Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25517

Mogę zapytać dlaczego nie stosujecie RSM-u? Sprawa logistyki, ewentualne poparzenia czy zbyt duże zakwaszanie gleby, może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja RSM na drugą dawke stosuje. W tym roku pierwszy raz stosowałem. Lekkie poparzenia ale to z silnego wiatru podczas pryskania. Nie moge sie za bardzo wypowiedziec bo za krótki okres stosuje ale ogolnie nie narzekam. Tańszy niż saletra, Równomierny rozlew, dawke mozna ustalić prawie że idealnie, 3 formy azotu, lepsza przyswajalnośc podczas suszy. W pierwszym roku wiekszy koszt bedzie bo trzeba kupić mauzera i końcówki rozlewowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja w tym roku cały rzepak jadę RSM. Pierwszą dawka ok 350l/ha 26S drugą co najmniej 300l/ha 32.

Natomiast większość pszenicy z konieczności potraktuje w pierwszym zabiegu Saletra ale na N2 planuje dac już RSM 32.  Zobaczymy jak to będzie. Co do pobierania podczas suszy to gość z Grupy Azoty mówił mi, że jak jest susza to żaden nawóz nie jest dobrze pobierany. 


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

650l/ha ? grubo 

dla mnie to za wiele za dużo.

W tym roku przy 200 N średni plon z całości równo 5t/ha, a na jednym polu ponad 6t.

Teraz jeśli rzepaki przezimują już widać, że nie będzie takiego plonu bo nie ma obsady 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No to gratuluję. U mnie wynik raczej ciężki do zrobienia. W zeszłym roku dałem ok 240kgN/ha a plon dobrze ponad 4t. W tym sezonie chce dać podobną dawkę, no ale jeszcze zweryfikuje wiosną. Może trochę N2 zredukuje.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

u mnie może był taki plon bo roślin z rodziny  kapustowatych nie było na polu. No może na kilku polach były czasami poplony. 

Ale tak jak mówię ten rok  co będzie, jeśli rzepak przezimuje to na bank nie będzie takiego plony bo obsada jest niższa o 1/3 w porównaniu do tamtego toku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jeszcze możesz się zdziwić :)

Ale wiele zależy od pogody zimą.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
13 godzin temu, Agrest napisał:

Mogę zapytać dlaczego nie stosujecie RSM-u? Sprawa logistyki, ewentualne poparzenia czy zbyt duże zakwaszanie gleby, może coś innego?

My nie stosujemy RSM bo za dużo zabawy, poza tym zalać pilmeta 2518 rsm i ciągnąć go zetorem 7211 z wiosny to by więcej się grzebał jak robił. A tak to wyciągamy 2 przyczepy w pole i rozsiewamy. Na drugi dzień znowu 2 przyczepy. Siejemy Ursusem 1224 z amazone 2000Zam a ładujemy po 1t żeby się nie topić.  A tak to trzeba wracać po rsm, tankować lub mieć mauzery/cysterne i wyciągać w pole. Wiadomo, jak bym stosował to by inaczej to rozwiązał. Saletra jak dla nas jest bardziej wygodniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W min przypadku RSM wydaje się być wygodniejsze bo nawozy rozsiewam sam więc wszelkie załadunki, przejazdy (tym bardziej na dwa ciągniki) są dla mnie kłopotliwe. No ale to się okaże. 


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

U mnie pierwsza dawka RSM była by okej. Ale już później nie bardzo, bo jednym opryskiwaczem ciężko by było obskoczyć nawożenie i ochronę bo opryskiwacz chodzi na 250ha. Chyba że starego pilmeta bym przeznaczył do rsm. Ale to może kiedyś, może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kizeryt 1020-1040netto. Ale biorę MacroSpeed Green czyli zamiennik Kizerytu po bodajże 970netto.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwestero88    48

Woj. mazowieckie gm. Nieporęt zamówione 5 ton Saletry - 1000zł/t , 2 tony saletrzak 27 - 900zł/t, paleta mocznika 1340zł/t , polifoska 6 1540zł 

Wszystko ceny brutto

Edytowano przez Sylwestero88
dopisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

To ja jestem niedaleko od ciebie, bo z gminy Radzymin i ja miałem od swojego dostawcy ofertę na saletrę 1100 i gość zapowiedział, że będzie już tylko drożeć. A skąd bierzesz nawozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwestero88    48
4 godziny temu, KlimekPL napisał:

To ja jestem niedaleko od ciebie, bo z gminy Radzymin i ja miałem od swojego dostawcy ofertę na saletrę 1100 i gość zapowiedział, że będzie już tylko drożeć. A skąd bierzesz nawozy?

W piątek dzwoniłem do KAZY tak mi zaproponowali jutro jadę do niego zobaczyć  jeszcze saletrzak węgierski. Zdziwiony jestem bo w Emilianowie na SKP juz jest po 1200 saletra wyszków 1120zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

U mnie saletra 1150, mocznik 1450, polifonii nawet nie mają. Ceny brutto, mały worek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208
22 godziny temu, Sylwestero88 napisał:

Woj. mazowieckie gm. Nieporęt zamówione 5 ton Saletry - 1000zł/t , 2 tony saletrzak 27 - 900zł/t, paleta mocznika 1340zł/t , polifoska 6 1540zł 

Wszystko ceny brutto

Ja kupiłem 4,5t mocznika po  1200brutto i zamówiona polifoska 6 po 1410zł brutto. Inne oferty jakie miałem  na polif6 to 1440 i 1490.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Dnia 12.11.2017 o 12:22, XTRO napisał:

swoją drogą jakie macie oferty na kizeryt ?

1070 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Koledzy ja jestem przekonany ze na wiosne będą spore ............... OBNIŻKI !! 

Dlaczego? A ZAliczki w listopadzie :)

ON wiedzą kiedy rolnik ma pieniądze i wiedzą ze wówczas podniesienie cen to norma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530
3 godziny temu, aro1975 napisał:

1070 netto

 przy 8-mio procentowym vacie ?

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo2662    70

Ja także byłem pewien obniżek na wiosnę tego roku i niestety one nie nadeszły, nauczony sytuacja z wiosny wolę teraz kupić nawozy bo na wiosnę obniżki będą albo i nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wiosną jedynie za azot przepłaciłem, bo w ubiegłym roku jesienią była na niego ekstra cena, a reszta na plus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj