Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szu15000    227
@hibertusik - mocznik ma odczyn zasadowy ale jak dojdzie do hydrolizy i nitryfikacji to zakwasza tak samo glebe :)
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

stosował ktos bacteriosol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Cześć , mam pytanie odnośnie Tarnogranu PK ? Jakie macie opinie na temat tego nawozu.  Wiadomo to nie Polifoska , azotu niema, przelicajac skladniki wychodzi podobna cena .

Stosujecie ten nawoz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Rozpuszczalnosc 5% fosforu w Tarnogranie wystepuje w  kwasach mineralnych. Reszta w wodzie i obojetnym cytrynianie amonu. Jesli chodzi o te kwasy mineralne to chyba nie bdbd to szybko dostepne dla zboz tak ? Tarmogran PK 12-23 (6-4-10) za 1000zl , Polifoska 6-20-30  (7) 1600zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25228

Zdecydowany plus na korzyść polifoski. W jednej granuli masz wszystkie składniki, równomierna granulacja więc równy rozsiew, nie pyli.

Jakbyś dobrze przeliczył to i dużo taniej wyjdzie. Zauważ że najdroższym składnikiem jest fosfor, a tego w polifosce masz zdecydowanie więcej.

Dla mnie potafoski tarnograny to najgorsze nawozy.  Kiedyś były jeszcze superfoski, nie wiem czy są, ale tam jeden worek potrafił być czerwony od soli a w drugim sam superfosfat - taka dokładność zmieszania :D. No i oczywiście dużo frakcji pylistej.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Akurat od x lat stosujemy Polifoski roznego rodzaju. Jesienia tylko na 2 ha kupilem Tarnogran  25 NPK zeby zobaczyc jakie bd efekty.  Fakt pylisty byl, zostawilem kontrole na polu tzn ok 10m nie dosialem nawozem i albo mi sie zdaje albo juz mozna zaobserwowac  roznice we wzroscie roslin. Obok kawalek tej samej ziemi wysiana Polifoska  i roznicy niema miedzy roslinami. Przez to pytam jakie Wy macie opinie.

1 godzinę temu, Agrest napisał:

Zdecydowany plus na korzyść polifoski. W jednej granuli masz wszystkie składniki, równomierna granulacja więc równy rozsiew, nie pyli.

Jakbyś dobrze przeliczył to i dużo taniej wyjdzie. Zauważ że najdroższym składnikiem jest fosfor, a tego w polifosce masz zdecydowanie więcej.

Dla mnie potafoski tarnograny to najgorsze nawozy.  Kiedyś były jeszcze superfoski, nie wiem czy są, ale tam jeden worek potrafił być czerwony od soli a w drugim sam superfosfat - taka dokładność zmieszania :D. No i oczywiście dużo frakcji pylistej.

Ja przeliczalem koszt 200kg Tarnogranu i 150 kg Polifoski akurat zeby bylo mniej wiecej po rowno skladnikow . Tarnogran  PK ma wiecej dodatkowych skladnikow jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Akurat jeśli sypiesz co roku tej Polifoski z 250kg to nie zauważysz tego gołym okiem i napewno nie po roku stosowania.Jak chcesz to tak z 3 lata na tym kawałku zrób test to może i coś zauważysz.Osobiście nie uważam tych tarnogranów,lubofosek i tego typu nawozów.Cena świadczy o towarze.Sam sypie Poli 6,Białoruski 7-20-30,Dominator i w tym roku może Ultre spróbuje kupić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72
Dnia 19.03.2018 o 18:43, ASZv3 napisał:

To chyba na termin sierpień 2020 ;)

Albo z agroloku :D a tak poważnie to jak brutto z terminem do końca roku to  nawet dobra cena. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Za tonę. Jest to mocznik z jakiegoś tam przesiewu czy coś podobnego. Jedna granula mniejsza druga większa, trochę takiego jakby pyłu. Zawartość azotu 44 procent. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

znaczy zmiotki z magazynu :)


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

problem bedzie z równomiernym  rozsianiem a ten pył może popalic rosliny

Edytowano przez marulekk
  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25228

Dokładnie - możesz mieś problem z wysiewem - na pewno nie w wiatr. ale różnica w cenie może zrekompensować niewygodę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
Dnia 23.03.2018 o 18:34, thor1984 napisał:

Zakupionu mocznik z Azotów po 820 zł/t

W jakich opakowaniach Ci przywieżli ten mocznik?

Mi dzisiaj przywieźli 21 ton Pulrea po 1195 brutto. Tylko widzę że nie ma plomb na big bagach a zawsze były. Troche podejrzane. 

Dodam że towar przez firmę AGRA zamawiiany i oni są dealerem grupy azoty. Co o tym myśleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

Ja bym dzwonił najpierw do dilera a później do producenta.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Mam niby list przewozowy z Puław  i dowód wydania tego nawozu ale dziwne że nie ma plomb. Będę musiał jutro to zweryfikować chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Ja sam przywoziłem bo brałem tylko 2 tony. A nawóz był w big bagach. Co do plomb to big bagi były zaplombowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Z tego co się dowiedziałem to nie zakładają plomb na Pulan, Pulrea i Pulsar. 

Nawozy w big begach produkowane w Puławach posiadają wkładki polietylenowe zgrzewane i nie są zakładane plomby.
Dotyczy to nawozów: Pulan, Pulrea, Pulsar. Należy jednak zwracać uwagę, czy wkładka polietylenowe nie jest uszkodzona. Przed zgrzaniem jest odsysane powietrze z big begów w celu ich nie uszkadzaniu przy ich piętrowaniu / układaniu w warstwach.

10 minut temu, thor1984 napisał:

Ja sam przywoziłem bo brałem tylko 2 tony. A nawóz był w big bagach. Co do plomb to big bagi były zaplombowane. 

a co pisze na big bagu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

kolego ja brałem mocznik nwt z jakiegoś tam przesiewu nie ten "normalny" mocznik. Ta foliowa wkładka w której jest nawóz jest rozcięta od góry ale zaplombowana. A u Ciebie jeśli ta foliowa wkładka jest cała i nie nosi jakichś oznak majstrowania to może nie musi być plomby. Najlepiej podjedź  na jakiś inny skład i zobacz czy na big bagu mocznika jest plomba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Kupiony cały samochód nawozów w BB z Litwy:

- Mocznik 46% N - 1030 netto - 10 ton,

- Saletra 34.4% N - 930 netto - 10 ton,

- NPK 4-16-34 - 1100 netto - 4 tony.

Podana cena z dostawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Azotowe delikatnie w dół, saletra amonowa Anwil lub Zaksan 1050 brutto z dostawą przy nie wielkich ilościach a w ubiegłym tygodniu były 1080-1090 brutto, chyba się firmy handlowe troszkę zapchały towarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj