Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25618

Panika została zasiana, więc cena rośnie i będzie rosnąć, dopóki nie spadnie sprzedaż. Czyli potrzebna by była zmowa rolników, która niestety nie jest realna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Dziś też zamówiłem -worek 50kg. Przy 7 t .mieszany asortyment a ceny wyszły.

Saletra Anwil 1040

Saletrzak 910 - gruby

Polfoska 6 1540

Azoty poszły w gorę około 100zł od zaliczek i ponoć zaraz idą jeszcze...

Dostawa za 2tyg (dopiero wolny termin dowozu).

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie też większość kupiła lub kupuje więc cena poszła ostro do góry a dzwoniłem w okolice Lubawy to na tonie korn kali jest 100 zł różnicy, tyle że trzeba zamówić cały transport, więc jak u nas większość kupi to na wiosnę mało kto będzie kupował to i cena spadnie a w okolicach Lubawy zacznie rosnąć bo tam się ruch zrobi, także nie ma co mówić że nie spadnie, wszystko zależy od regionu, bo jednej ceny nie ma w całej Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Panowie nie ma co się oszukiwać cena poszła w górę bo rolnicy dostali zaliczki i to w dodatku 70%.  Więc jak chłop ma kasę to kupuje nawóz a jak kupuje to idzie cena w górę. Ja zamówiłem RSM w październiku przed zaliczkami, i od razu po 1 listopada cena w górę wtedy 10zł na tonie. Teraz nie wiem ile kosztuje ale na pewno taniej nie kupię. I cena też nie spadnie bo bo jak kolega Renault napisał dużo jest małych rolników i teraz oni zaczną kupować no i coraz bliżej wiosny a bez nawozu nie urośnie więc jesteśmy na straconej pozycji bo kupić musimy. Czyli będzie popyt a jak jest popyt na nawozu to i cena nie spada.  

U mnie na wsi RSM wziąłem ja z kolegą po samochodzie i 2 rolników auto na spółkę a tak to nie widać zapasów na podwórkach. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ale Panowie nie ma się co oszukiwać Ci mniejsi rolnicy nawet jak dostali dopłatę to mogę się założyć że nie kupią nawozu tylko zainwestują w potrzeby do utrzymania domu a nawóz pójdzie na drugi plan. Może mają jeszcze coś nie sprzedanego zboża to jak przyjdzie wiosna i trzeba będzie sypać nawóz bo sąsiady wyjadą to oni wyciągną te resztki zboża i kupią azot. Co roku sytuacja się powtarza od żniw aż do wiosny nie widac spadków cen nawozów więc jak niby miało by w tym roku spaść bo co zaliczki ludzie dostali. W tamtym roku też były zaliczki, dopłaty ruszały poczatkiem grudnia, sprzedaż zboża na okrągło i co spadek cen był na nawozach. Cena na azot jest w tym okresie najtańsza kiedy ludzie nie sypią azotu czyli od żniw aż tak po grudzień, później rusza tak zwana kampania wiosenne i zaopatrywanie w nawóz i wtedy cena rośnie. Nawet jak by 80% rolników kupiło azot w przedziale sierpień - październik to i tak będą podnosić cenę żeby chociaż cit zarobić na tych pozostałych 20% rolnikach bo jak nie posypią to im nie urośnie a na pewno takiego przywileju zakłady nie zrobią i dla tych 20% rolników nie obniżą bo co niby dzień dobroci dla rolnika ma być. Nie oszukujmy się i tyle w temacie. Kto jeszcze nie ma azotu z każdym tygodniem będzie płacił więcej tak jest prawda. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

biorą podobno z Litwy oraz z Kędierzyna ale przedstawiciele jacyś mało zorientowani trzeba zadzwonic do centrali ale chciałem trochę wcześniej zasięgnąć informacji z innych źródeł

U mnie handlowiec z Agroloku powiedział ze z Niemiec maja RSM ale coś mi sie wierzyć nie chce ...

Jutro jadę kupić RSM 32 z pulaw po 820 brutto za kontener. Biorę osiem. Niestety w okolicy taniej nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ale Panowie nie ma się co oszukiwać Ci mniejsi rolnicy nawet jak dostali dopłatę to mogę się założyć że nie kupią nawozu tylko zainwestują w potrzeby do utrzymania domu a nawóz pójdzie na drugi plan.

Ja bym tak tych większych rolników nie faworyzował pod względem zasobności budżetu. Nie trzeba mieć dużo hektarów żeby mieć zasobny portfel :) Nie jeden duży ma nóż na gardle i wygląda dopłaty a jak się pojawi to wsiąka jak funt mydła w zad. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

U mnie handlowiec z Agroloku powiedział ze z Niemiec maja RSM ale coś mi sie wierzyć nie chce ...

Jutro jadę kupić RSM 32 z pulaw po 820 brutto za kontener. Biorę osiem. Niestety w okolicy taniej nie mam.

 

mi Agrolok proponował RSM z Białorusi, więc chyba sami dokładnie nie wiedzą skąd mają, albo biorą z kilku miejsc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

No i do mnie przyjechała saletra zamówiona z tydzień temu 980 zł w workach i z tego co wiem jestem jedyny we wsi który kupił azot..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

u nas to już wszyscy pokupili nawozy

 

Jak wszyscy już pokupili nawozy to teraz fabryki aby sprzedać muszą tanieć ,pomarzyć można, swoją drogą jeszcze nie mam nawozu w zeszłym roku część kupiłem w grudniu i część w koniec lutego i na tym z lutego zyskałem ponad 100 zł na tonie ba taniał i chyba teraz też zaczekam do lutego albo rybka albo p---a jak mówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Jak wszyscy już pokupili nawozy to teraz fabryki aby sprzedać muszą tanieć ,pomarzyć można, swoją drogą jeszcze nie mam nawozu w zeszłym roku część kupiłem w grudniu i część w koniec lutego i na tym z lutego zyskałem ponad 100 zł na tonie ba taniał i chyba teraz też zaczekam do lutego albo rybka albo p---a jak mówią

nie czekaj bo będzie tylko drożeć jak to wszyscy mówią, a tak poważnie to moim zdaniem cena spadnie.  Jak ma jakiś przedstawiciel określić że np 20 czy 30 % jeszcze nie kupiło nawozów?  Z maszynami jest tak samo, przychodzi prow to cena 20 % w górę albo i więcej, ( kasa wpływa to cena w górę idzie),  

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

mi Agrolok proponował RSM z Białorusi, więc chyba sami dokładnie nie wiedzą skąd mają, albo biorą z kilku miejsc ;-)

Mi się wydaje że RSM oni biorą z Grodna, podobnie jak mocznik czyli białoruski.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Mi się wydaje że RSM oni biorą z Grodna, podobnie jak mocznik czyli białoruski.

 

ktoś z forumowiczów brał z Agroloku RSM to może ma jakieś informacje odnosnie pochodzenia i składu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

nie czekaj bo będzie tylko drożeć jak to wszyscy mówią, a tak poważnie to moim zdaniem cena spadnie.  Jak ma jakiś przedstawiciel określić że np 20 czy 30 % jeszcze nie kupiło nawozów?  Z maszynami jest tak samo, przychodzi prow to cena 20 % w górę albo i więcej, ( kasa wpływa to cena w górę idzie),  

 

To nie dealerzy dyktują ceny tylko producent (mówimy o Grupie Azoty) Oni nakładają marżę na dystrybutora a on sam może zejść taniej "parę złotych" na tonie. To co stoi na placu u dystrybutora to to należy do producenta dopóki nie jest sprzedane. Z resztą w Polsce jest wiele drobnych sprzedawców a głównych dealerów jest bardzo mało. i ci drobniejsi sprzedawcy biorą właśnie od nich towar.

Jeśli chodzi o ceny nawozów to tutaj wolny rynek przeważnie nic nie znaczy. Jak by nie było to większość rolników zwleka z zakupem nawozu na ostatnią chwile, nawet jeśli ma kasę to nawóz kupi tydzień przed sezonem i Azoty czy sprzedawcy dobrze o tym wiedzą ze kto kupił wcześniej to kupił, a

 kto nie to i tak teraz musi bulić.

Problem z cenami nawozów w Polsce głównie polega na braku konkurencji dla Grupy AZOTY. Niby jakaś konkurencja się pojawia ze wschodu tylko że rolnicy na razie nie przekonani. Chociaż w tym roku i tak odczuliśmy tą konkurencje na naszą korzyść i nadal odczuwamy w stosunku do roku ubiegłego.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś z forumowiczów brał z Agroloku RSM to może ma jakieś informacje odnosnie pochodzenia i składu

 

 

Miałem już z Agroloku rsm i z Agrochemu czyli Polski i różnicy żadnej nie widziałem. We wrześniu znów wziąłem z Agroloku bo był tańszy o 20zł na tonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

ktoś z forumowiczów brał z Agroloku RSM to może ma jakieś informacje odnosnie pochodzenia i składu

 

Agrolok ma roztwor mocznikowo saletrzany (rsm to nazwa tylko dla pulaw) 32%. Producent azot grodno bialorus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

To nie dealerzy dyktują ceny tylko producent (mówimy o Grupie Azoty) Oni nakładają marżę na dystrybutora a on sam może zejść taniej "parę złotych" na tonie. To co stoi na placu u dystrybutora to to należy do producenta dopóki nie jest sprzedane. Z resztą w Polsce jest wiele drobnych sprzedawców a głównych dealerów jest bardzo mało. i ci drobniejsi sprzedawcy biorą właśnie od nich towar.

Jeśli chodzi o ceny nawozów to tutaj wolny rynek przeważnie nic nie znaczy. Jak by nie było to większość rolników zwleka z zakupem nawozu na ostatnią chwile, nawet jeśli ma kasę to nawóz kupi tydzień przed sezonem i Azoty czy sprzedawcy dobrze o tym wiedzą ze kto kupił wcześniej to kupił, a

 kto nie to i tak teraz musi bulić.

Problem z cenami nawozów w Polsce głównie polega na braku konkurencji dla Grupy AZOTY. Niby jakaś konkurencja się pojawia ze wschodu tylko że rolnicy na razie nie przekonani. Chociaż w tym roku i tak odczuliśmy tą konkurencje na naszą korzyść i nadal odczuwamy w stosunku do roku ubiegłego.

parę postów wcześniej był post że czekając w tamtym roku do lutego kolega zaoszczędził 100 zł na tonie w porównaniu do grudnia, a jak wiemy w tamtym roku też wcześniej zostały wypłacone dopłaty, więc wniosek jest taki że jak dopłaty wpłynęły to cena poszła w górę. W tym roku tak samo, to jest prosta zależność którą widać gołym okiem był zastój to cena niska a pojawiła się kasa to i cena w górę. Azoty też nie mogą dyktować ceny jakiej chcą bo można sprowadzić nawóz a po drugie nie sprzedadzą wszystkiego a jak wiemy towar ma określoną datę przydatności także ceny nie wiadomo jakiej nie wywindują, bo zostaną z towarem i będą mieli stratę. z tego co widzę to jest bardzo duży ruch przy nawozach więc większość zakupi towar, zostaną małe gospodarstwa które nie zakupią tyle towaru co duzi, a jak czytam to forum to każdy duży już zamówił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Miałem już z Agroloku rsm i z Agrochemu czyli Polski i różnicy żadnej nie widziałem. We wrześniu znów wziąłem z Agroloku bo był tańszy o 20zł na tonZ

z Agroloku ma jakis dodatek siarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jak żyję, to jeszcze w moich stronach nie spotkałem się z sytuacją, w której azot taniałby w miesiącach styczeń - kwiecień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem gdzie są twoje strony ale pewnie u was mają same zboża i dlatego azotu dużo kupujecie, w moich stronach są prawie same użytki zielone i mało daje się azotu albo wcale, jeśli już to pod kukurydzę więc nie wiadomo jakich ilości się nie sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj