Polecane posty

Gość   
Gość
5 minut temu, Bartek933 napisał:

To wrzuć tu lub na priv sreena czy jak to się tam piszę z tej sytuacji.a lajkować jak chcesz to śmiało. Jaki jestem taki jestem ale nikt obojętnie dla mnie nie będzie mówił/pisał zer szczekam

I słusznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230
7 minut temu, sumek666 napisał:

Panowie... temat o nawozach ;)

Dokładnie .

Jaki najlepiej stosować nawóz pod storczyki, tulipany  ?  I jak cenowo to  za tonę wychodzi ? ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik404    3
Dnia 13.12.2018 o 19:21, alvaroalvaro78 napisał:

Ampol-Merol termin 14 dni netto:

KORN KALI - 1005zł - 1T

Superfosfat prosty -900zł - 1T

płatność 1 wrzesień 2019 netto:

Agravita Mangan 135zł - 20l

A. Miedź 132zł - 20l

A. Galax 185zł - 20l

 A. Bor 79zł - 10l

A. Nitro 109 - 20l

dobra ta cena na korna jaka ilość

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

koledzy najlepiej nawóz jak sumek kupować  w sierpniu.  a kupowanie teraz  bo ceny idą w góre to moim zdaniem niezbyt rozsadne bo wiosna bedzie napewno taniej. Bogaci kupili  w sierpniu napaleńczy teraz bo drożeje a biedaki  bez wzgledu na pore i tak kupia 100 kg saletry aby posypać na górkach bo na dołkach samo urośnie. A wiosna  dopłat juz nie bedzie a składy w marcu  staną przed wyborem spuscic ceny albo trzymać towar do kolejnych dopłat. wiec wiosna cenniki moze i bedą wyskokie ale upusty jeszcze wieksze. pod warunkiem kupowania powyzej 10 ton i płacenia gotówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pożyjemy, zobaczymy... Handlarze robią zapasy i liczą na wiosenne żniwa. Kukurydzy coraz więcej na polach zamiast jarych zbóż więc polifoski i moczniki na pola pójdą, tyle że na niektóre działki ruskie. Nawet jak będą 100 zł na tonie tańsze , to po styczniowych i lutowych podwyżkach polskich nawozów i tak będzie bardzo drogo.  Minister zwala winę za podwyżki nawozów na handlarzy, ale tak naprawdę chcą zgarnąć z powrotem sporo pieniędzy z dopłat i suszowego. Od początku nowego roku będą wypłacać resztę dopłat i suszowe, i ciągle interes  będzie się  kręcił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
u mnie kuku widzi poli tylko z poprzedniego roku a tak to sól i fostoran

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

Pare lat temu też dawałem sól i fosforan ale zrezygnowałem bo po co, drożej i jeden przejazd więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

U mnie to samo. Poli nigdy nie stosowałem, drożej wyjdzie niż dając  oddzielnie N P K

 

@Up

Drożej na pewno nie. Przelicz sobie czysty składnik dać tyle samo to zobaczysz :)

Ja dając blisko 100kg czystego fosforu musiałbym walnąć 500kg polifoski 6 :0

Edytowano przez Zawisza
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Polidap względem zawartości w składniki nie jest drogim nawozem. Jakiś czas temu sypaliśmy go pod zboża


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

U mnie to kukurydza rosnie  100 fosforan amonu w podsiewacz ,200 kg soli,puss 250-300 mocznika przedsiewnie pod  AGREGAT uprawowy bo taki już sie dorobiłem  a plon zakładany to tylko 8 ton na sucho ale narasta wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, Zawisza napisał:

U mnie to samo. Poli nigdy nie stosowałem, drożej wyjdzie niż dając  oddzielnie N P K

 

@Up

Drożej na pewno nie. Przelicz sobie czysty składnik dać tyle samo to zobaczysz :)

Ja dając blisko 100kg czystego fosforu musiałbym walnąć 500kg polifoski 6 :0

Matematyka się kłania. 

Biorąc ceny np ze zwolenia z kartki wyżej

Polidap 2160  (180*3,478= 626 zł ; 460*3,95=1817 zł ; ) = 2443 zł Przy polidapie zaoszczędzasz 280 zł w porównaniu do kupowaniu każdego nawozu oddzielnie 

Polifoska 6 - 1740 - 60*3,478 = 208,6 ; 200* 3,95= 790; 300*2,58= 774 = 1772,6 zł. Kupując poli zaoszczędzasz na tonie prawie 33 zł, nie mówiąc już o pracy i czasie jaki trzeba by było włożyć żeby każdy nawóz oddzielnie wsypać i rozsiać. Kupując rosyjską ultrę 8  która ma lepszą rozpuszczalność fosforu i o 20kg więcej azotu zaoszczędza się koło 200 zł, bo zazwyczaj jest koło 100 zł tańsza 

Mocznik 1600 - kg czystego składnika wynosi 3,478 zł 

Sól potasowa 1550 - kg czystego 2,58 zł

Superfosfat wzbogacony 1580 - kg czystego 3,95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Tylko że polidap kupiony tydzień temy po 2073 brutto a sól po 1393 brutto a saletra wczoraj po 1130 oraz oferta na mocznik wschodni po 1450 dzis ceny brutto Wszystko kupione z ofert na OLX Ceny Ultry ani polifoski nie znam

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Przeliczałem w tamtym roku, gdzie cena polidapu była nieco ponad 1800zł, a polifoska w granicach 1550 wychodziła korzyść dla fosforanu. W kwestii rozsiewu nie widzę oszczędności bo kilogramy trzeba rozsiać te same :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Sol wysiewasz kiedy masz luzy nawet miesiac przed siewem kukurydzy ,mocznik cała dawka bezposrednio pod agregat przed siewem a fosforan w podsiewacz  to tylko dwa przejazdy /pogłównie sie nie sieje wyższe straty azoty i ewentualnie susza No chyba że ktoś miesza polifoskę z azotowymi to ma jeden przejazd

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

W kukurydzy tak, ale w innych przypadkach już nie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Rozmawiamy o kukurydzy bo u mnie na zboża i rzepak to ultra lub inny wieloskładnik wschodni/lepsza przyswajalność  fosforu i tego nikt chyba nie zaneguje/Fosforyty rosyjskie jedne z najlepszych w swiecie/chodzi o przyswajalnośc/

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Dla mnie to ogólna rozmowa, a polidap fajny nawóz nie tylko pod kukurydzę. Na słabszych stanowiskach jesienią polidap a wiosną korn-kali jest niegłupim rozwiązaniem

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj