Polecane posty

adamo91    7

w agrobiznesie mówili ze w Niemczech polskie nawozy są nawet o 1/3 tańsze niż w Polsce nawet z transportem


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Właśnie miałem to napisać :D .

 

Dodam ze producenci oczywiście zaprzeczają. Dla przykładu polipa z Niemiec z dowozem 2000zł/t mocznik również z dowozem 1100zł/t .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

U mnie są spoko rolnicy, nawozu nie kupują /strajk robią przynajmniej tak mówią/ może tam jeden na miesiąc sie wyłamie, ale nawóz w okolicy charsznicy to bajecznie drogi specjanie stamtąd przyjeżdzają do nas a u na 5-35-15 czy jakoś tak to już 350zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

producenci mówią ze koszty produkcji bardzo podrożały.

NO to do niemiec eksportują poniżej kosztów produkcji? :D chyba nie


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Z tymi wszystkimi cenami itd to celowa robota.... przy tych cenach nawozów, środków ochrony roślin to można kupić sobie zboże za 600 zł i mieć je bez roboty.... ziemie oddać w dzierżawę (jeśli ktoś weźmie), dopłaty wziąć i sie lepiej wyjdzie.


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co, to takie wróżenie, ktoś coś słyszał, sąsiad mu powiedział, usłyszał w tv, albo pod kościołem. Też oglądałem agrobiznes. Jest ktoś na agrofoto, kto może konkretnie powiedzieć, że u takiego dilera w takiej miejscowości w Niemczech jest nawóz po tyle i tyle? Jeśli to prawda,ze jest taniej, to trzeba to wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Oglądaliście wczoraj agrobiznes u gebelsów nasze nawozy tansze o 1000 zł na tonie, czy to nie rozbój, zakłady nawozowe stosują zasadę drzyj koszule z bliźniego aż nic nie zostanie z niego, ktoś z userów pisał że chyba nie chcemy upadku polskich zakładów, teraz odwrócę twierdzenie czy zaklady przejmują się nami. W którymś z postów pisałem o cenach nawozów dla zachodnch rolników, ten ktoś napisał że mam dane zaszłyszane, a dane nan stąd - moja kuzynka biegle zna niemiecki i tłumaczyła mi ogłoszenia niemiecki o maszynach i przez przypadek natknąłem się na ofertę nawozów. Nie kupię nic z Polic, do tej pory kupowałem polifoskę bo cenowo wychodzila dobrze,koniec tej grandy. Powiem więcej podobnież firmy nawozowe nalegały do Min Rol. aby przyśpieszyć dopłaty, aby rolnicy kupili nawozy, u nas w okolicy nikt nie kupuje nawozów - całkowity bojkot. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztelan    0

Mam 50ha a z nieformalnymi dzierżawami więcej, do tej pory nic nie kupiłem i przy tych cenach, nie mam najmniejszego

zamiaru (oddać dopłaty), które już dostałem. Niech sobie magazynują te nawozy albo szukają JELENI gdzie indziej

ja na to nabrać się nie dam.....za długo już żyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Bardzo słuszna uwaga @kasztelan :D

Jesteśmy za

 

Ps:

tata to przeczytał i kazał mi tak napisać :D


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Wszystko jakoś się urodzi bez nawozu ale kukurydza na kiszonkę nie.Co dawać do żarcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

polifoski 6 iałme jeszcze z 2007 to nasypałem po 2,5 metra na hektar jeszcze mi zostało 3 tony :D. saletry mam 10 ton to na jakieś 25 hektaarów saletrzaku tira z jakis starych zapasów. Mocznik kupiłme w maju. Jakoś bedzie brakuje mi tylko tira saletry i tira polifoski na rzepak w sierpniu. Narazie nic nie kupuje. Wiem że ruski mocznik można kupic koło tysiąc sto przynajmniej po tyle jest na alegro


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Śledzę ten temat od dłuższego czasu i tak się zastanawiam czy nie podzielić forumowiczów na dwie grupy.Pierwsza to ci co wierzą że nawozy stanieją -to rolnicy(do nich zaliczam się i ja) i druga grupa to ci co mówią że nie stanieją a może nawet wzrosną i radzą żeby brać się za kupowanie-sądzę że to są dystrybutorzy nawozów.Zgodzicie się ze mną :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mi to się kojaży taka reklama leksusa, że w promocji modele Leksusa nawet do 60 tyś taniej, to sie ojciec pyta ile taki Lexus kosztuje (około 430 tys chyba) tak samo z nawozami, ceny są już tak wywindowane że kupowanie nawozów to jak kupowanie luksusowych aut chyba :D i co z tego że ceny 10% niższe takie promocyjne nawozy to sobie mogą zakłady do **** nasypać

Koleś z INHS coś tam z Puław co prowadzi badania gleb czepił sie że będzie badał moje pole pytam w końcu dlaczego co roku tylko moją ziemie chce badać okazało się że w całej okolicy nikt nie stosuje nawozów sztucznych lub tylko znikome ilości i to do lat a ja to taki fenomen że i sztuczne i naturalne mam nawożenie w całej wsi i okolicy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZON    0

Panie i Panowie.W miesiącu grudniu mocznik pulawski z odbiorem własnym w Puławach sprzedawałem po 1030zł/t netto. Cały asortyment rozszedł się Puławą do dzis tj. 17.12.08.Nie chcą już przyjmowac zamówień.Obniżka ceny spowodowana była pojawieniem się na rynku polskim importowanego mocznika ze wschodu.W miesiącu styczniu zapowiadają podwyżke w/w produktu o 50zł/t a imporu ma nie być.Saletra i saletrzak stoją w miejscu tj. 1000zł/t i 890zł/t netto, nie wiem jak bedzie w styczniu.Zaden ze znajomych mi dyrektorów Z.A czy Z.Ch nie wspomniał o obniżce. Nadmieniam że mocznik sprzedawany był tylko na przedpłate.

Jeżeli bedzie ktoś zainteresowany czym kolwiek prosze dzwonic, może bedzie taniej :D

158554799 lub 515-269-013 Michał Jaworski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Nie ma co panikowac, trzeba czekac. Teraz przedstawiciele zakładów produkujących oraz dysrybutorzy zrobią wszytko żeby rolnikom wydrzec z rąk dopłaty, które dostali, zanim zdążą wydac je na inne rzeczy.

W tym temacie spodziewam się jeszcze ciekawszych postów :D niż powyższy.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A wyczówają rolnika... ceny trochę spadły, rolnicy nie kwapili sie kupować, teraz troszkę podrożeją i myślą ze rolnicy będą kupować nawozy na łeb na szyje bo będą jeszcze drożeć :):D

Kto miał kupic to kupił a kto nie to jeszcze czeka,

 

Skoro znamy już ceny na styczeń to moje pytanie jest takie...

Jakie ceny prognozujecie na luty, marzec? Drodzy rolnicy/przedstawiciele zakładów :D:)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

ja juz predzej kupie te ruskie nawozy z alegro niz dam sie okrasc w bialy dzien tym polskim zaklada czy ktos juz uzywal ruskich nawozow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

dokładnie ja tez kupie wszystkie inne ruskie czy czeskie czy jakie kolwiek ale nie polskie nawozy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

znajomy ma się do czech wybrać, to i mi przywiezie conieco, muszę tylko z nim sprawę dogadać, bo dawno go nie odwiedziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Pewnie ze nawozy stanieją...a wypowiedz @ZONa@ to szkoda słow, typowy przedstawiciel handlowy, pierdzieli od rzeczy byle by tylo rolnika skołowac, normalnie zal!!! Tak jak juz wczesniej ktos napisał, kto musiał to nawozy juz dawno kupił, a kto nie kupił do tej pory to po tej cenie i tak ich nie kupi, nawet głupi starszak w postaci niewielkiej podwyzki cen nic nie zrobi bo rolnicy mają gorę innych wydatkow. A moze nasz Szanowny przedstawiciel zakładow nawozowych powie nam dlaczego te ceny są tak drogie, no chyba ze pusci standardowy tekst ze surowce drozeja...tymczasem gaz ziemny potrzebny do produkcji mocznika tanieje...i co...jedna wielka propaganda. Kazdy chce tylko oskubac rolnikow!! Sory ale trochę mnie poniosło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

I masz całkowita racje kolego, nie wiem czemu według ZEN-a wlasnie mocznik ma zdrozeć, gdy paliwa tanieją, ale to polska wkońcu!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zen88    0

Panowie popieram w całej rościągłości. Nie pozwalajmy się dalej okradac. Ja też czekam aż stanieją. Aha koledzy żeby nie było niesciłości chyba ma cie na myśli usera ZONa bo zen to ja jestem hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

cena mocznika spadła bo pojawiła się konkurencja. Ani słowa że zakładom nie opłaca się sprzedawać mocznika po niższej cenie - czyli ile dodatkowo zarabiali wcześniej na rolnikach. Pojawi się konkurencja na wieloskładnikowe to i one też stanieją a zakłady nadal będą zarabiać. Zresztą jak ktoś śledzi ceny to wie że np nawozy z Yary czy Kemiry zawsze były droższe od polifosek (np power) teraz ich cena jest niższa. Pomimo podobnej zawartości NPK, lepiej one działają bo formy są lepiej przyswajalne dla roślin (dlatego też cały czas były droższe). I jak tu nie mówić o żerowaniu na rolnikach czy zmowie cenowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

po przeczytania kilku stron tego watku od ostatniej mojej wypowiedzi wnioskuje ze zdania i odczucia na temat rynku sa podzienole ja licze ze ceny spadna nic nie kupiłem jeszcze na wiosne. ale chyba zdecyduje sie wybrac NIE polskie nawozy! nie słyszałem tej info w agrobiznesie o tanszych nawozach w niemczech ale jesli to prawda to Oj biada wam producenci nawozów biada! wie ktos po ile jest CAN?saletra oczywisice


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztelan    0

Kupować nie kupować ... oto jest pytanie - które często pada.

Ja bym sie spytał czy macie jeszcze za co kupować, a argument, że są dopłaty to do mnie nie trafia.

Dopłaty to jest.....zwrot poniesionych kosztów a czy macie zysk????

Kupić nawozy kosztem swoim i rodziny??? w imię czego.( żeby ładnie wyglądało na polu)

Mnie może i by było stać na kupno, ale nie lubię jak ktoś mnie OKRADA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj