Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25581

Azotowe polskie od października w górę, import ponoć systematycznie po kilkadziesiąt zł również w górę przy każdej dostawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

A to czasy się nie zmieniły? Dziś wsiada się w osobówkę, a skład ze sklepu zasuwa do Ciebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ja to tylko nie kumam, sprzedawcy straszą podwyżkami i juz mają klientów pełen plac :D a później lipa bplistopad nie mają co zrobić z nawozami i jak w tamym roku po 790 saletra wschodnia była w listopadzie, wiem że to i tak teraz ceny są dosyć niskie porównując kilka lat wstecz jak potrafiły być  grubo ponad 1300 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Ale zastanawiające jest że każdy sprzedawca i przedstawiciel handlowy głośno mówi że w listopadzie mocne tąpnięcie cen wieloskładników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

kiedy generalnie sa najtansze nawozy azotowe i NPK w ciagu roku? Wakacje? Ogolnie to w tym roku w jakiej cenie mozna bylo kupic np. saletre najtaniej w ilosci calosamochodowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Saletrosan 26 na początku września kupiłem po 850zł a teraz nowa dostawa przyszła po 1025zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ceny z reguły w żniwa albo przed żniwami powinny być najlepsze najtansze, ale jak przyciągnął statek jakiegoś nawozu to cena leci, jak przestój w fabrykach to często troszke rośnie, ogólnie zauważam że jak zboża rzepaki drogie to i nawozu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

To raczej cena powinna być albo stabilna albo powinna spadać. Zobaczycie jak wzrośnie jak dostaniemy dopłaty. Już teraz robią podwyżki, żeby pozniej jeszcze więcej zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

jeżeli ceny pszenicy, rzepaku i kukurydzy utrzymają się na podobnym poziomie to więcej niz pewne że nawozy azotowe , fosforowe, czy potasowe również pójdą w górę, niestety takie czasy.. Agrocentrum kolno proponowało mocznik na początku tyg po 940zł + 10 zł do tony za płatność  każdy miesiąc później,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@up za jakie ilości? Ceny innych nawozów znasz np korn kali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

co sadzicie o nawozie ze wschodu PLONVIT 5-20-30? Cena sporo nizsza od Polifoski 6. Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Skład taki sam ale z dostępnością składników już gorzej po sypaniu tego plonovitu na użytki zielone i pod zboża jare plony spadły (zasobności nie sprawdzałem ) Według mojej opinii nawóz ciężko się rozkłada sól jest jaśniejsza niż w worku z solą potasową . Wracam do polidapu i soli potasowej koniec z wynalazkami i podróbkami polofoski 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja wysiewałem w tamtym roku (jeszcze mi nawet zostało) plonvit 3-19-29 ale ten nawóz jakoś mi się niewidzi niedość że są 3 różne ziarna (każdy składnik osobno) to jeszcze słabo się rozpuszcza w tym roku wróciłem jednak do polifoski bo w moich stronach ciężko dostać ultra8 ( a to nawóz podobny do polifoski tylko tańszy(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Też miałem kiedyś to cholerstwo i syf straszny, zbrylony, to co nie zbrylone to pyliło, od lat dajemy polifoskę a ostatnio czasami korn kali z polidapem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

Najtaniej zawsze przełom czerwca i lipca .

Podwyżka jest Faktem

Bardzo mocno w górę pójdzie YARA!

Ja nabyłem Saletrosan 26  po 850 i Zaksan po 950 ceny brutto

Razem około 26 t więc nie tak Dużo .

Znacie może ceny ultra ???

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

Ceny azotowych w B-B

Saletra - 1030zł

Saletrzak - 880 zł

Saletrosan 26 - 920zł

Mocznik - 1230zł  

 

Ceny za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ktoś śledzi ceny polidapu w ciągu roku?, kiedy optymalny termin zakupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj