Polecane posty

Arek    218
21 godzin temu, kuba24051 napisał:

we wzroscie i plonie nie bylo roznicy ale w przeliczeniu na czysty skladnik saletrosan wyszedl mnie drozej

A siarke masz za darmo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Co lepiej stosować na rzepak: kizeryt czy siarczan amonu? Stosowałem zawsze siarczan, ale w tym roku zastanawiam się nad kizerytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Luvena kalium to podróbka kornkali, dłużej się rozpuszcza. Siarczan magnezu z zlotnik z dostawą do domu 29netto  


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Luvena podobnie ja te -foski tanie I najlepiej na nich hurtownie zarabiaja a uzywaja ich doplatowcy sypiac po 100kg na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
4 godziny temu, BENNY82 napisał:

Luvena podobnie ja te -foski tanie I najlepiej na nich hurtownie zarabiaja a uzywaja ich doplatowcy sypiac po 100kg na hektar

Kim są doplatowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Pewnie chodzi o takich, którzy na swoich ziemiach przeorują perz raz w roku i rozsieją trochę łubinu aby na dopłaty się załapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
Napisano (edytowany)

To są rolnicy unijni. Zjawiaja się w arimr pomiędzy 10 a 15 maja i później ich nie widać przez resztę roku.

Jak to mój szwagier mówi emerytowany k**wa policjant w taxówce na krusie. 

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Kupione polifoska krzem 1260 netto przy 20 tonach saletrosan 1000 netto przy smiesznej ilosci oferte mialem na ultre 1250 netto.

Myslicie ze ceny dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

To są rolnicy unijni. Zjawiaja się w arimr pomiędzy 10 a 15 maja i później ich nie widać przez resztę roku.

Jak to mój szwagier mówi emerytowany k**wa policjant w taxówce na krusie. 

Wypraszam sobie, ja też jestem w agencji raz na rok a uważam się za normalnego rolnika! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Mój sasiad to raz w roku w agencji ,raz w roku w banku a na polu ni razy w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
Napisano (edytowany)
8 minut temu, 20CBR12 napisał:

Wypraszam sobie, ja też jestem w agencji raz na rok a uważam się za normalnego rolnika! 

A jeździsz taksówką i jesteś policjantem na krusie? ;)

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Można jeździć na taksówce i uprawiać ziemię. Ale chodzi o to aby tą ziemię uprawiać zgodnie ze sztuką rolniczą, siać, nawozić, zbierać plony, dbać o glebę. A pola niektórych dopłatowców wyglądają gorzej niż ugory, niektórym się nawet orać już nie chce i tylko talerzują, rozrzucą nasiona byle czego, zabronują i zostawiają do wymaganego terminu a potem znowu talerzówka, leży taki bałagan pół roku i znowu to samo. I marnieją tak spore kawały ziemi, chciałem pobrać w dzierżawę i proponowałem nawet czynsz w wysokości 100% JPO ale oni chcą całe dopłaty razem z dodatkiem do wysokobiałkowych :) No cóż, mają prawo, ich ziemia i mogą robić z nią co chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odnośnie Kizerytu i polskich zamienników liczyłem kiedyś to kizeryt wychodził taniej za czysty składnik, ale to wiadomo zależy od ceny w danym momencie. Teraz wolę dać gips i wapno magnezowe. Za 200 zł z rozsianiem to mam po tonie każdego z nich na polu. Ale interwencyjnie kizeryt według moich spostrzeżeń daje radę jednak na większą skalę są tańsze rozwiązania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116
11 godzin temu, king12 napisał:

Cena dobra bo ja mam kizeryt 1300 

Pochwal się kolego gdzie masz takie ceny kolego 

Dostałem takie propozycje cenowe z Agroloku z dostawą na miejsce. Poszedłem do znajomego i zapytałem czy sprzeda w takich cenach. Sprzedał. Mały lokalny sprzedawca w okolicach Poniatowej.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

Ceny nawozów z dzisiaj: zachodniopomorskie, opakowanie big-bag, ceny brutto

Saletra YaraPrill 34,5N 1150
YaraBela 27N  970
Mocznik  1200
Polifoska 6-20-30 1490
Ultra 8-20-30 1390
Kizeryt 1290

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Saletrzak 950zł, południowa Wielkopolska


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242
18 godzin temu, damianzbr napisał:

Odnośnie Kizerytu i polskich zamienników liczyłem kiedyś to kizeryt wychodził taniej za czysty składnik, ale to wiadomo zależy od ceny w danym momencie. Teraz wolę dać gips i wapno magnezowe. Za 200 zł z rozsianiem to mam po tonie każdego z nich na polu. Ale interwencyjnie kizeryt według moich spostrzeżeń daje radę jednak na większą skalę są tańsze rozwiązania. 

Agro sulca? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Agro sulca? 

Nie, agrosuka to jest sam gips.

Ja porównywałem z tarnobrzegu siarczan magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Czyli damian nie polecasz Agro(suki)? Właśnie coś mnie średnio wysoka cena zastanawia. Chyba obstawię w tym roku siarczan granulowany jako wspomaganie, bo zamierzam siać korn kali po 300 kg, a w tej dawce będzie prawie 70 kg kizerytu. Kali na płd opolskiego 1090 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj