Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, marko-kolo napisał:

u mojego dilera też dopiero zjeżdżają  nawozy zamawiane w czerwcu ...przynajmniej tak twierdzi :D

polifoska 6 -1640 

mocznik - 1420 

saletrzak - 1060 

zamówione po 5 ton ... ma dojechać w ciągu 7 dni 

Cena teraźniejsza czy czerwcowa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

hardkor113 napisał:

pawlus224 napisał:

W lokalnym sklepie takie ceny (lubelskie LLE) :

15424426716072041967565.jpg

1542442695370488097060.jpg

Blachnio i w Piaskach sporo sobie ceni ja znalazlem saletre po 1180brutto

akurat saletre ma droga ale poli i rsm najtańszy jaki znalazłem


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Rsm sie nie interesowalem a Poli narazie nie kupuje Ogolnie to podoba mi sie u niego to ze ma duzy asortyment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
30 minut temu, mk9422 napisał:

Cena teraźniejsza czy czerwcowa? 

cena do zapłacenia na dziś 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

hardkor113 napisał:

Rsm sie nie interesowalem a Poli narazie nie kupuje Ogolnie to podoba mi sie u niego to ze ma duzy asortyment

pewnie że tak trzeba kupować to co się chce a nie to co jest


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
37 minut temu, marko-kolo napisał:

cena do zapłacenia na dziś 

Cena na poli 6 całkiem ok jak przy takiej ilości. Gdzie zamawiałeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
54 minuty temu, robi57362 napisał:

 

pewnie że tak trzeba kupować to co się chce a nie to co jest

umnie rsn 26  900 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
1 godzinę temu, hardkor113 napisał:

 

Blachnio i w Piaskach sporo sobie ceni ja znalazlem saletre po 1180brutto

Daleko ta saletra w tej cenie ? Ilosci tirowe czy detal rowniez ?

Z tym szerokim asortymentem (Łęczna i Brzeziny) to bym nie przesadzal bo w zeszlym roku nie mieli saletrosanu , siarczan "jechał" tydzien zanim mozna bylo go kupic , w łęcznej RSM nigdy nie bylo i nie ma , nasiona kwalfikowane zbóż to tez temat nie warty zachodu u nich . Jedyna pociecha ze na czym moze to zawsze jakis rabat da dla stalego klienta , no i Śor wychodzi korzystnie cenowo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Wilkolaziak ilosci w detalu jak i tirowe. W Piaskch nie mozna powiedziec sklep zaopatrzony bardzo dobrze. Co chcesz to maja a jak nie maja to sprowadzia
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

pawlus224 napisał:

1 godzinę temu, hardkor113 napisał:

 

Blachnio i w Piaskach sporo sobie ceni ja znalazlem saletre po 1180brutto

Daleko ta saletra w tej cenie ? Ilosci tirowe czy detal rowniez ?

Z tym szerokim asortymentem (Łęczna i Brzeziny) to bym nie przesadzal bo w zeszlym roku nie mieli saletrosanu , siarczan "jechał" tydzien zanim mozna bylo go kupic , w łęcznej RSM nigdy nie bylo i nie ma , nasiona kwalfikowane zbóż to tez temat nie warty zachodu u nich . Jedyna pociecha ze na czym moze to zawsze jakis rabat da dla stalego klienta , no i Śor wychodzi korzystnie cenowo .

przejedz sie na brzeziny tam kwalifikat to nie jest problem ba nawet dostalem co chcialem a i rsm mają


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
2 godziny temu, mk9422 napisał:

Cena na poli 6 całkiem ok jak przy takiej ilości. Gdzie zamawiałeś? 

lokalny diler podlaskie ..no niestety resztki bo chciałem więcej a było tylko tyle 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155
6 godzin temu, Bambi14 napisał:

dzis dojechaly do mnie nawozy z netogrodu w ilosci 23,5 t bo kierowca twierdzil ze ma ciezsze auto niz inne w firmie i tylko tyle mogli mu na azotach zaladowac, takze czekam az jeszcze jeden worek dowioza. Przypomne ze nawozy zamowilem w czerwcu na przedplate, mialy byc we wrzesniu, dojechaly dzis po 50 telefonach i zalozeniu im sprawy na policji. Mimo ze cena byla atrakcyjna w czerwcu to w przyszlym roku nie kupie nawozu w tej firmie, bo to co nie przespalem i co osiwlem przez nich to moje, takze ja nie polecam z ta firma interesow.

to świętujemy i mi i tobie się udało ;)  gratuluje. Ale można osiwieć przy net ogrodzie :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Kupujcie   do wiosny daleko wszystko przez wasze pieprzone suszowe  wnioski przynajmniej macie na co wydać teraz

 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Tą śmieszną suszową jałmużnę można se w dooope wsadzić, co mi po 250zł jak wszystkie uprawy na piachach oprócz żyta plonowały około 1t. Rzucą taki ochłap na otarcie łez a wśród sprzedawców nawozów nagle sraczka się zrobiła z cenami, bo rolnik niby przy kasie teraz jest dzięki suszowemu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
19 minut temu, Gringo1 napisał:

Kupujcie   do wiosny daleko wszystko przez wasze pieprzone suszowe  wnioski przynajmniej macie na co wydać teraz

 

Widze ze kolega z tych ktorzy mawiali "szacujcie , szacujcie itak nic nam nie dadza " u mnie nawet Soltys wsi gadal podobnie a teraz mu mina zrzedła ;)

1 godzinę temu, robi57362 napisał:

 

przejedz sie na brzeziny tam kwalifikat to nie jest problem ba nawet dostalem co chcialem a i rsm mają

Rsm to tak podejrzewalem jak mowisz , w GS w Ludwinie tez ktos sprzedaje (albo sprzedawal) bo beczki niebieskie z napisem stoją , a co do kwalfikatu to mają tą samą ofertę na Brzezinach co i w Łęcznej a przynajmniej jesli w Lecznej nie ma to w domysle mowia ze i na Brzezinach nie ma . Za to ceny tego kwalfikatu są przesolone no i 2 lata temu jeczmien ozimy dostarczyli dopiero pod koniec wrzesnia .

Oczywiscie nie to , ze nie polecam tej firmy bo jest naprawdę ok. i sam kupuje u nich prawie wszystkie nawozy i śor (choc jest tego niewiele) jesli chodzi o obslugę klienta to jeden z pracowników ma pojęcie co sprzedaje i zawsze mozna wybrac albo tanszą opcję albo lepszą jesli chodzi o opryski , z nawozami w zeszlym roku opuscili mi chyba z 15zl na tonie saletry ale lepiej miec porownanie cen bo czasami mozna przeplacic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubelskie pow. Janowski saletra 1170 bb, 1190 worek, mocznik 1430 worek, 1400 bb, pulgran 1380, pulgran z siarką 1270, saletrzak 990 worek, 980 bb, brutto na dzień dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
13 godzin temu, bizonlukaszZ056 napisał:

Lubelskie pow. Janowski saletra 1170 bb, 1190 worek, mocznik 1430 worek, 1400 bb, pulgran 1380, pulgran z siarką 1270, saletrzak 990 worek, 980 bb, brutto na dzień dzisiejszy.

Pulgran i pulgran z siarka u nas o grubym moczniku sprzedawcy jeszcze nie slyszeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    108
18 godzin temu, KlimekPL napisał:

Tą śmieszną suszową jałmużnę można se w dooope wsadzić, co mi po 250zł jak wszystkie uprawy na piachach oprócz żyta plonowały około 1t. Rzucą taki ochłap na otarcie łez a wśród sprzedawców nawozów nagle sraczka się zrobiła z cenami, bo rolnik niby przy kasie teraz jest dzięki suszowemu.

Ja w tej chwili mam ofertę na Zaksan za 1090 netto z dostawą, wyżej facet pisze ze kupił w czerwcu za 740 zł także 350 podwyżki  na saletrze w Grupie Azoty. Sprzedawcy kupują i sprzedają na bieżąco nie znam żadnego żeby miał tyle kasy żeby magazynować tysiące ton i poźniej sprzedawać. Nie wydaje mi sie że istnieje możliwość zamówienia nawozu w czerwcu z dostawą w listopadzie po cenie czerwcowej bo to nie nierealne np. ze względu na podwyżki jak widać powyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawozy będą szły cały czas w górę, w grudniu od 60 zł do 80 zł na azocie i ok 30 zł na NPK.

W tym roku nie będzie tąpnięcia i wysokich stanów magazynowych jak rok temu. 50 % produkcji GA, Siarkopolu, Luvena i  Anwilu wyjeżdża z kraju, gdyż to się bardziej opłaca, a po ostatnim roku dilerzy zmniejszyli kontrakty u producentów.

Dodatkowo nie ma zbyt dużego wjazdu nawozów z zagranicy, miesiąc temu ok 20 tys ton Ultra 8 wpłynęło do Gdańska i Szczecina i już tego nie ma. Jedynie co to sporo węgierskich saletrzaków jest na południu kraju i zapewne niewielkie ilości różnych nawozów w przygranicznych miejscowościach.

Od przyszłego roku drożej będzie się płaciło za gaz i prąd największe koszty w cenie nawozu, drożej też kosztują surowce. A dzięki unii europejskiej więcej płąci się za ekologiczne sprawy itd. itp.

Na rynkach światowych nawozy są droższe niż w Polsce, a nasi producenci nie chcą być docelowo tansi niż inni i będą co miesiąc podwyżki w hurcie dopóki nie dojdą do cen jakie są obecnie na świecie.

Wskazówka na przyszłość --> Kupować w czerwcu/lipcu wtedy ceny hurtowe są najniższe.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Ja saletre zakupiłem w czerwcu i dojechała  na koniec października po 860 brutto także parę tysięcy do przodu w porownaniu z obecnymi cenami😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
a ja zamiast kupywac nawozy zainwestowalem w ziemie i h.j z tego mam
  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj