Polecane posty

MartineZ    14

Witam wszystkich.Interesują mnie aktualne ceny nawozów w woj. opolskim.Głównie chodzi mi o polifoske 8.

DZIEKI Z GÓRY.POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

U mnie w woj Śląskim sprawa ma się następująco:

 

-Saletra amonowa 34%- 1116-1125zł/t

- Mocznik 46%- 1630-1760zł/t

-Sól potasowa granulowana 60%- 2222-2226zł/t

-Polifoska 8:24:24- 2271-2284zł/t

- Polifoska 6:20:30- 2265-2278zł/t

- Fosforan amonu- 3316-3331zł/t

Niestety nawozy ciągle są bardzo drogie, szczególnie wieloskładnikowe. Mam jednak nadzieję, że cena powędruje w dół i jak narazie czekam na obniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

byłem dziś na składzie, i co usłyszałem: "importowane będą w styczniu, a od nowego roku krajowe 25% w dół" i aż mi się wieżyć nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

pasio a gdzie w woj. śląskim jest saletra 34 po śr. 1120zl bo u mnie sąsiad kupił tydzień temu i zapłacil 1240zl/t a kupował w olesnie kolo praszki (woj. opolskie) ja mieszkam na pograniczu wojewodztw do slaskiego mam 10 km i dlatego pytam.

Tez na razie nie kupilem ani grama czekam na obnizke ale jakby bylo gdzies taniej jak u mnie to kupie bo w olesnie cos nie spieszą sie z obnizka a wujek mi mowił ze byl sie pytac i w tym samym miescie tylko u innych dealerow bylo 500 zł roznicy na tonie mianowicie u jednego fosforan był po 2750 a u innego po 3250. patrzcie ile oni chcą na nas zarobic :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
pasio a gdzie w woj. śląskim jest saletra 34 po śr. 1120zl bo u mnie sąsiad kupił tydzień temu i zapłacil 1240zl/t a kupował w olesnie kolo praszki (woj. opolskie) ja mieszkam na pograniczu wojewodztw do slaskiego mam 10 km i dlatego pytam.

Tez na razie nie kupilem ani grama czekam na obnizke ale jakby bylo gdzies taniej jak u mnie to kupie bo w olesnie cos nie spieszą sie z obnizka a wujek mi mowił ze byl sie pytac i w tym samym miescie tylko u innych dealerow bylo 500 zł roznicy na tonie mianowicie u jednego fosforan był po 2750 a u innego po 3250. patrzcie ile oni chcą na nas zarobic :angry:

Ta cena jest w firmie Butor w Łanach Wielkich niedaleko Gliwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

no a jak przecież oni na nas żerują ,i wciskają ciemnotę tępe h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45
pasio a gdzie w woj. śląskim jest saletra 34 po śr. 1120zl bo u mnie sąsiad kupił tydzień temu i zapłacil 1240zl/t a kupował w olesnie kolo praszki (woj. opolskie) ja mieszkam na pograniczu wojewodztw do slaskiego mam 10 km i dlatego pytam.

Tez na razie nie kupilem ani grama czekam na obnizke ale jakby bylo gdzies taniej jak u mnie to kupie bo w olesnie cos nie spieszą sie z obnizka a wujek mi mowił ze byl sie pytac i w tym samym miescie tylko u innych dealerow bylo 500 zł roznicy na tonie mianowicie u jednego fosforan był po 2750 a u innego po 3250. patrzcie ile oni chcą na nas zarobic :angry:

Centrala nasienna W kluczborku- jak sie uprzesz to za 1100 saletrę wytargasz.

Ale proponował bym czekać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ostatnio w tv mówili że fosforamon amonu kosztuje w niemczech 2000zl ( oczywiście polski) a w polsce ten sam 3000zl. ważam że ceny nie spadną bo euro jest za drogie.ja już kupilem azot po 1080 netto za tonę mocznik


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
Co to jest 25% jak niektore podrożały o 100%. Co sie dzieje w tym kraju...

tak tylko że całe magazyny zalegają jeszcze po cenach ze starego cennika, a te po obniżce może latem będą a z importu to też różne śmiecie nam nawiozą :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztelan    0

Widzę, że nie martwicie się o wasze kieszenie tylko o pełne magazyny producentów-dealerów.

Jeżeli 100zł. zainwestowane w nawóz da Wam 100zł. ....i coś tam więcej to pozazdrościć.

Ja w swoich kalkulacjach zawsze jestem na minusie ...widocznie nie umie wyliczyć ZYSKU.

Może Ktoś by doradził jak wykonać ten bilans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
tak tylko że całe magazyny zalegają jeszcze po cenach ze starego cennika, a te po obniżce może latem będą a z importu to też różne śmiecie nam nawiozą :angry:

To prawda i właśnie z tego powodu obniżki u mnie raczej nie będzie.. Ale mam nadzieję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

W mojej okolicy juz sami jezdza po rolnikach i oferuja nawozy,moj przedstawiciel dzis oferował mi po 1080zł saletre ale jeszcze poczekam,mam czas do konca marca z zapłata za nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
Widzę, że nie martwicie się o wasze kieszenie tylko o pełne magazyny producentów-dealerów.

Jeżeli 100zł. zainwestowane w nawóz da Wam 100zł. ....i coś tam więcej to pozazdrościć.

Ja w swoich kalkulacjach zawsze jestem na minusie ...widocznie nie umie wyliczyć ZYSKU.

Może Ktoś by doradził jak wykonać ten bilans.

to dobrze liczysz przy tych cenach nawozow sie nie oplaca wyjdzie sie moze na zero a jak mam robic zebywyjsc na zero to nie robie nic i wychodzi na to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

Byłem dzis u dealerki nawozów co przez nią biore nawozy zawiezc kase z utargu (przez ostatnie 2 tyg poszlo mi ok 30 ton nawozu) i mowiła ze sytuacja jest tragiczna. co do tego czy nawozy stanieją to mowiła, ze cos z polifoskami zawirowania mogą byc (Police)- pewnie o to chodzi ze w niemczech tanszy ten sam nawoz niz w polsce,ale sięgając pamięciom to samo bylo z cementem rok temu,ze nasz krajowy z niemiec wracal taniej niz wychodzący z fabryki. O Azotach i fosforach mowiła ze napewno nie stanieją,bo fabryki by zrobił świństwo delerom,którzy nakupili nawozu za gotowke lub na kredyt i musieli by dołozyc do interesu sprzedajac taniej jak by fabryki obnizyły ceny. A fabryki ratuja sie w ten sposob,ze produkuja tańsze nawozy (NOWOŚCI o ZANIŻONEJ liczbie %, np Luboń bo widziałem cennik były jakieś 2 Nowości w ofercie - lubofoska 12-8-0 990 netto ale okrojona z % 12 8(8,43) N P(Ca S).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

no a co mnie obchodzą dealerzy jak troche dołoza to nic sie nie stanie jakie te zaklady sie teraz mądre robią . jak rok temu musialem sprzedawac swinie po 3.20 i musielismy ograniczac i dokladac do interesu to nikt sie tym nie interesował a zaklady to jeszcze wykorzystywały (drogie nawozy,pasze, itd.) muszą stanieć i koniec !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Tez bym chciał zeby taniej było tylko jakos sobie nie moge przypomiec zeby rolnik wymusił cos na producencie lub skupujacym,moze sie myle i ktos mnie oswieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

A ja się tak przyglądam cenom nawozów na allegro i widzę że np.mocznik systematycznie tanieje. Według mnie cena mocznika spadnie do 900zł albo i jeszcze więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

koledzy w okolicach Lublina cena mocznika 1200 zł, saletra amonowa 1100 zł, saletrzak 1000 zł / t

Dilerów i zakłady nawozowe też obowiązują zasady gospodarki rynkowej a nie tylko nas, przecież są powiązani z nami, jak nie ma koniunktury na nasze produkty to oni też powinni zweryfikować cenniki, przecież jedziemy na jednym wózku jak nie mamy sary to oni też , poco ci dilerzy, weź kup nawozy z zakładów, nie kupisz, tylko u dilerów są dostępne, uznali że najlepiej z nas obedrzeć ostatnią koszulę, wiem że przedstawicieli rad nadzorczych biegali do Ministra Rolnictwa aby przyśpieszył dopłaty, wtedy mieliśmy ruszyć po nawozy, będę czekał do ostatniej chwili tak jak moi koledzy, właśnie jesteśmy po telekonferencji - czekamy do ostatniej chwili.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nie wiem co sobie dilerzy i producenci mysla ze skąd my mamy kase brac jak pszenica ledwo po 500zł albo i nie nie ma tak ze pszenica po 1200zł/t a żyto po 1000zł/t wiec to jest proste że rolnik nie kupi tyle nawozów ile powinien wiec nie tylko my dostaniemy po Du** ale i oni co z tego ze moga eksportować jak cena za granica o 1/3 nizsza to jest proste że ceny nawozów musza spasc i napewno spadna tylko niewiadomo kiedy i to jest ból.

 

Ja nie czekam do ostatniej chwili nawozu nie zabraknie a może wkońcu staniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

Z tym czekaniem może być rożnie, co będzie jak wszyscy ruszą w marcu po nawozy. Nietrudno się domyśleć co zrobią sprzedawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

dzisiaj się dowiedziałem, że od stycznia mocznik ma podrożeć o 15PLN na tonie - ciekawe?!?!

pożyjemy zobaczymy


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj