Polecane posty

garek    155

pszenica paszowa bruttodobiaj do 480 zł w jednym z puntów a jeszcze występuja potrącenia


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Jak dla mnie to jest jakaś zmowa cenowa, ale pomiędzy zakładami. Dzisiaj na stronie "Polic" sprawdzałem Polifoska 6 - 2720 zł/tona - cennik ważny od 1 sierpnia.

Dla mnie tłumaczenie, że wzrosły ceny surowców i energii to jest nawijanie makaronu na uszy. Energia owszem, zdrożała, ale nie o 50%. A czy ceny surowców mogły w ciągu roku zdrożec o 100% ??? Wątpie. Podobnie było w tamtym roku z cenami materiałów budowlanych.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JCBFastrac    0

Ja ostatnio rozmawiałem z gościem do którego bierzemy pasze dla bydła on ma 50 ha sieje tylko zboże też wali tyle nawozów i opryskow i mówi że od tamtego roku nawoazy podrożały od 150 do 200%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Panowie to jest skandal w niemczech tylko mocznik jest drozszy niz w Polsce a jakie dopłaty a jakie ceny plonów rolnych to jest skandan Police niby zakład ten nalezy do polski a jak zdzieraj to jest zmowa cen ja nie widze innego wytłumaczenie w niemczech odpowiednik polifoski 8 kosztuje około 1700zł

o co tu chodzi niech dadza jakies konkretne dopłaty albo zniosa ceny nawozów i oprysków a podwyzsza ceny zboza bo bedzie zle.

Polski rolnik długo tak nie pociagnie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

wczoraj kupilem:

polifoska 6 - 2700zl

saletra amonowa - 1150 zł

ciekawe czy dobrze zrobilem robiac zapas saletry na wiosne, modlmy sie zeby panstwo wprowadzilo jakis program i zwrocilo z 30% do nawozow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ja też kupiłem już trochę azotowych na wiosnę. A ze wszelkich znaków na niebie wynika, że to był dobry krok. Ponieważ ceny nawozów azotowych też mają wzrosnąc. I myślę, że do wiosny to będzie różnica około 20-30%. U Nas saletra była po 1100 zł/t, a saletra Can 1350 zł/t. Polifoska 6 po 2440 zł/t. Ale w aktualnym cenniku z Polic, loco zakład kosztuje już 2720 zł/t (czyli u dustrybutora będzie po 2800 zł/t).

Jeśli chodzi o nawozy fosforowo-potasowe, to kupiliśmy tańszy ( prawie o połowę), z mniejszą ilością fosforu i potasu, bo cena Polifoski to jest chyba jakaś kpina!!!!!!!!!!!!

I jeszcze jak czytam post @pawelu, że ceny nawozów w Niemczech są niższe niż w Polsce (pomimo wyższych dopłat) to sprawa jest prosta, komuś bardzo zależy na tym, aby Polskie rolnictwo odeszło do historii :angry:

@zbigniew, zapomnij o jakimkolwiek zwrocie 30% kosztów nawozów, zapomnij o programie państwa. To jest w kraj w którym rządzą "eskimosi",a jakby tego było mało, to Donek Tusk zbiera już na kampanię wyborczą, więc po co robic sobie złudne nadzieje.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

wychodząc z założenia że wiekszość rolników ma pola utrzymane w dobrej kulturze i zapasy PK w glebie na poziomie srednim-wysokim to zróbmy taka zmowe jeden rok siejemy bez nawozów sztucznych nie powinno być wielkich spadków plonu ani degradacji gleby a dam se łeb przy samej d*pie urwać że by bida w ocz zakładom chemicznym zajżała i by juz nie pieprzyli o wielkim eksporcie i zbędnym rodzimym rynku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

w pelni popieram tyle ze rolnicy sa malo zgrani i nigdy takie cos sie nieuda, apropo wie ktos jakie sa ceny nawozow w rosjii moze oplacaloby sie sprowadzac?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Także popieram w 100%. W przyszłym roku potas i fosfor kupimy tylko pod kuku. Tak że niewiele ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

saletra z canwilu 1600 zł/t od po.średnika ;) heh trzeba sprzedać ze 3 tony pszenżyta żeby kupić tone saletry


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ceny poszły w gore u nas za tonę polifoski trzeba dwa 2500zł podług zeszłego roku tona kosztowała 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZON    0

Saletra loco włocławek 1035zł/t netto

Mocznik puławski franco 1550/t netto

Saletrzak canwil 930zł/t locco

saletrzak tarnowski 910 /t netto loco tarnów

saletra puławska loco 1035zł/t netto

police na wrzesien ceny fabryczne -1% upust

Zapraszam do współpracy 515-269-013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

strzymek gdzie kupiłeś tak tanio sól i jaką ilość ,bo ja już w sierpniu kupowałem po 2000zł :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

no ci sie nie opłaci drugi koniec polski mają jeszcze z 20ton dwa tygodnie temu była po1350 zł/t ale leżąc w magazynie dziwnym trafem zdrożała hi :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Saletra magnezowa 1140 zł/t


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

u mnie saletra ZAK 1070 za tone salmag 990 , RSM 960zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Saletra Puławska 34 % N-1050 zł/t brutto. Zakupiona w lipcu, 24 t w big-bagach. Reszta cen mocno nieaktualna (Kemira Power 5-10-25 w lipcu po 1640 zł/t, Polifoska 5 w kwietniu po 1500 zł/t).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

Dwa tygodnie temu znajomy kupił saletrę po 1130 zł. tona .Po ile u was jest Panowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszeliście może, że nawozy mają tanieć? Rozmawiałem ze znajomym, któremu firma z którą współpracuje odradziła kupno nawozów teraz, bo mają tanieć, na jednym z portali też coś o tym słyszałem. Co Wy o tym sądzicie? Kupować, czy czekać az będą tańsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he he he przy obecnej opłacalności mnie jak i 3/4te znajomych rolników i tak nei stać na zakup nawozów i kupie może 1/3 tego co normalnie i mam ogromną nadzieję że cana nawozów zes*a się tak samo jak cena ropy na światowych rynkach był bum na materiały budowlane teraz na nawozy więc nawozy muszą stanieć bo przecież nikomu absolutnie nikopu po tych cenach nie opłaci się ich stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj