Polecane posty

koczas    80

Dla mnie Pulan jako nawóz nie istnieje. Anwil bez porównania granula, grubsza, siewka czysta po sianiu, miałem w tym roku tonę puławskiej bo potrzebowałem trochę w małym worku ale już więcej nie biorę.
Granulacja litewskiej saletry jest bardzo ładna, powiedziałbym że nawet lepsza od Anwilowskiej. Kupiłem 150 kg na lokalnym składzie na próbę i było bardzo w porządku. Ciekawe jak działanie, bo rozsiałem niedawno na burak po prostu na próbę.
Rolserwis Kutno
A ta z Litwy to nie wiem. Pewnie scandagra

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

A ja właśnie jeszczę liczę, że spadnie bo słyszałem głosy, że litewska 34,4N po 720 netto. Skorzystałbym ale niepełne auto to już różnice cenowe będą mniejsze a trzeba trochę wesprzeć Anwil, żeby na koszykówkę więcej kasy dali :)

Też tak kolego słyszałem, ale dopiero lipiec sierpień i może być poniżej 700 zł netto:) No i Grupa Azoty też trzeba wesprzeć przecież skoczki od listopada zaczynają już sezon :D :D :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja tam nie widziałem różnicy między pulanem a anwilem. 

 

 

Po za napisem dla mnie różnicy też nie ma.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Raczej ze za cały. W ampolu był po 1220.
Mniejsze ilości około 1290 agrolok i chemirol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja wziąłem ultra 8 z Agrosimexu po 1260 netto/ auto. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Nawet agrosimex ma ultre, świat się kończy. U mnie zawsze najlepsza cenę na ultra 8 na pelny skład miał ampol merol a mniejsze ilości chemirol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

I bardzo dobrze. Jak by nie było konkretnej konkurencji to polifoska teraz była by droższa o dobre 400-500zł na tonie. W sezonie jeszcze droższa. Tak trzymać.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

miałem w tym roku saletrę litewską z achemy i saletrzak i nawozy są bardzo dobrej jakości bez pyłu, wschodnie npk z wiosny potrafią się troszkę skawalić ale lekko wystarczy lekko ze dwa razy opuścić na ziemię big baga i jest ok :) nie ma co przepłacać i brać tańsze ale mimo wszystko bierzcie świadectwo jakości i jak coś nie tak badąć :) nieuczciwa konkurecja w momencie zginie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Cenniki na nawozy azotowe zapewne bedą na przełomie lipca i sierpnia. Jakie obstawiacie ceny na saletre i RSM. W chwili obecnej w moich okolicach saltra jest na poziomie 1100-1200 zł brutto za tone. Podejrzewam że nowe ceny bedą poniżej 1000 zł w okolicach 900-950 zł brutto za saletre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

azoty mają ogłosic cennik w poniedziałek

Anwilową saletre juz mozesz dostac po 830 przy całym aucie, brytyjską Nitram podobnie

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Chyba mówisz o brutto. Netto przy pełnym aucie 750 spokojnie z Anwilu podobno chodzi

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

 Ot dzwoniła do mnie babka z agroloku i tyle zaoferowała, to tez piszę. O niższej cenie narazie nigdzie nie słyszałem z całą pewnością (poza plotami, że podobno ktos....i to tylko z Twojej strony na tym forum).

JAkby mi ktoś oferował auto za 800 lub mniej, to od razu bym sie decydował.

edit

żeby było jasne, netto

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Spoko. Po 845 netto to ja mogłem kupić 10 dni temu Anwil przy 5 tonach także powinno być sporo taniej. A agrolok to w nawozach i reszcie ratują bdb logistyka przy mniejszych ilościach i długie terminy. Choć chciałem tam kupić coś to zawsze chemiról spokojnie przebijal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

oferty na dziś:

- Yara Bela Extran 27 - 880 netto/t

- Yara NPK (5-10-25) - 1320netto/t

- Elplon STER NPK (5-15-30) - 1440 netto/t

 

 co o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Z tym elplonem to ostro lecą, niby wyłączność ale bez przesady. Za tyle brutto to kupisz polifoski 5 i 6 nie wspominajac o ultrach( jakbyś wyhaczyl 5tke której niestety brakuje to poniżej 1300 brutto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Dostałem info od człowieka z Azotów, ze u nich juz zadnej super obnizki nie bedzie i jak mam dostep do taniego Anvila czy importu to brac póki jest, bo Azoty nie obnizaja,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

NPK 8 19 29 BB 1317PLN brutto 24t można w kilku byle rozładunek w jednym miejscu. O azocie jeszcze nie myślę, może koniec sierpnia się zastanowię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Polifoska 6 z Ampolu - 1440zł brutto z dostawą ,dzisiaj miałem dostawę.Pytałem kierowcy ,czy coś wie o saletrze ,to mówił że ostatnio wiózł z Anwilu po 740 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj