmowy z bankiem. Bo wieżą że rolnik ma pieniądze na nawozy. Tylko że zamrożone w postaci niesprzedanych płodów rolnych.

 

Śmiech na sali :P . Może takich znajdą. Bo ja nie będę robić cały rok na nawozy tylko po to żeby sąsiedzi widzieli że mi dużo urosło a zysku 0.

 

I jeszcze ciekawostka taka

"Rosyjski Gasprom, który jest jedynym dostawcą zagranicznego gazu ziemnego dla Polski, ocenia, że za 1000m3 gazu UE zapłaci średnio 280 dolarów wobec 460-500dolarów pod koniec roku 2008."

Tak więc nic tylko czekać na niższe ceny :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Niby wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazuja spadek cen ale jest jedno ale.......... zyjemy w kraju o nazwie POLSKA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Podobno w tym tygodniu ceny saletry z Włocławka mają zjechać poniżej 1000zł za tonę, saletrzak też ma potanieć-dzwonił do mnie kolega ze studiów , który handluje nawozami.Dodam tylko że w mojej okolicy nikt nawozów na jesieni nie kupił i teraz też się sąsiedzi ociągają co dobrze wróży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Obys miał sprawdzone informacje,wtedy sie troszke zaoszczedzi.

Najlepiej 20%w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj