Polecane posty

Alio    116

Ja dziś zamówiłem takie niedobitki nawozów na sezon.

Saletrzak 3 tony bb po 1010 brutto

siarczan magnezu siedmiowodny 1200 kg po 1320 brutto

Mocznik już 1460 brutto a była nawet propozycja po 1500

Wszystko z przywozem na podwórko w niedalekim punkcie sprzedaży. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nie wiem, ale pewnie piątkę trzeba szykować. Kierowca musi mieć uprawnienia i firma

 

Więc jak nie wiesz to po co zgadujesz, Podstawa ADR 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Kierowca ok, ale przewoźnik/szef buli duuzo więcej. Pisze nie wiem kolega mówił, ze w sumie ok 5 tys rok temu


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za gaśnicę :D

Oj bez przesady, za każdym krzakiem nie stoi ITD więc jakoś ten nawóz nam dowiozą tymi gminnymi ścieżkami.

 

Alio co sugerujesz z tym mocznikiem że była propozycja już po 1500zł. Że tanieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

polfoska 6 1570

polifoska 5 1520

salmag 1010

tarnogran 1040

sól potasowa 1420

Przy paru tonach po jakieś 20-30 złotych można urwać z ceny. woj. łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Sorry moj błąd, pochrzaniło mi się. To nie było tylko adr, wybaczcie. Kierowca coś ok 500-550 podstawa, cysterna 350, odnowienie 200, jeszcze egz nie wiem czy już w tej cenie. Niemniej jednak trzeba poświęcić trochę czasu trudno zdać.
Damian tak, ale formalnie będą mogli, chyba ze jakieś limity zrobią zobaczymy. Napisałem to tylko żeby staszkowi zobrazować. Szwagier będzie musiał ogarnąć adr bo jak wprowadzą to lipa, chyba połowa tras to z nawozami same rodzynki z tarnowa na warmie mazury i do Szczecina


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

NASZYM URZĘDASOM SIE NUDZI ZA BIURKAMI I DLATEGO WYMYŚLAJĄ DURNE PRZEPISY A POTEM ZGANIAJĄ ŻE TO UNIJNE WYMOGI I DLATEGO ATO JEST NIEPRAWDA BO UNIA WYMYŚLI JEDEN PRZEPIS A POLACY STWAŻAJĄ 10 INTERPRETACI TEGO PRZEPISU

Tu bardziej chodzi co można zrobić z Saletry amonowej poza wykorzystaniem rolniczo .A ten Artykuł w Agro Biznesie tyczył się wyłącznie saletry a nie wszystkich Azotów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Wczoraj dokupilem 100 kilo polidapu na koniczyne cena z nóg zwala 2150. Dobrze ze tylko 100 kilo


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Tu bardziej chodzi co można zrobić z Saletry amonowej poza wykorzystaniem rolniczo .A ten Artykuł w Agro Biznesie tyczył się wyłącznie saletry a nie wszystkich Azotów .

Co można zrobić to pewnie wszyscy wiedzą , ale idąc tym tokiem myślenia to na siekiery też trzeba bedzie pozwolenie i jakieś testy psychologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Wiesiek63zmc - Spokojnie Antoni czuwa i pewnie zarządzi inwentaryzację na siekiery . Odnośnie broni powiedział kategorycznie NIE .chcą ograniczyć wolny przepływ i nie kontrolowane zakupy ponoć Brunon K zamówił 4t na sejm .Wracając do tematu ceny Polodap 1960zł Saletra 1200 Saletrzak /Salmag 1100 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawozy zamówione tylko ceny trochę chore. Mocznika brak, korn kaki brak.
Stosował ktoś Luboplon Kalium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Dobrze, ze w listopadzie kupiłem jak tak teraz patrzę... Ale polidapu jeszcze nie dowiezli.
Stosował ktoś coś takiego Dominator plus 6 16 32 (5) bodajże...? Kolega dzisiaj to rozsiewał zerknalem na przyczepę pierwszy raz się z takim spotykam. Warte to coś, jaka cena?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawozy zamówione tylko ceny trochę chore. Mocznika brak, korn kaki brak.

Stosował ktoś Luboplon Kalium?

Pytałeś w agroloku? Po 1160 zł korn kali mieli jak pytałem ze 2 tygodnie temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie od nich biorę na dłuższy termin i nie mają teraz. Mocznik może będzie, ale pewności nie ma. Zamówiłem ten Luboplon. Cena ok 1300. Jak dostanę fakturę to napiszę dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie lepiej było by wziąć sól potasową? Cena nie wiele droższa a ma o połowę więcej potasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie o połowę większa tylko o 20%. Tak jak korn kali ten luboplon ma jeszcze wapń, magnez i siarkę. Sól stosujemy od zawsze, ale chciałem sprawdzić coś innego. Sół może pójdzie z saletrą na II pokos. Dostanę fakturę to podam ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli luboplon ma 40 kg potasu w 100 kg nawozu a w soli jest 60 kg potasu w 100 kg nawozu. To sól ma o 50 % więcej potasu niż luboplon.  Jakby sól miała o 20 % więcej to by miała 48 kg potasu w 100 kg nawozu. 40 *0,2= 8 kg.  Moim zdaniem szkoda kasy na luboplon. Ma te składniki co podałeś ale oprócz potasu to tylko 4,5 %CaO jest rozpuszczalna w wodzie. Reszta to pierwiastki całkowite. Więc ciekawe jak się rozpuszczają. 

W korn kali wszystko jest rozpuszczalne w wodzie i ma sód, a ten pierwiastek zalecają na użytki zielone. Taniej kupisz niż ten luboplon. Pisałeś że jesteś z mazur. Na szybko sprawdziłem i za jakieś 1200 zł masz w Rozogach. Pewnie idzie coś jak zawsze urwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

Właśnie od nich biorę na dłuższy termin i nie mają teraz. Mocznik może będzie, ale pewności nie ma. Zamówiłem ten Luboplon. Cena ok 1300. Jak dostanę fakturę to napiszę dokładnie.

Przy dłuższym terminie są jakieś wymagania?? Wymagają podpisania jakiegoś papieru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak jesteś ich klientem i masz jakąś historię zakupów a faktury płacone w terminie to problemów nie ma. Na początku podpisuje się jakiś papier o współpracy. Od nowych wymagają podpisania weksla i poświadczenia przez 2 osoby.
Średni to interes, bo przy 180 dniach na płatność płacisz ok 100 zł więcej na tonie, ale nie miałem wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Mocznik Puławski po 1500 a wschodni po 1460?  Puławski wart doplaty 40zł do tony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj