Polecane posty

Agrest    25596

Pierwszy raz w tym roku kupiłem trochę Ultra.

W tej chwili zakończyłem kilkuminutowy  mały test rozpuszczalności.  Nie był on bardzo dokładny, bo dawka nawozu i ilość cieczy nie była wagowo dobierana, ale ogólną tendencję łatwo dało się zaobserwować. Polifoska 6 znacznie szybciej zaczęła się rozpuszczać od Ultra. Po pewnym czasie granule polifoski dość łatwo dawały się rozłupać. Ultra po tym samym czasie pozostawała jak głaz twarda. Później nastąpiło znaczne przyspieszenie rozpuszczania ultra, ale i tak polifoska znacznie szybciej rozpuściła się.

W polu te rozbieżności czasowe będą prawdopodobnie jeszcze dłuższe.  Po tym krótkim teście na dalsze wspieranie Putina się nie zdecyduję. 

Ma ktoś jeszcze negatywne opinie o rosyjskim Ultra?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

W tym roku pod rzepak i pszenicę dałem ultra 8 w ilości dobre 300 kg/ha i nie widać po nim niedoborów na roślinach, możecie zobaczyć w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie najlepiej kupić nawóz na Lubelszcyźnie,gdzie bedą najlepsze ceny.Mam zamiar zakupić koło 2-3 ton.Z tego co patrzyłem to w  Parczewie firma Sobianek sprzedaje nawozy ma ktoś jakieś opinie. Nawozy ok? ,dobre ceny?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2356

Polecam ci agro exped brzeziny i w lecznej ceny konkurencyjne nic nie kombinowane ale teraz to wszedzie bedzie drozej niz pare tygodni temu.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Takze polecam agro exped tyle ze w Piaskach.
Ceny maja dosyc dobre ale wiadomo mogly by byc zawsze lepsze.
Za to maja bardzo dobrze wyposażone swoje sklepy jedziesz i kupujesz a nie czekasz na towar to on czeka na ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325

przedzwoń do Radzynia do Domijańskiego albo Mazurka na ul. Lubelskiej


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Lepszych cen niż w Nowym Korczynie chyba nie znajdziesz  sklep "KWIATEK". mały sklepik ale przy całym samochodzie robi fajne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiony mocznik po 1270zł/t i polifoska 8 po 1500zl/t, woj podlaskie.

Chciałbym jednak jeszcze pociągnąć temat litewskiego NPK 6-19-29 (nie ultra). W tym roku jeszcze zakupiłem polifoske ale zastanawiam sie czy pod rzepaki nie brać tego litewskiego. Cena na dzisiaj jest 150zł niższa od polifoski, wiec kusi. Badał ktoś jaki jest rzeczywisty skład tego nawozu i jakie w jakich formach jest zawrty składnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocznik polski kupiłem. Wschodni po 1250.

Saletra u mnie teraz około 1050, ja kupowałem w lato po bodajże 940.

Edytowano przez Mateusz19980916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Co do NPK, to tylko Polifoska, nigdy więcej wschodniego szajsu. W tym roku pod rzepak próbowałem Korn Kali + Polidap i na drugi rok chyba pod wszystko pójdzie ta mieszanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Co mi się nie podobało? Zbrylony, to co nie zbrylone to się pyliło i gorsze rozpuszczanie, gorzej się siało, a w deklarowaną zawartość składników to im nie wierzę. Wolę parę złoty więcej dać ale niech będzie dobrze zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja stosuję rosyjski i jakość dobra może nawet lepsza jak polska polifoska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Co mi się nie podobało? Zbrylony, to co nie zbrylone to się pyliło i gorsze rozpuszczanie, gorzej się siało, a w deklarowaną zawartość składników to im nie wierzę. Wolę parę złoty więcej dać ale niech będzie dobrze zrobione.

a jak było głośno o oszukanej polifosce to już zapomniałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

A czy napisałem że wierzę Polifosce ? Na pewno bardziej jak towarowi zza wschodniej granicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Co lepiej kupić saleterzak czy salmag bo mam dokupienia w tej samej cenie po 950? Wiem że salmag ma trochę więcej N i C ale pod względem tempa rozpuszczania, rozsiewania różnią się czymś, chce stosować przedsiewnie pod owies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

a jak było głośno o oszukanej polifosce to już zapomniałeś

Ale ta oszukana polifoska to była z zewnątrz a nie przez zakłady Police. Ktoś pakował nawóz wschodni czy nawet polski pokroju lubofoska/unifoska w podrobione worki polifoski.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj