Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szymi40    1444

Gdzie się podziali Ci którzy uparcie twierdzili że na wiosnę nawozy będą tańsze ?

Gdzie się podziali Ci którzy uparcie twierdzili że na wiosnę nawozy będą tańsze ?

 

Ale  jaszcze jest  zima.......... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

Ale sporo osób twierdzilo ze w lutym marcu będą tańsze. Dobrze że js kupiłem na jesieni. Z aoszczedzajac około 150 zł na tonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Dokładnie jak mówisz sam mocznik kupiłem po 1120 a teraz 1480-1520 zależy od sprzedającego i ilości na kilku tomach robi się ładna sumka nie mówiąc o saletrze polifosce i innych
Dokładnie jak mówisz sam mocznik kupiłem po 1120 a teraz 1480-1520 zależy od sprzedającego i ilości na kilku tomach robi się ładna sumka nie mówiąc o saletrze polifosce i innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież to jasne jak słońce że jak nie ma ruchu przy zakupie nawozów to idą w dół, więc co to za porównanie cen z jesieni do teraźniejszych. Pod koniec lata i na początku jesieni nie ma ruchu na zakup więc cena spada a po drugie wyprzedaje się też te nawozy które nie mogą długo leżeć bo np się zbrylają. Druga sprawa jest taka że w grudniu i styczniu specjalnie były windowane ceny. Kilka osób tu pisało co mieszkają niedaleko zakładów że np mocznik na eksport był tańszy niż na nasz rynek. Ciekaw jestem jakim cudem gdzie przecież trzeba go dalej transportować więc koszta rosną. Ja twierdziłem że bliżej wiosny będą tańsze niż w grudniu i styczniu gdy był wielki bum na zakup nawozów i jak na razie jak patrze na ceny u mnie to są tańsze. Mocznik 1300 brutto, korn kali 1150 zł , superfosat prosty 700 zł, wszystkie ceny z dostawą. Jeśli swój transport to można jeszcze parę zł na tonie zaoszczędzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie się podziali Ci którzy uparcie twierdzili że na wiosnę nawozy będą tańsze ?

Gdzie się podziali Ci którzy uparcie twierdzili że na wiosnę nawozy będą tańsze ?

 

Z tego co wiem to jeszcze przez mięsiąc mamy zimę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

A z azotem geniuszu to pewnie w maju pierwszy raz jedziesz ;)

 

Saletrzak - 945 brutto BB 24T

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie tak końcem marca B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

Ty końcem marca ale dużo osób początkiem marca sypie i ja do tych osób należę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Woj. Mazowieckie okolice Radomia

Saletra amonowa 1200zł/t pulan worki 30kg

Saletrzak 27 Tarnowski 1000zł/t

Mocznik 1440zł/t pulrea

Od kogo kolego dokładnie kupowałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ripol    0

woj. mazowieckie, powiat siedlecki

Polifoska 8 - 3,2 tony 1590 zł worek 50 kg

Polidap  2,4 tony 1880 zł worek 50 kg

Saletrzak 4 tony 1000 zł worek 25kg

Mocznik 2 tony 1340 zł worek 25kg

Saletra Zaksan 2,4 tony 1130 zł worek 50 kg

Kreda granulowana 1,5t. -400 zł w bigbagu 500kg

wapno magnezowe granulowane 0,6t - 450 zł w bigbagu 600 kg

Wapno z siarką 1 t 240 zł - w bigbagu

Do tego doszedł:

nawóz dolistny insol i sypki np 10:54 + bor i cynk pod kukurydze

Kukurydza nepomuk ok. 205 zł

Owies, jęczmień

Koniczyna ok 25 zł kg i lucerna.

Ceny brutto. Dziś zamówione dziś dostarczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Od kogo kolego dokładnie kupowałeś ?

Podlesie gmina Wolanów koło Radomia gość ma skład z węglem i nawozami. Kontakt na olx.

A dużo potrzebujesz i czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

woj. mazowieckie, powiat siedlecki

Polifoska 8 - 3,2 tony 1590 zł worek 50 kg

Polidap  2,4 tony 1880 zł worek 50 kg

Saletrzak 4 tony 1000 zł worek 25kg

Mocznik 2 tony 1340 zł worek 25kg

Saletra Zaksan 2,4 tony 1130 zł worek 50 kg

Kreda granulowana 1,5t. -400 zł w bigbagu 500kg

wapno magnezowe granulowane 0,6t - 450 zł w bigbagu 600 kg

Wapno z siarką 1 t 240 zł - w bigbagu

Do tego doszedł:

nawóz dolistny insol i sypki np 10:54 + bor i cynk pod kukurydze

Kukurydza nepomuk ok. 205 zł

Owies, jęczmień

Koniczyna ok 25 zł kg i lucerna.

Ceny brutto. Dziś zamówione dziś dostarczone.

Drogo. W Mordach polifoska 8 jest po 1550. Reszta takie same ceny a  zakup wapna granulowanego po 450 zł za tone to wyrzucona kasa. Lepiej już krede granulowaną - w Łosicach mają po 330zł jak pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

RSM 32 ma 32% azotu w litrze czy kilogramie nawozu?

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

 

RSM® 28 zawiera 28% N i ma gęstość 1,28 kg/dcm3. 100 litrów nawozu waży 128 kg, więc 28% z tego to 35,8 kg N.

RSM® 30 zawiera 30% N i ma gęstość 1,30 kg/dcm3. 100 litrów nawozu waży 130 kg, więc 30% z tego to 39,0 kg N.

RSM® 32 zawiera 32% N i ma gęstość 1,32 kg/dcm3. 100 litrów nawozu waży 132 kg, więc 32% z tego to 42,2 kg N.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Fajnie kolego 

loquito

 

Nie  rozumiem  tylko klegów  wyżej , masz podana  zawartość  procentową N .

Więc  jesli  liczysz  wagowo  - to  wychodzi   w  kg , jesli objętościowo  - to  litrach 

 

Olek  i  solek  - wiecie  co  to sa  procenty ??? 6 klasa  podstawówki , jeszcze  nie  doszliscie  do  tego  etapu ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

no przecież gęstość i ciężar właściwy to chyba to samo a już przeliczyć na procenty w litrze lub kilogramie  lub ciężar w określonej objętości to chyba każdy potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

woj. mazowieckie, powiat siedlecki

Wapno z siarką 1 t 240 zł - w bigbagu

Ceny brutto. Dziś zamówione dziś dostarczone.

 

za 3 t w BB tego wapna z siarką miał byś 25 ton luzem u siebie na podwórzu. Tona na zakładzie kosztuje 10zł netto + transport, do siedlec wychodzi 120km. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Wczoraj kupiłem Salmag po 950zł/t

Saletra 34N  1100zł

Sól                1300zł

Polidap          1580zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

no to tak jak z mlekiem jak doleje się do niego wody to ilość litrów się zwiększa ale za to gęstość maleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ripol    0

Drogo. W Mordach polifoska 8 jest po 1550. Reszta takie same ceny a  zakup wapna granulowanego po 450 zł za tone to wyrzucona kasa. Lepiej już krede granulowaną - w Łosicach mają po 330zł jak pamietam.

 

W mordach też się pytałem ale mają do mnie ponad 80 km i z przywozem więcej bym zapłacił.

za 3 t w BB tego wapna z siarką miał byś 25 ton luzem u siebie na podwórzu. Tona na zakładzie kosztuje 10zł netto + transport, do siedlec wychodzi 120km. :P

 

Daj namiar na zakład, na pw lub tutaj na forum, bede potrzebował więcej tego wapna

Edytowano przez ripol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj